Камъни в жлъчката - 4

  • 61 928
  • 842
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 173
Явно съм добре,просто никъде не пишеше,че ще има болки и се притесних..

Що се отнася до докторите-ходил съм за 4 месеца при 3 различни доктора,в 3 различни града.Като последния ми изписа глупости само,та в болницата вдигах рамене на въпроса"Защо жлъчката не е лекувана"....
 От спешното на 29.06.още имам синина на ръката,а от болницата във Виница след 2 взимания на кръв,не мога да намеря даже дупките..
 Навсякъде питах за лекарства,разбиващи камъните и мислех,че няма.Тук видях,че има...но вече бях решил за операция.
Навсякъде виждаха 2 камъка.Преди самата операция ме заведоха пак на ехограф и докторката беше категорична,че са 4-5бр.Та нещо не ми се иска второ мнение вече,каквото такова.
 Тази нощ станах и си доядох лютеничка с кашкавал,спах като къпан.Няма да прекалявам разбира се,просто ме подгони глад.Свалих ударно 20кг. все пак и накрая бях се превърнал в пълен веган,ядящ само грозде и банани с круши...Кръвното ми от нормално се върна на ниско,като в ученическите години,изследвания в норма,кръвна захар 4,9.Това,понеже някой пита за холестерола,та нормално,ако свалиш кг. да свалиш и лошите показатели.

# 481
  • Мнения: 3 321
Здравейте предстои ми операция за махане на жлъчката на 13.11., но има вероятност да ми дойде цикъла точно тогава. Толкова се бях заела да обеждавам доктора да е максимално бързо, че чак и наум не ми дойде да сметна тази подробност. Някой знае ли дали ще е проблем?

# 482
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Да,не е желателно.
Може да вземеш примулут нор за забавяне на цикъла.

# 483
  • София
  • Мнения: 8 131
Когато ме оперираха мен, имах още течение след раждането. Не беше проблем.

# 484
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
На мен лекаря ми препоръча да го приемам.Не можело по време на цикъл да се прави операция.

# 485
  • Мнения: 173
То и да може,не е комфортно най-малкото.Не знам при жените как става,но  първото ми уриниране беше в гарафа,в леглото...А да се занимаваш и с превръзки...

# 486
  • Мнения: 15 960
След операцията не бяхте ли с катетри? И в реанимация ли бяхте или в стаята си?

# 487
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
При тази операция ползват ли се катетри и ако да, кога ти го поставят? Чувала съм, че е много неприятно усещането.

# 488
  • София
  • Мнения: 8 131
Аз не съм имала катетър. Станах час след операцията и отидох до тоалетна.

# 489
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Аз нямах катетри и не съм била в реанимация.Веднаха в стаята ме закараха и ми пуснаха система.Не станах този ден,вечерта си сложих памперс.

# 490
  • Мнения: 15 960
При тази операция ползват ли се катетри и ако да, кога ти го поставят? Чувала съм, че е много неприятно усещането.
А, въобще нищо не съм усетила при слагането, даже втория път е било след упойката, но това при други операции.
Дано обаче при тези да не слагат. Но това дали си в реанимация си зависи от болницата.

# 491
  • Мнения: X
Боже, като чета тази тема, сериозно се замислям, дали на мен наистина ми извадиха жлъчката или беше номер на болницата, за да източат касата. Head Band
Накратко: март месец случайно ми откриха камъни в жлъчката. Отидох на гастро със симптоми за подут стомах в горната част и горчив вкус в устата.
Истината е, че кажат ли ти , че имаш камъни, живота ти става ад. Започваш да се страхуваш, че ще те хване криза и няма да си наблизо до болница и т.н. Всички тук знаете какво е.
Никога не съм имала кризи. 3ма гастроентерелози минах и 3-мата бяха на мнение, че е въпрос на време да започнат кризи. Колко време, никой не знае. Може и след 2 месеца, може и след 2 г., а може и след 20 г.
Е, 3 месеца мислих, четох, умувах. Накрая се реших Юни ме оперираха. Избрах си болница и хирург с 400 операции годишно на жлъчен мехур. Най-добрия избор в живота ми.
Извадиха ми жлъчката само през една дупка, през пъпа. Нямаше катетри, нямаше конци за вадене, нямаше диети, нищо.
В Германия отстраняване на жл. мехур им е най-честата операция.  Пре северните народи всеки 4-ти е с камъни. Казват че отстране жлъчен мехур не се отразява на нищо в живота. Било един вид, пример, като кошче, което вече го няма и боклука се изхвърля направо в контейнера.
Никаква диета ми казаха да не спазвам. Организма имал нужда от всичко. Да се яде здравословна храна. Без рафинирани мазнини.Да се яде често ш по малко. Т.е. да не се гладува цял ден и вечерта да се наядеш за 3-ма. Това правело камъните. Неяденето по цял ден и после преяждане. С 2 думи, да се храниш правилно. Независимо дали имаш жлъчка или не. Аз честно си признавам, трудно ми се отдава. Навици, какво да правиш.
Операцията ми беше сутринта, кафе пих следобяд. Шницел ми сервираха за вечеря.
Четох из немските форуми, че някои имали разстройство след това. Но с хапчета от артишок всичко се оправяло. Артишока спомагал за отделянето на повече жлъчен сок.Аз профилактично вече 3-тш месец пия добавка от магарешки бодил, артшщок и др. Нямам никакви проблеми.
Това е за сега.
Забравих да добавя, че на въпроса ми "Да чакам ли да ме заболи и тогава да я махам?", ми отговориха, че жлъчка с камъни е нефункциониращ орган и по-добре да се махне, защото страдат съседни: черен дроб, панкреас, далак. Дейсгвително чернодробните ензими ми бяха лека завишени. Казаха че е от камъните и след отстраняването на жлъчния мехур, ще се стабилизират.
Изчезна ми и подуването в горната част на стомаха.л и горчивия вкус в устата. Било си е наистина от затлачената жлъчка. Хем моята не беше възпалена.
Така че, моят съвет и опит е, има ли камъни, да се маха.

