Камъни в жлъчката - 4

  • 61 544
  • 842
  •   1
Отговори
# 390
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
И от моята мина почти месец. Усещам придърпване и бодежи около шевовете. Особено този на гръдния кош. Тежи си ми там. Отскоро почнах да спя настрани. По корем още не смея. Още не мога и да се захраня нормално. Ходих при проф. Байкова да ми прави  режим на хранене. Даде ми някакви билки и не  знам от тях ли или нещо съм сбъркала диетата, но днес цял ден ми куркат червата и ми се гади.  Все едно имам лека жлъчна криза. Още пия креон е нексиум, но от тях май полза няма. Само ми образуват запек.

# 391
  • Мнения: 1 278
Момичета, мина 1 месец от моята операция. От 2-3 дни ме боли около раната на пъпа - сякаш мястото е натъртено, с мускулна треска... и аз не знам как да го опиша!
На някой друг случвало ли му се е?
Може би е нормално, все пак е рязано, но за твое спокойствие звънни на доктора.
А моята дъщеря вчера пак си е извадила конец...

# 392
  • Мнения: 1 380
На мен още 2 седмици след операцията разрезите не ми правеха впечатление, не ме болеше. Спя си по корем, влача 12-килограмовия синковец, че и онзи ден танцувах с децата. Мисля си дали просто от вдигането на тежко не съм поопънала тъканите...
Мартисън, и аз имах нещо като жлъчна криза! Точно месец след операцията, бях  направила шоколадови мъфини за домочадието, и си казах, че всичко с храната  спазвам вече месец, ок съм, да съгреша с един мъфин... е, щях да пукна! Не можех да дишам! Болеше ме мястото, където ми е била жлъчката, гърбът също!
Никакъв шоколад завинаги!

# 393
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз повече не съм посегнала към билките на Байкова. Даже се чудя дали да й спазвам диетата. Днес сутринта бях добре, сега пак е едно куркане, газове, леко ми се гади. Вечерях 4 бисквити Пападополу - те са подсладени леко и чай от джоджен. Купих си лаврак, но не смея да го ям.

# 394
  • Sofia
  • Мнения: 26 182
Каква диета ти даде Байкова?

# 395
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Doli, даде ми нещо като диета 5, но доста по-подробно какво мога и не мога да ям - т.е точно кои риби и т.н. Забрани пилешкото, защото е тъпкано с хормони и е вредно. Само ако си намеря истинско. Каза вместо него да ям с нетлъсто свинско - не знам да го спазя ли. Трудно е да снимам, защото ме разпитваше и драскаше на лист. Забрани ми картофите, защото съм прекалила с тях, а панкреаса ми не работи добре. Даде ми някакъв комлекс от билки. Били много подходящи за хора с жлъчни и други стомашни проблеми. Купих ги и пих веднъж, но не ми понесоха. Ще ги пробвам пак по-натам като се захраня добре.

Искам да питам, има ли някой, прекарал остър панкреатит преди махането на жлъчката? Очевидно не мога да се захраня нормално заради този проблем. Минаха два месеца от кризата и един от махането на жлъчката, обаче ходенето по голяма нужда е болезнено приключение с всички екстри - на 2-3 дена, рядко,  с болезнени газове, изпотяване, спазми, а понякога има бледокървава слуз.  Нормално ли е или аз правя грешно диетата? Питах и д-р Маринов,и д-р Райков - вдигат рамене. Пия нексиум, креон и ливурон. От време на време и пробиотик. И търся гастроентеролог за още едно мнение.  Според проф. Байкова имам грешки в диетата. Тъкмо бях започнала да ям сурова ябълка и тя я забрани. Като махна и картофите, не ми остана нищо за ядене. Смених сутрешните макарони с овесена каша с настъргана ябълка. После сухар с извара и печена ябълка или мармалад от шипки. На обяд или супа с пилешко месо, моркови, тиквички, чушка и картоф, или сготвени на пара ориз, пак моркови, тиквички, малко карфиол и броколи ,и снощи две хапки печен лаврак. Като прегладнея ям солети, бисквити пападополу, варена тиква или ябълка. Какво мога да му сбъркам на това?  Позволявам си половин банан не всеки ден. Слагах си малко соева сметана на яденето, Байкова я забрани. Сега слагам съвсем малко зехтин и сол. Днес мислех да хапна малко пъпеш, но май няма да посмея.

