Разведената майка самотна майка ли е по закон?

  • 1 055
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 332
Здравейте мили майчета.
Искам да попитам дали и аз като разведен родител мога да получа помощи за ток, детска градина на 50% и т. н Изобщо имам ли някакви облекчения? Детето ми е на 2г и 6м.
Благодаря ви!

Последна редакция: вт, 23 май 2006, 12:16 от Мама от Финландия

# 1
  • Мнения: 6 315
Самотен родител се водиш, разбира се. Имаш право да плащаш 50% от таксата за градина на детенце, помощи за ток се получават само ако си с доход под определена сума. Горе има закована тема за правата на самотните родители Simple Smile.

# 2
  • Мнения: 4 458
Ако не получаваш издръжка - да самотен родител си!

# 3
  • Мнения: 3 634
Моля?
При получаване на издръжка от бащата не се ли все пак водиш за самотен родител защото не живеете заедно и само ти си гледаш децата ви?
Парите ли определят дали си сам или не?

# 4
  • Мнения: 6 315
киарче, това за пръв път го чувам! Да не би да става дума, ако майката получава издръжка за себе си, а не за детето?

# 5
  • Мнения: 4 458
Моля?
При получаване на издръжка от бащата не се ли все пак водиш за самотен родител защото не живеете заедно и само ти си гледаш децата ви?
Парите ли определят дали си сам или не?

Говорим за България все пак  Mr. Green там всичко е възможно.

киарче, това за пръв път го чувам! Да не би да става дума, ако майката получава издръжка за себе си, а не за детето?

За детето! Ако бащата плаща издръжка редовно не си самотен родител - получаваш определена от съда сума с която бащата допринася за издръжката на детето = на семейство

Значи, за да докажа че съм самотен родител и да ми дадат нещо трябваше да искам уверение, че не получавам издръжка за децата, да докажа с документ, че не живея заедно с бащата (че той не се води на нашия адрес) както и копие от съдебното решение.

# 6
  • Мнения: 6 472
Киара, не знам за какво са ти искали бележката за издръжка, но аз до ден днешен с такъв проблем не съм се сблъсквала абсолютно никъде.
Бащата плаща съвсем редовно издръжка и то доста по- голяма от предвидената в закона. Въпреки всичко аз ползвах 50% намаление в детската градина (срещу решение за развод или срещу бележка за семейно положение) и кандидатствах за общинско жилище в категорията самотен родител (бележка са семейно положение). Дори когато трябваше да получа жилището, пак не са ми искали бележка, че не получавам издръжка. За други помощи не съм кандидатствала заради по- висок доход и там не мога да коментирам какво се изисква.

Последна редакция: чт, 25 май 2006, 16:50 от Luluto

# 7
  • Мнения: 4 458
Luluto, дали ти си по-специалиен случай или аз съм попаднала на някой който иска да се презастрахова  newsm78
А, може да има разлики в общините и градовете, знам ли...

# 8
  • Мнения: 6 472
Хм, нямам идея. Аз не съм изключение, защото движех с още 5-6 развведени майки и те също не са имали проблеми. Или при теб някой се прави на интересен и се опитва да се презастрахова или другият вариант е нещата да са се променили от миналата година. Щерката тази година беше първокласничка и не ми се е налагало да ползвам облекчения за градина.

# 9
  • Мнения: 4 458
или другият вариант е нещата да са се променили от миналата година.

 Mr. Green По-скоро нещата са се променили от преди 2-3 години  Wink

Общи условия

Активация на акаунт