Камъни в жлъчката - 4

  • 62 079
  • 842
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 380
При Карагьозов също се чака доста. Прегледът е няколко минути.
Аз пък сега се зачетох из някакви групи, в които пишат, че класическата операция била по-добра от лапароскопската, ама така и не разбрах какви са им доводите!
Други обясняват, че без жлъчка получаваш гастрит и рефлукс, а ако ги имаш, страдаш още повече!
Трети твърдят, че с премахването на мехура, не спира образуването на камъните, а те си се образували в черния дроб?
Въобще къде човек може да прочете обективна и медицинска и иформация - какви са негативите на живот без жлъчка?
Иначе, когато зададох този въпрос на Карагьозов, той ми отговори, че няма негативи!
Аз му изброих няколко. После пак настоявах да ми каже. Отвърна, че "не попадам в рисковата група" и да не го мисля...!

Последна редакция: пт, 10 авг 2018, 07:48 от КаИна

# 226
  • софия
  • Мнения: 135
Добре де , а упойката венозна или с дишане на газ е?
Чувала съм, че ако е с газ е много зле, защото трудно се излиза от такава упойка, втриса те, вредно е, повръщаш ?
Много ми е чудно каква е упойката ?

# 227
  • София
  • Мнения: 93
Pebless, и от мен бързо възстановяване! Сега трябва ли да спазваш диети до живот?
И при мен, въпреки че за сега самл един камък ми установиха, мисля да се оперирам след като спра да кърмя. И се надявам до тогава всичко да е наред...
Благодаря🤗
Доктора ми каза само първите 2-3 дни да се храня с по-леки храни, сред това мога да ям всичко, без да прекалявам, като след това ми каза, че при мен всичко е наред - черния дроб е перфектен, нямам проблем с някой друг орган, тъй като е прегледал всичко Simple Smile. Въпреки всичко на изписване главната сестра ми даде диета номер 5, но тъй като я знам наизуст не мисля да я ползвам отново 😀
Ако не е спешно и опасно не бързай с операцията. 🤗

# 228
  • София
  • Мнения: 93
Добре де , а упойката венозна или с дишане на газ е?
Чувала съм, че ако е с газ е много зле, защото трудно се излиза от такава упойка, втриса те, вредно е, повръщаш ?
Много ми е чудно каква е упойката ?

Честно да си кажа от това най-много ме беше страх, аз имам и алергия към някои упойки. Нямам представа с каква упойка съм била, но се събудих все едно от сън - не съм повръщала и не съм имала главоболие, вода пих след няколко часа и станах да се разхождам. Единствено ми се спеше през целия ден, защото операцията беше сутринта Simple Smile

# 229
  • софия
  • Мнения: 135
Pebless , вдиша газ или във вената ти сложиха нещо ? И мен много ме е страх ужас, от всичко ме е страх Sad

# 230
  • София
  • Мнения: 93
Pebless, дано всички без и със жлъчка доживеят до толкова, колкото ти е примера, дай Боже и отгоре. Мен само и единствено ме притеснява дали има някаква връзка ако нямаш жлъчка и живота ти ли намалява, но все пак съм си адски параноично страхлива , така че ... Иначе сега пък ми се върти по-горен коментар дали ако нямаш жлъчка ще хванеш рак на дебелото черво Sad аз досега не съм чувала такива опасения от докторите. Не знам Sad

Дано! Не съм мислила за последствията, реших да премахна причината, която вреди на други органи. Все пак всеки случай е индивидуален и това е добре да го прецени специалист в областта. При няколко еднакви мнения реших да не се бавя много. Не мисля за последици, настроила съм се, че съм си решила проблема . Дано да е така Simple Smile

# 231
  • София
  • Мнения: 93
Pebless , вдиша газ или във вената ти сложиха нещо ? И мен много ме е страх ужас, от всичко ме е страх Sad
И двете 😀
Но то става толкова бързо, че нямаш време да се притесняваш 😁
Сложиха ми абоката, апарата за кръвто, някакви други джажди по мен, след малко пуснаха нещо през абоката, само усетих, че ми се зави свят, сложиха ми маската и след 3-тото вдишване вече нямам спомен Simple Smile. Не е страшно, но това го казвам след като минах вече оттам 😀

# 232
  • софия
  • Мнения: 135
Майко мила ужасссссс Sad Направо не знам . Вие всички до една сте герои, съвсем чесно... Евала... Simple Smile

# 233
  • софия
  • Мнения: 135
А после как се събуждаш ?

# 234
  • София
  • Мнения: 93
Майко мила ужасссссс Sad Направо не знам . Вие всички до една сте герои, съвсем чесно... Евала... Simple Smile
mifity, и мен ме беше мнооого страх, но предпочетох планова операция, отколкото по спешност... зависи от състоянието на жлъчката ти и доколко ти прави проблеми

# 235
  • София
  • Мнения: 93
А после как се събуждаш ?
Като от сън..чух си името и отворих очи, една сестра беше до мен и с усмивка ми каза да ставам, стига съм спала 😀

# 236
  • Мнения: 650
Е тя примерно е вдишала газ, на мен ми я биха само в абоката и заспах на 1,2,3..... Упойката при такъв вид операция е предимно пълна- интубационна, но по- лека, защото и самата операция е по- кратка.
Вижте хора, аз работя в една от най- големите болници в България, говорила съм с какви ли не лекари, доценти , професори, до сега един не ми каза че има връзка рака на дебелото черво с извадената жлъчка и медицински никъде не е доказано, че това го провокира.  И в моя блок има една баба на 85 и от 60 години е без жлъчка и нищо и няма- права и здрава(предвид възрастта). Относно лапароскопия или конвенционална операция си избирате вие. Лапароскопската операция е по-щадяща, също толкова успешна в днешно време, има  много добри специалисти, които извършват т.нар. безкръвни операции. Относно традиционната- имат по- голямо поле на видимост и ако са засегнати канали или има усложнения могат да ги огледат по- добре и да се справят на момента с проблема, но това е вече в случаи когато се оперира по спешност или има някакви усложнения. Дано съм била полезна Simple Smile

# 237
  • софия
  • Мнения: 135
Благодаря много Simple Smile Успех на всички и ще си внушавам, че няма да се мре Simple Smile

# 238
  • Мнения: 650
То че ще се мре, ще се мре, ама едва ли от това Wink Успех на всички желая и дано се справите с камъните по един или друг начин!

# 239
  • Мнения: 1 380
Бела, на мен ми беше полезна!
Аз съм останала с впечатлението, че не се проследява и води статистика как се отразява липсата на жлъчен мехур на оперираните?
П.п. Смених си часа... ще ида при Веселин Маринов, дано не пее човекът! 😁

Общи условия

Активация на акаунт