# 396
  • Мнения: 594
Martisun, Според мен имаш проблем с дебелото черво, колит, дивертикулит, може и полип да е, куп неща. Намери добър гастро- ентеролог, който да не вдига рамене при такива симптоми, ами да те изследва. Слузестата кръв не е от панкреаса и жлъчката.

# 397
  • Мнения: 1 380
И аз си мисля, че по-скоро проблемът е в дебелото черво... Отиди на читае гастро, направи всякакви изследвания!  Успех!

# 398
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Проблема е, че сега не искам да се вкарвам с филми с колноскопии, защото може да ми направят проблем на панкреаса или операцията. А кръвни изследвания и ехографии си правя често. Имам и скенер правен август. Да не говорим за още една упойка толкова скоро. Просто не знам как да постъпя. Търся някой изкарал панкреатит, защото е по-различно от възпалението на жлъчката и може на това да се дължи.

# 399
  • Мнения: 1 278
Аз съм възхитена от д-р Карагьозов и горещо  го препоръчвам, ако си търсиш читав гастроентеролог. Предполагам, че ще прецени дали е удачно да се прави толкова скоро манипулация с упойка.
 

# 400
  • Мнения: 1 278
Здравейте!
Мина месец от операцията на дъщеря ми, храни се все още по диетата, но вчера сподели, че около разреза на пъпа усеща нещо като мускулна треска, без да е спортувала или вдигала тежко. КаИна беше писала по-напред за подобно усещане, което надявам се е отшумяло и няма място за притеснения.
 

# 401
  • Мнения: 1 380
Отшумя, да. За около 4 дни Simple Smile

# 402
  • София
  • Мнения: 74

Пиша с новости по моя случай. Станаха 3 месеца откакто почнах да пия Ursofalk и бях на посещение при гастрото за проверка на състоянието.

Камъка е намален от 16 на 14 мм. Не е оптимално, така че ми предписа и Rowachol. Ursofalk продължавам да го пия заедно с Rowachol и след 3 месеца пак съм на преглед.

Допълнително минавам на нискомаслена диета (без млечни неща, без мазнини, без тлъсти меса, без яйца и т.н. -- стандартното). Преди това не следвах специален режим (въпреки, че по принцип си следя изкъсо диетата и не прекалявам с вредните неща -- но явно трябва да се лиша повечко за няколко месеца).

Да се разпиша с ъпдейт за моята жлъчка, или по-точно за единия ми жлъчен камък.

След вече около 8 месеца пиене на Урзофалк + Ровахол, камъка вече е 1 см.

Казаха ми че под 1 см вече си излизат, ама можело да получа криза като тръгне да излиза, та да имам номера на лекаря на speed dial да ме приемат спешно ако се наложи. И да си нося бусколизин или Но шпа за кризата -- това било позволено да се пие (преди да стигне човек до спешното, където да го нашият с техните си спазмолитици или болкоуспокояващи там).

А да, и аз съм си на диета 5.

Иначе като питах лекаря за някаква "поддържаща" терапия в случай, че в бъдеще пак тръгна да развивам (холестеролови) камъчета... каза че Ровахол може да се пие за 1-2 месеца в такива случаи.

Та така.

# 403
  • Мнения: 2
От 5 месеца обикалям по държаните болниците в Пловдив и никой не можа да ми каже , защо ме боли дясно под последното ребро - накрая в МБАЛ Пазарджик ми остановиха прегъната жлъчка, септирана в тялото със каша и песъчинки вътре, както и песъчинки в бъбриците.Имах остър холецистит с придружаващи хроничен гастрит,хроничен конюнктивит, артроза на коленни стави, както и на десният лакът и спондилит на гръбнака.Неделя сутринта ги изкарах камъните и от тогава ми намаляха болките по цялото тяло.

# 404
  • софия
  • Мнения: 135
Здравейте, да ви питам след операцията на жлъчката , след колко време се върнахте на работа ?

Общи условия

Активация на акаунт