Последна редакция: ср, 07 ное 2018, 00:32 от Анонимен

# 492
  • София
  • Мнения: 8 131
Боже, като чета тази тема, сериозно се замислям, дали на мен наистина ми извадиха жлъчката или беше номер на болницата, за да източат касата. Head Band
Накратко: март месец случайно ми откриха камъни в жлъчката. Отидох на гастро със симптоми за подут стомах в горната част и горчив вкус в устата.
Истината е, че кажат ли ти , че имаш камъни, живота ти става ад. Започваш да се страхуваш, че ще те хване криза и няма да си наблизо до болница и т.н. Всички тук знаете какво е.
Никога не съм имала кризи. 3ма гастроентерелози минах и 3-мата бяха на мнение, че е въпрос на време да започнат кризи. Колко време, никой не знае. Може и след 2 месеца, може и след 2 г., а може и след 20 г.
Е, 3 месеца мислих, четох, умувах. Накрая се реших Юни ме оперираха. Избрах си болница и хирург с 400 операции годишно на жлъчен мехур. Най-добрия избор в живота ми.
Извадиха ми жлъчката само през една дупка, през пъпа. Нямаше катетри, нямаше конци за вадене, нямаше диети, нищо.
В Германия отстраняване на жл. мехур им е най-честата операция.  Пре северните народи всеки 4-ти е с камъни. Казват че отстране жлъчен мехур не се отразява на нищо в живота. Било един вид, пример, като кошче, което вече го няма и боклука се изхвърля направо в контейнера.
Никаква диета ми казаха да не спазвам. Организма имал нужда от всичко. Да се яде здравословна храна. Без рафинирани мазнини.Да се яде често ш по малко. Т.е. да не се гладува цял ден и вечерта да се наядеш за 3-ма. Това правело камъните. Неяденето по цял ден и после преяждане. С 2 думи, да се храниш правилно. Независимо дали имаш жлъчка или не. Аз честно си признавам, трудно ми се отдава. Навици, какво да правиш.
Операцията ми беше сутринта, кафе пих следобяд. Шницел ми сервираха за вечеря.
Четох из немските форуми, че някои имали разстройство след това. Но с хапчета от артишок всичко се оправяло. Артишока спомагал за отделянето на повече жлъчен сок.Аз профилактично вече 3-тш месец пия добавка от магарешки бодил, артшщок и др. Нямам никакви проблеми.
Това е за сега.
Забравих да добавя, че на въпроса ми "Да чакам ли да ме заболи и тогава да я махам?", ми отговориха, че жлъчка с камъни е нефункциониращ орган и по-добре да се махне, защото страдат съседни: черен дроб, панкреас, далак. Дейсгвително чернодробните ензими ми бяха лека завишени. Казаха че е от камъните и след отстраняването на жлъчния мехур, ще се стабилизират.
Изчезна ми и подуването в горната част на стомаха.л и горчивия вкус в устата. Било си е наистина от затлачената жлъчка. Хем моята не беше възпалена.
Така че, моят съвет и опит е, има ли камъни, да се маха.
Не знам как стигнахте до този извод, но моята жлъчка е вадена в България. Нямала съм катетър, станах час след операцията, а 24 часа след нея си бях вкъщи. Жлъчката ми е извадена през пъпа. Ям си всичко. Така като почнете ..

# 493
  • Мнения: X
Ми чета  последните страници  какви страхотии са напесани. Ти прочете ли ги?

# 494
  • Мнения: 3 321
Някой оперирал ли се е в Еврохоспитал варна че там ме изпращат.

Общи условия

Активация на акаунт