Изследване на ХОРМОНИ – 16 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 75 205
  • 737
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 171
Здравейте,пролактин 316.8 висок ли е за цел забременяване?

Последна редакция: чт, 15 мар 2018, 09:09 от kristina_

# 151
  • София
  • Мнения: 35 942
Здравейте,пролактин 316.8 висок ли е за цел забременяване?
На кой ден от МЦ е изследван? Дай рефер. граници.

# 152
  • Мнения: 1 278
Denis, моля те да коментираш резултати от 2-ри ден на цикъла след 21-дневен прием на Регулон заради задържан фоликул-киста. Правих ги за информация заради надежда  за ЗЕТ в този цикъл.
LH 3.57 (0.8-18.6)
FSH 12.35 (2.2-12.0) * Винаги ми е бил висок. Антралните са 5-7 броя напоследък. При стимулациите яйцеклетките съответно бяха 4 и 5.
Пролактин 255.65 (80-500) Зная, че трябва на чист ден, но използвах наведнъж. Пия достинекс 2х1/2 т.седмично.
Прогестерон 6.52 (2.2-5.6) * Висок е...
Естрадиол 104.39 (183-1769.4) * ?
Благодаря предварително за времето и ангажираността ти. :*
Отивам за преглед и коментар на АГ.
*** Редактирам: Мина прегледът. Няма киста, започвам подготовка за ЗЕТ. Хормоните не са проблем в случая, не е било нужно да ги изследвам на своя глава...
Благодаря ти за коментара! Simple Smile

Последна редакция: чт, 15 мар 2018, 16:31 от Малага

# 153
  • Мнения: 90
При ПКЯ какво е най–ефикасното лечение?

# 154
  • София
  • Мнения: 35 942
Denis, моля те да коментираш резултати от 2-ри ден на цикъла след 21-дневен прием на Регулон заради задържан фоликул-киста. Правих ги за информация заради надежда  за ЗЕТ в този цикъл.
LH 3.57 (0.8-18.6)
FSH 12.35 (2.2-12.0) * Винаги ми е бил висок. Антралните са 5-7 броя напоследък. При стимулациите яйцеклетките съответно бяха 4 и 5.
Пролактин 255.65 (80-500) Зная, че трябва на чист ден, но използвах наведнъж. Пия достинекс 2х1/2 т.седмично.
Прогестерон 6.52 (2.2-5.6) * Висок е...
Естрадиол 104.39 (183-1769.4) * ?
Благодаря предварително за времето и ангажираността ти. :*
Отивам за преглед и коментар на АГ.
След прием на ОК / в случая Регулон/ половите хормони - ЛХ, ФСХ и Е2, може да не са много обективни.
ФСХ е висок - може да е от кистата, ако все още не е изчезнала или от ОК / да потиска, все още, функцията на яйчниците или да е от годините/.
Прогестеронът е висок, провери 17ОН Прогестерон на 3 ден от МЦ, но след 2-3 МЦ. Може и да е от кистата, ако е лутеинизирала и все още, не е изчезнала - лекар трябва да прецени.
Е2 е нисък и показва, че този МЦ, може и да няма О. и заедно с високия ФСХ - най-вероятно показват, че ОК доста е потиснал функцията на яйчниците. Не е страшно, трябва време за да се нормализира. А стойностите на хормоните просто показват какво е моментното състояние на половата /яйчниковата/ функция.


При ПКЯ какво е най–ефикасното лечение?
Причините за ПКЯ може да са най-различни. Първо трябва да се разбере, коя е основната причина и тя да се лекува. Може да е от висок Пролактин, ТСХ, Андростендион, Тестостерон и т.н.

# 155
  • Мнения: 171
На 4-ия ден.Реф.граници са 102-496
Здравейте,пролактин 316.8 висок ли е за цел забременяване?
На кой ден от МЦ е изследван? Дай рефер. граници.

