Камъни в жлъчката - 4

  • 62 085
  • 842
  •   2
Отговори
# 405
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
След 1г и 7 м направих втората си жлъчна криза. Преди 3 дни бях с вирус повръщане и разстройство и явно повръщането е активизирало жлъчката. Сега съм в сериозна чуденка дали да не я махна. Малко го приемам като знак от съдбата, особено предвид факта, че преди 5 дни се върнахме от почивка В Турция. Представям си да ме беше хванало там или още по-зле - по пътя. Сега трябва да събера смелост за операция. Поне като я махна няма всеки път да треперя като пътуваме нанякъде дали няма да получа криза.

# 406
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Да,много е лошо да те хване криза ненадейно...аз навсякъде си носих лекарствата,ужасно е.

# 407
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Да,много е лошо да те хване криза ненадейно...аз навсякъде си носих лекарствата,ужасно е.
Лекарят, който ме прегледа каза, че жлъчната криза ми е най-малкия зор и че е много по-страшно да направя запушване или панкреатит.

А колко време след операцията не може да се вдига тежко?

# 408
  • Мнения: 402
След всичко, което изчетох покрай вас и което получих като инфомрация от медицнски лица, и от лекарите, при които ходих, съм се решила и аз като спра да кърмя, да се оперирам планово. За сега само един камък ми установиха, но вече няколко пъти имам болки, не знам дали са кризи, защото не са толкова страшни болки, колкото описвате. Но все пак и гастрото, при койото ходих каза, че при евентуално втора бременност е по-добре да се оперирам предварително. Бебка сега е на 5 месеца. Надявам се до годинката да мога да я кърмя и после страх, нестрах, ще се оперирам. Дано до тогава всичко е ок.

# 409
  • София
  • Мнения: 8 131
При мен се наложи операция почти по спешност, когато второто ми дете беше на месец. Такава криза получих, че едва преживях нощтта. Явно е тръгнал камък, който беше направил запушване, бях пожълтяла видимо и чернодробните ми ензими бяха скочили до небето. Слава Богу камъкът премина, но веднага се навих на операция.
Моят съвет към тези, които получават тежки кризи е, оперирайте се и не отлагайте!

# 410
  • Мнения: 1 380
Джули, тези дни си мислих за теб - последната, която не дава жлъчката без бой! Grinning
Момичета, аз се оперирах и след това отново закърмих! Това няма да ви е проблем !
А и наистина е ужасно все да го мислиш тоя мехур и да се чудиш дали някъде няма да те утрепа...
П.п. Аз на 2-рата седмица си вдигах синковеца /12 кг/. Преди това се пазех.

# 411
  • Мнения: 2
Прочистане на жлъчка и черен дроб
Нужни са шест литра ябълков сок.Отделно смес от цитроси(лимони,портокали,грейфрут и др.) и зехтин.Цялата смес е от 300 до 500 милитра(кой колкото може да изпие)
Понеделник,Вторник,Сряда,Четвъртак и Петък се пие по един литър ябълков сок през деня - по малко след ядене или по време на ядене, кой както му харесва.
Петък: 1.Вечерта клизма.
Събота: 1.Сутрин се пие целият ябълков сок 1л. още сутринта преди закуска.
2.Закуска -  лека.
3.Обед - лек.
4.след 13:30 спираш да ядеш.
5.18:00 - смесват се 4 лъжици магнезиеф сулфат(английска сол - две пакетчета са 60г. по 30г. е пакетче) в 700мл. буркан с вода.Правят 4 порции по 180мл. от сместа.
Пие се първата в 18:00 със сламка ако искаш. - чак след 20мин. вода.
6.20:00 се пие втората 180мл. порция магнезиеф сулфат. - чак след 20мин. вода.
7.21:30 клизма - ако няма изхождане само - иначе може да се пропусне
8. 21:45 или 22:00 се пие сок от лимони,портокали,грейфрути и цехтин за 5мин. най-
много 10мин. максимум трябва да се изпие разтвора.
Около 300мл.до 500мл.(колкото може да се изпие 300мл.е нормално - то е и по
килограми,на някой може и по малко 300мл. да му стигне)- като зехтина трябва да е
около 150-200мл.(полувин шише от магазина максимум).Трябва да се затопли разтвора до телесна температура - 30-40 градуса не повече.Пие се със сламка по-лесно.
Лягъш на леглото по гръб ако можеш за 20мин. - недей да пиеш вода до 02:00 часа
вечерта.
Неделя
1.06:00 се пие третата порция магнезиеф сулфат 180мл. и си лягъш пак. - чак след
20мин. вода.
2.08:00 се пие последната порция магнезиеф сулфат 180мл. - чак след 20мин. вода.
3.Закусваш когато можеш след това. 09:00; 10:00 когато се чувстваш добре с лека храна.
4.Трябва след това да излезнат камъните.
Следващите няколко дена до Сряда трябва пак да се направи клизма.
Пий чай от Лайка,Мечо грозде или Боровинки или друг който ти харесва, за да
прочисти бъбриците след това в продължение на няколко седмици.
https://www.natufarm.nl/wp-content/uploads/2013/09/Gallbladder-a … d-Liver-Flush.pdf
https://www.truthseekerz.com/Andreas_Moritz.-.Timeless-Secrets-o … -Rejuvenation.pdf
Информацията е взета от тези книги.

