Връщане на естествения цвят на косата

  • 6 334
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,
Моля за помощ!
Боядисах си косата с безамонячна боя на perfect mosse кафява, а след това ходих на фризьор и ме боядиса с кафява амонячна боя. Не се харесвам и искам да си върна естествения тъмно рус цвят
Някой има ли идея как ще стане това?

# 1
  • Мнения: 12 136
Вариант е при фризьор, разбира се, те си знаят работата, а и ще ви посъветват кое колко вреда би нанесло и какво да очаквате.
Потърсете и темата за премахване на боя за коса с витамин Ц тук във форума, помня че имаше доста доволни от този метод, особено за прясно боядисани коси.

# 2
  • Мнения: 3
Косата ми от измиването започна да изсветлява. Дали след продължително миене ще се отмие боята. Не искам да си увреждам косата

# 3
  • София
  • Мнения: 191
Не съм чувала за такъв метод... Да, с времето боята ще се отмие и има шанс ще изсветлее, но все пак косата остава боядисана, тъй като боята прониква и въздейства в дълбочина в косъма.

# 4
  • Мнения: 12 136
Ще се отмие с времето, разбира се, но пак няма да стане бързо, а и вероятно няма да остане същият цвят, който е бил преди. Заради окислителите в боята, вероятно ще остане малко по-светла, дори и след отмиване/сваляне на боята. Ще има разлика с корените със сигурност.
За този метод с витамин Ц бяха изписали доста във форума преди време, помня че имаше доста доволни и че писаха че е по-щадящо от "изпиране" с препарати. Аз самата използвам къна от доста години, така че не мога да кажа от опит, най-добре потърсете темата и я прегледайте.

# 5
  • Мнения: 3 668
При мен не се получи добре свалянето с витамина. Свалях тъмно кафяво, почти черно. В корените косата изсветля 1-2 тона (и доби леко риж оттенък на слънце), а надолу си остана тъмна. Може и аз да не съм нанесла както трябва.

# 6
  • Мнения: 55
Маските със затоплени масла свалят доста бързо боята.

# 7
  • Мнения: 3
А ако падне боята дали ще се запази естествания цвят ?

# 8
  • Мнения: 8 761
Пробвай с хума, сваля донякъде. Така съм махала тъмна боя от светла основа, но боядисана светла основа.
Няма как обаче да върнеш нещата съвсем в изходно положение, приеми идеята.
Евентуално можеш да ползваш шампоан за руса коса, който леко да "озари" цвета.

# 9
  • Мнения: 2 352
Заповядай ако желаеш в темата на блондинките, през две страници се обсъжда как се сваля цвят от боядисана коса.

# 10
  • София
  • Мнения: 70
С вит.С и аз съм си сваляла боята.От години наслагвано черно падна до червеникаво,бях решила да си пускам естествения цвят и ходех 1 седмица така,но не знам какво ме прихвана и пак се наплясках черна Sweat SmileSweat
Определено пада цвета и нямам спомен да ми се е изсушила косата(все пак си е киселина),въпреки това след витамина слагах купешки маски,кристали Hug

# 11
  • Мнения: 9
Здравейте, незнам дали е подходящо да попитам в тази тема ,но много бих искала да постигна този цвят.Ще съм ви много благодарна ако ми кажете с коя боя бих могла да го постигна!

# 12
  • Мнения: 2 352
Има тема за блондинки. Там май е по подходящо.

# 13
  • Мнения: 325
Уж домашните маски и най-вече маслата помагат за свалянето на боята, но не напълно. Преди години се бях боядисала при фрозьор с амонячна боя. Е нямаше падане каквото и да си сложех на главата, боядисвах се даже, но боята от фризьорката си оставаше. С годините като израстна и я подстригах цялата боядисана коса чак тогава се оттървах от това нещо. 😁 Явно единствения вариант е при фризьор, но аз не исках да си я съсипвам.

# 14
  • Мнения: X
Освен да изчакате да падне боята сама,друг вариант не виждам,бях червена, 9месеца не се боядисвах заради бременноста и пак си остана червеникаво,просто няма начин според мен от мой личен опит винаги остават оттенъци от боята,за това се боядисвам какъвто цвят ми харесва,иначе да чакам с години е изнервящо поне за мен да ходя с няколко цвята на косата.

Общи условия

Активация на акаунт