Последна редакция: чт, 15 мар 2018, 18:45 от kristina_

# 156
  • София
  • Мнения: 6 010

При ПКЯ какво е най–ефикасното лечение?
Причините за ПКЯ може да са най-различни. Първо трябва да се разбере, коя е основната причина и тя да се лекува. Може да е от висок Пролактин, ТСХ, Андростендион, Тестостерон и т.н.

А как се лекуват високите Андростендион и 17-OH Progesteron, защото при мен те двете са завишени и никой нищо не ми казва? Пускани са на 3 ден от МЦ. С Хашимото съм, пия еуторокс, за момента ТСХ е в норми, нямам ИР.

# 157
  • Мнения: 755

А как се лекуват високите Андростендион и 17-OH Progesteron, защото при мен те двете са завишени и никой нищо не ми казва? Пускани са на 3 ден от МЦ. С Хашимото съм, пия еуторокс, за момента ТСХ е в норми, нямам ИР.

Трябва да се обърнеш към Ендокринолог - Андростендион и 17-OH Progesteron, свързани са с надбъбречни жлези. За да се види дали има проблем с тях се назначава тест със Синактен. Но всичко това го претценява специалист Ендокринолог.

# 158
  • Близко съм
  • Мнения: 816
здравейте, лекарствата, които днес ми преписаха са spironolakton 50mg i dehamethazon 0,5mg какво бихте казали някой който ги е пил?

# 159
  • Мнения: 90
Дами, някоя да знае каква е цената на инвитрото... и има ли определена възраст за да го направят?

# 160
  • Мнения: 992
Много пъти съм пускала прогестерон, но пак да питам имаше ли значение на гладно, жадно или не? Понеделник ще пускам контрола 7дни след доказана О. Все си мисля, че изпуснахме брременността ми заради него...

# 161
  • София
  • Мнения: 35 942
Много пъти съм пускала прогестерон, но пак да питам имаше ли значение на гладно, жадно или не? Понеделник ще пускам контрола 7дни след доказана О. Все си мисля, че изпуснахме брременността ми заради него...
Сутрин, до 9:00 ч., на гладно. Добре е да го пуснеш заедно с Е2.
ПП.
Всички хормони се изследват сутрин, на гладно, освен ако не се цели проверка/тест, свързан с техния циркаден ритъм / максимална-минимална активност, синтез и т.н.

# 162
  • Мнения: 992
Много пъти съм пускала прогестерон, но пак да питам имаше ли значение на гладно, жадно или не? Понеделник ще пускам контрола 7дни след доказана О. Все си мисля, че изпуснахме брременността ми заради него...
Сутрин, до 9:00 ч., на гладно. Добре е да го пуснеш заедно с Е2.
ПП.
Всички хормони се изследват сутрин, на гладно, освен ако не се цели проверка/тест, свързан с техния циркаден ритъм / максимална-минимална активност, синтез и т.н.
Денис, извинявам се за невежеството, но какво е Е2 и какво показват резултатите?

# 163
  • София
  • Мнения: 35 942
Скрит текст:
Много пъти съм пускала прогестерон, но пак да питам имаше ли значение на гладно, жадно или не? Понеделник ще пускам контрола 7дни след доказана О. Все си мисля, че изпуснахме брременността ми заради него...
Сутрин, до 9:00 ч., на гладно. Добре е да го пуснеш заедно с Е2.
ПП.
Всички хормони се изследват сутрин, на гладно, освен ако не се цели проверка/тест, свързан с техния циркаден ритъм / максимална-минимална активност, синтез и т.н.
Денис, извинявам се за невежеството, но какво е Е2 и какво показват резултатите?
Е2 е естрадиол и той ще покаже, ако има проблем с Прогестерона, каква може да е причината и дали е имало О.

# 164
  • Мнения: 2
Ще споделя нещо интимно,което не съм казвала на никого. Наскоро разбрах, че съм лесбийка, и лекарите ми предписаха тестостерон. Искам да питам: това опасно ли е за здравето?

Общи условия

Активация на акаунт