Всичко за косата тема 2

  • 83 486
  • 755
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 2 668
Да така е... От всички пробвани този на Дав се пени най-много.

# 496
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
Супер си е заглавието. Нормално е темите да имат "бум", а понякога активността да е по-слаба. Hands V Не виждам какво има да се сменя, Мис!


pvacheva
, не считам, че безамонячна е равносилно на щадяща боя. Иначе и Гарниер Олиа е безамонячна от масовите бои.




Ама тази Гарниер е по-евтина от Лореал сигурно ли е че е по-хубава? Simple Smile И какво значи масовите в смисъл коя боя ми препоръчваш? Отворена съм за всякакви предложения стига в палитрата да има моя цвят и боята да е щадяща Simple Smile

# 497
  • Мнения: X
От гарниер ми се раздразни скалпа.Докато разбера ,че е от нея мина доста време.
Иначе се получават страхотни цветове ,но не е за хора с чувствителен скалп.
Търся спешно отзиви за този шампоан.Подходящ ли е за боядисана коса.Не откривам информация.

# 498
  • Мнения: 943
Аз съм ползвала този шампоан на Биодерма преди дооста време. Тогава също бях с боядисана коса. Лек, неагресивен към скалпа, като тип ежедневен шампоан го усетих. Не усетих някакво специално действие. Не ми пресуши косата тогава, нито ми я утежни.

# 499
# 500
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 386
Супер си е заглавието. Нормално е темите да имат "бум", а понякога активността да е по-слаба. Hands V Не виждам какво има да се сменя, Мис!


pvacheva
, не считам, че безамонячна е равносилно на щадяща боя. Иначе и Гарниер Олиа е безамонячна от масовите бои.




Ама тази Гарниер е по-евтина от Лореал сигурно ли е че е по-хубава? Simple Smile И какво значи масовите в смисъл коя боя ми препоръчваш? Отворена съм за всякакви предложения стига в палитрата да има моя цвят и боята да е щадяща Simple Smile

Лично аз мога да препоръчам професионални бои, от които съм доволна: Макадамия и Лакме Колаж. Поръчвала съм ги от Златна рибка. Макадамията излиза на сметка, защото е голяма като количество - 100 мл. Можеш да видиш каталозите им и да прецениш дали те устройват като цветове. В професионалните бои ми харесва това, че може да се избира % на оксиданта. От масовите бои съм се правила с Лореал Екселенс, която е амонячна, но не е силна боя. Харесвам я. С Олиа също не съм имала проблем. Преди бях доволна от Гарние Нутрис, но не знам дали се намира още, а също Нектра Колор на Шварцкопф.

# 501
  • Мнения: X
Това го прочетох.Няма споменато боядисана коса и затова се чудя дали е подходящ.

# 502
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Чаровна, аз съм го ползвала този шампоан на боядисана коса и не ми се е отразил на цвета. Както CatGirl написа по-скоро го отнасям към леките ежедневни шапоани. Не е нещо кой знае какво.

# 503
  • Мнения: 2 838
Обичах, аз също съм със себореен дерматит и съм ползвала какво ли не. Ефект имам от Напура С6, този който бе показан в линка. В момента редувам с шампоан на Билка за себорея. За мен Напура е най-доброто. Никакви бебешки и ежедневни шампоани не са ми помагали, защото това не е просто раздразнение, а болен скалп.
Не слагам нищо друго в корена. Маска, балсам и др продукти слагам само в краищата.

# 504
  • Мнения: 2 179
Обичах, аз също съм със себореен дерматит и съм ползвала какво ли не. Ефект имам от Напура С6, този който бе показан в линка. В момента редувам с шампоан на Билка за себорея. За мен Напура е най-доброто. Никакви бебешки и ежедневни шампоани не са ми помагали, защото това не е просто раздразнение, а болен скалп.
Не слагам нищо друго в корена. Маска, балсам и др продукти слагам само в краищата.

Може и да го тествам след време Simple Smile в момента ползвам интензивен шампоан на Фито и поддържащ на Дюкре, но не са ми добре. С този на Фито е все едно с бебешки шампоан - не мога да си измия косата,грам пяна не прави....

# 505
  • Мнения: 2 838
Знам какво е. Аз от години се боря с това и не минава. Успокоява се в даден период, намаля, но пълно изчезване няма. Лекарите ми предписват едни и същи шампоани, най-масовото е Дюкре. В началото имах ефект, но после спря да ми действа. Същото беше и с Кетозал (бг версията на Низорал). Спрях да ходя по лекари и се справям сама с метода проба-грешка.
Себорал взех и той не ми повлия. На O Right пък от едно миене получих зверски сърбеж, а уж е специално за пърхот. Балансиращи съм взимала, леки формули.. И какво ли още не, даже не ги помня вече..

# 506
  • София
  • Мнения: 1 420
Преди около година имах проблем със себореен дерматит. Дерматоложката ми изписа Алгопикс. Използвах около 1/2 опаковка и нямам проблем. От няколко дни ме сърби главата, но не ми дават да се къпя заради отит, и предполагам че е от това.

# 507
  • Мнения: 4 087
Себорейният дерматит, от който страдам аз, се контролира най-вече с правилна диета- без въглехидрати, захари, алкохол. Обикновено, когато естрогените са в излишък е наличен.

Ето това е спрея, който през годините ми е помагал и го държа наличен и до ден днешен, като усетя лек сърбеж, пръскам с него и минава веднага. Пише да не се отмива, но много втвърдява косата и ен го държа. Пръскам вечерта, спя една вечер с лосиона на скалпа и на следващият ден отмивам. Действа добре и на косата , заздравява я сякаш. Никакви други неща не ми действат, както този лосион. Шампоана, който мъжът ми полсва, тъй като и той страда е - Силсън.  Пробвали сме всякакви.

# 508
  • Мнения: 2 838
Всеки скалп е различен и няма правилна рецепта. И Алгопикс съм пробвала, и Селсън Блу, и ефект при мен няма. Стресът и нервите също са в основата на себореята.

# 509
  • Мнения: 18 551
От гарниер ми се раздразни скалпа.Докато разбера ,че е от нея мина доста време.
Иначе се получават страхотни цветове ,но не е за хора с чувствителен скалп.
Търся спешно отзиви за този шампоан.Подходящ ли е за боядисана коса.Не откривам информация.

Бях писала преди за него. Най-хубавия шампоан, който съм ползвала. А аз съм пробвала много шампоани. Не мога да дам мнение дали е подходящ за боядисана коса. Но е уникален. Лек, нежен, прави косата страхотна, мека,подредена,жизнена, супер безвреден е откъм съставки,може да се ползва и всеки ден. Аз скоро ще си го вземам пак. Ще го ползвам след лечебния. Случайно попаднах на него преди време. В аптека ми го препоръчаха точно за редуване с лечебен,че нали и аз съм със нещо като себорея.  Страхотен е. Не се пени много и е супер неикономичен, защото е като водичка. Но си заслужава. За мен това е един много различен шампоан. Даже колежката в офиса ми каза че косата ми е много хубава,а се бях измила само с него,без нищо друго. Когато го ползвам не ми е нужен и балсам. Но това беше когато косата ми беше още в кестенявата гама и не толкова боядисвана често,а и по-здрава. Сега ще видим как ще ми се отрази. Има различни видове. Аз използвам този за нормална коса.

Общи условия

Активация на акаунт