# 412
  • София
  • Мнения: 8 131
Според мен тези методи са изключително опасни и никога не бих ги пробвала!
Да не говорим за ябълков сок на гладно при проблеми със стомашно-чревния тракт...

# 413
  • Мнения: 4 708
Според мен тези методи са изключително опасни и никога не бих ги пробвала!
Да не говорим за ябълков сок на гладно при проблеми със стомашно-чревния тракт...
Е колко да са опасни, най-много да тръгне да излиза някой камък и да запуши жлъчните пътища  Mr. Green То не е за шега, но един такъв човек ми водиха да го убедя, че операцията не е страшна, но той не та не, та месец по-късно почина. Внимавайте много с тези методи, защото ако бяха толкова добри за всички, то нямаше да правят операции лекарите.
Чета тук и си мисля, а вие как точно разбирате, че е излязъл камъка? Щото аз като ги видях след операцията бях  Shocked сума ти лекари /работя с такива/ се изредиха да ги гледат, че не били виждали чак пък толкова големи, та мисълта ми е, че реално ако е голям шанса да стигна до спешна операция, или не дай боже по-лошо е доста голям.

# 414
  • Мнения: 402
Джули, тези дни си мислих за теб - последната, която не дава жлъчката без бой! Grinning
Момичета, аз се оперирах и след това отново закърмих! Това няма да ви е проблем !
А и наистина е ужасно все да го мислиш тоя мехур и да се чудиш дали някъде няма да те утрепа...
П.п. Аз на 2-рата седмица си вдигах синковеца /12 кг/. Преди това се пазех.

КаИна, а все още ли си на диета? Как се чувстваш като цяло?

# 415
  • Мнения: 1 380
Признавам без бой - не!
Почти 2 м след операция  съм. Само 1 м спазвах диетата.
Сега се храня както преди - без пържено, мазно, готови сосове, газирано и шоколадови изделия.
Все още не съм опитвала боб, леща и подобни.
Пия по едно кафе на ден.
Да чукна на дърво, всички неразположения ми отминаха. Чувствам се много добре и се надявам това да не е само привидно, а вътрешно да ми се "скапва" храносмилателната система, заради липсата на жлъчен мехур.

# 416
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Джули, тези дни си мислих за теб - последната, която не дава жлъчката без бой! Grinning
Момичета, аз се оперирах и след това отново закърмих! Това няма да ви е проблем !
А и наистина е ужасно все да го мислиш тоя мехур и да се чудиш дали някъде няма да те утрепа...
П.п. Аз на 2-рата седмица си вдигах синковеца /12 кг/. Преди това се пазех.
То майтап няма, още се дърпам 😁 Но вече се замислям сериозно. И моето диване е 12 кг. Трябва да реша какво ще правя с още един здравословен проблем и ще ги карам по приоритет. То аман бе. На 33 г съм егати развалината. И като чуя някой да ми говори за второ дете ми иде да му изтръгна ръката и да го пребия с нея

Може ли оперираните да споделите от приемането до изписването от болницата какво ви правят? Искам да знам какво ме чака 😁

# 417
  • Мнения: 1 288
zavesa, странно ми е как се разбира, че са излезли камъните, как ги разпознавате? Моите са като камъчета, с остри ръбове и вече 15години не са се променили, на дъщеря ми бяха като карамелизирани бадеми, за месец потъмняха и сега са като нескуик, само че са мазни.

И според мен най-сигурния начин за излекуване е навреме направена операция.

# 418
  • София
  • Мнения: 8 131
Четенето на медицинска литература не прави някого лекар!
Представи си, че все пак съм чела и съм се консултирала с достатъчно специалисти, за да изградя това свое мнение.
Аз пък не виждам какъв е смисълът да се подтикват хората към такава "лудост", защото за мен е точно това. Ок, сподели вече какво се е случило при теб, но защо продължаваш да натрапваш мнението си?

# 419
  • Мнения: 1 380
Само че това от снимките не са камъни от жлъчката!
П.п. Сигурно има много негативни последици от житов без жлъчен мехур, аз също ги мисля, но поне има живот...!
Защото не се знае с болна жлъчка какво и кога може да се случи!
Никой не желае да си вади органи, но когато ти се е случил проблемът, по-отговорно е да го решиш. В този случай само медицината дава приемливо решение!

Общи условия

Активация на акаунт