Камъни в жлъчката - 4

  • 61 855
  • 842
  •   1
Отговори
# 210
  • софия
  • Мнения: 135
Наистина трябва да се мисли позитивно. Имам въпрос към вас. Защо казвате, че ако се премахне жлъчката не е хубаво ? Нали можело до старини да си живееш без жлъчка Sad ?

# 211
  • София
  • Мнения: 8 131
Естествено, че може! Кой казва друго?

# 212
  • Мнения: 1 380
Тялото е система  от органи. Всеки има функция и предназначение. Изчезне ли орган, това няма как да не се отрази на цялата система!
Отстраняването на жлъчния мехур може да доведе освен до функционални нарушения на храносмилането, така и до по-сериозни здравословни проблеми!
Но при нас вече е налице "бъг" - жлъчката не функционира нормално. Това може да доведе също до големи бели, та дори до смърт, ако си я оставим в нас.
Онзи ден се жалвах на една приятелка, че "без жлъчка може да получиш рак на дебелото черво", а тя ми каза "а с твоята жлъчка, може и да не си дочакаш рака!"
Доста отрезвяващо ми дойде!
Имам деца, искам да им се радвам. Ще се оперирам, пък дано Господ е с мен и така!
П.п. Когато някоя част в автомобила се бъгне, се ремонтира/почиства и т.н., но доста от органите с нарушена функция в човешкото тяло, просто се махат! Не се лекуват!  Изобщо не се работи в насоката да се търси лечение!

# 213
  • София
  • Мнения: 8 131
Точно защото тялото е съвършена система, тя е и много приспособима такава. Има органи, без които просто може да се нагоди да функционира нормално.
И изобщо не съм съгласна, че не се работи в посока лечение. Просто понякога това няма как да се случи...А във връзка с примера за автомобила...там в повечето случаи частите се сменят с нови...

# 214
  • Мнения: 1 380
Има органи, без които може да се живее, факт! Но това не е "нормално функциониране"!

# 215
  • Мнения: 650
А бе то не е нормално да пушим, да пием и да дишаме мръсния въздух, както и да се храним с изкуствени храни и т.н. ама го правим факт! Така че в случая със или без жлъчка си остава личен избор на заболелия Simple Smile

# 216
  • София
  • Мнения: 8 131
Има органи, без които може да се живее, факт! Но това не е "нормално функциониране"!

За мен е съвсем нормално, когато се налага. Просто други органи и системи поемат работата на липсващия. Именно затова организмът е съвършена система.

# 217
  • София
  • Мнения: 93
Здравейте и от мен🤗
Не съм писала до сега, но съм изчела всички теми за камъни в жлъчката до сега. Накратко: преди около 6 години ми откриха къмъни в жлъчката съвсем случайно и докторката тогава каза, че не е за махане, защото не правя кризи. Живеех си с тях (2-3 малки камъчета), спазвах режим доколкото е възможно, но преди няколко месеца направих една криза, не много силна. Преди месец и половина втора и вече бях убедена, че това е жлъчката. Отидох на преглед и друга докторка каза, че е опасно да седя с тази жлъчка, защото камъните вече са много и са много малки... във всеки един момент може да тръгне някой и да запуши жлъчен канал. Отидох на преглед и при хирург и той потвърди същото. Не го мислих много и преди два дни ми я махнаха. Завещаха ми една спринцовка с около 20 камъчета различни размери.
Вече съм вкъщи и се възстановявам. Оперирах се в Токуда при д-р Веселин Маринов, препоръчаха ми го от много места и наистина покри очакванията ми. Страхотен професионалист. След операцията ми каза, че това са билирубинови камъни и само един от тях може да ме убие (разбирате защо 😀)
Рано или късно щеше да се стигне до операция, реших да я махна докато е време и не е възпалена, а пък и планирам втора бременност Wink

# 218
  • Мнения: 5 234
Бързо да се възстановиш!
Казаха ли от какво са се получили?

# 219
  • София
  • Мнения: 93
Бързо да се възстановиш!
Казаха ли от какво са се получили?
Бързо да се възстановиш!
Казаха ли от какво са се получили?

Благодаря 🤗
Нищо конкретно! Още при първите прегледи гострото каза, че може да е хормонален проблем, от противозачатъчни, от бременноста...
Миналата година ми откриха и леко завишен инсулин, което се оказа, че може и да е от неправилното функциониране на жлъчката. Даже при прегледа онзи ден при кардиоложката каза, че най-вероятно сега ще се регулира и този проблем, когато се махне жлъчката, защото тя влияе и на панкреаса, който отговаря за инсулина. Но доколкото знам никой не може да каже с точност от какво се образуват.

# 220
  • софия
  • Мнения: 135
Бързо възтановяване, аз лично за себе си благодарение на вас се реших, че в скоро време и аз ще си махна тази велика жлъчка, да се надяваме, че ще доживеем старини и без нея Simple Smile

# 221
  • София
  • Мнения: 93
Бързо възтановяване, аз лично за себе си благодарение на вас се реших, че в скоро време и аз ще си махна тази велика жлъчка, да се надяваме, че ще доживеем старини и без нея Simple Smile
Благодаря 🤗
Надявам се да съм била полезна и всеки с такъв проблем да вземе правилното решение за себе си. Относно старините... дай Боже всички да ги доживеем, но имам за пример мой близък - вече живее повече от 60 години без жлъчка, махната му е в трети клас, сега е на 73 години и е жив и здрав 😀. Всеки с късмета си Simple Smile

# 222
  • Мнения: 400
Pebless, и от мен бързо възстановяване! Сега трябва ли да спазваш диети до живот?
И при мен, въпреки че за сега самл един камък ми установиха, мисля да се оперирам след като спра да кърмя. И се надявам до тогава всичко да е наред...

# 223
  • софия
  • Мнения: 135
Pebless, дано всички без и със жлъчка доживеят до толкова, колкото ти е примера, дай Боже и отгоре. Мен само и единствено ме притеснява дали има някаква връзка ако нямаш жлъчка и живота ти ли намалява, но все пак съм си адски параноично страхлива , така че ... Иначе сега пък ми се върти по-горен коментар дали ако нямаш жлъчка ще хванеш рак на дебелото черво Sad аз досега не съм чувала такива опасения от докторите. Не знам Sad

# 224
  • Мнения: 1 284
И аз съм в процес на проучване къде и кой да оперира дъщеря ми и чета хубави отзиви за д-р Веселин Маринов от Токуда. Дъщеря ми пропусна прегледа при Кацаров,  защото се оказа че 50 човека са с час 17.30 и  професора плеглеждал по реда на записване... Луда работа като за 80 лв преглед,  който е по 2-3 мин., поне така излязоха първите пациенти. Дано при Карагьозов не е така, че чакаме 6 месеца,
 часът и е за края на септември.

Общи условия

Активация на акаунт