Казвате ли си кусурите?

  • 7 702
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 514
Ехх, от кога се каня да я пусна тази темичка... Grinning

Моля, отговорете на следните въпроси:

1. Има ли кусури половинката ви?
2. Казвате ли на половинката си какви кусури има?
3. Половинката ви оправя ли си кусурите?
4. Водят ли кусурите или тяхното казване/неказване до скандал? А, до развод?

Пример: мъжа ви обича да яде праз лук и миризмата не му излиза от устата дълго време, толкова ви дразни, че се дърпате да го целувате. Ще му кажете ли защо не искате да го целунете? Или ще се въздържите, за да не се обиди? В случай, че му кажете, а той се обиди, ще спрете ли да му казвате кусурите за в бъдеще? Или как се казват деликатно кусурите?
Grinning Или не се казват?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Мъжът е бивш, но съм казвала всичко в прав текст, разбира се по възможно най-деликатен начин. Поводът за раздялата ни не е някой негов или мой недостатък, а по-скоро тотално разминаване в начина, по който гледаме и се справяме с живота. Не ми се задълбава, а и е скучно.

Също държа моите кусури да ми се казват и той го е правил. Премълчаването не води до нищо хубаво. Винаги има деликатен начин да се каже или поне да се намекне.

# 2
  • Мнения: 2 838
Да, казвам му ги. Зависи от кусурите- някои по деликатен начин ги обяснявам, други не.
Ако вкъщи нямам смелостта да кажа истината и да съм искрена, то къде другаде?

# 3
  • Мнения: 10 514
И двете прескочихте въпрос 3. Как се възприема отсреща? Grinning

# 4
  • На Марс
  • Мнения: 8 709
3. скандал Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 838
Ами как.. Нормално.
Големи хора сме все пак. Не се караме за глупости. Така или иначе в някакъв момент той винаги разбира, че съм била права хаха

# 6
  • Мнения: 522
1. Има, разбира се
2. Казвам директно, ама обърщам в някаква шега
3. Оправя, обаче понякога трябва време
4. Не водят нито до скандал, нито до развод. И двамата приемаме критика и реагираме адекватно.

Пример - след второ раждането тя малко подебеляла. Аз шегувам по темата, леко пляскам на някои места Simple Smile Тя не много хареса, обаче приема и се тренира. Аз много помагам с децата, докато тя се тренира.

# 7
  • Мнения: 15 619
А Вие кусури имате ли?
А на кого ги казвате, изброявате?
А оправяте ли ги?
 Водят ли кусурите Ви до скандал, развод!?
Треската, гредите!? Кое виждате? И кое пречи?

# 8
  • Мнения: 2 127

1. Има ли кусури половинката ви?
2. Казвате ли на половинката си какви кусури има?
3. Половинката ви оправя ли си кусурите?
4. Водят ли кусурите или тяхното казване/неказване до скандал? А, до развод?


1. Естествено, че има.
2. Казвала съм, а и той си ги знае.
3. Не, не са неща, които ми пречат, просто са констатирани като факти. Ако ми пречеше толкова, просто щяхме да се разделим по живо по здраво. Нито искам да променям някого и да го превъзпитавам, нито съм склонна да правя вече компромиси. Той също.
4. Имало е скандали, но не заради кусурите сами по себе си.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Че помня ли, по дяволите... Да, полагал е усилия да ги поправи. До скандал не са водели забележките ми, защото споменах, че съм правила всичко възможно да ги съобщавам деликатно.

# 10
  • Мнения: 10 514
А Вие кусури имате ли?
А на кого ги казвате, изброявате?
А оправяте ли ги?
 Водят ли кусурите Ви до скандал, развод!?
Треската, гредите!? Кое виждате? И кое пречи?

Искаш да кажеш, че виждаш кусур в някой от въпросите ли? Grinning

# 11
  • Мнения: 15 619
Е, не.Grinning Нали съм написала...
Т`ва изброяване на чужди кусури не е кой знае колко ефективно и градивно. По-значимо ми се вижда ако въпросите са към самия теб.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 653
1. Има ли кусури половинката ви? - Че то човек без кусури има ли?!
2. Казвате ли на половинката си какви кусури има? - Казвам му неща, които ме дразнят. Или му вредят на имиджа. Не мога да си замълча лицемерно и/или да трупам негативни чувства.
3. Половинката ви оправя ли си кусурите? - Взима си бележка, но не е имало досега нищо фрапантно. Вероятно съм свикнала през годините, защото се познаваме от деца (вече 40+ години). Заедно сме от 25 г. и имаме 20 г. брак.
4. Водят ли кусурите или тяхното казване/неказване до скандал? А, до развод? - Скандали сме имали. Като всяко семейство. Не са били свързани с кусурите ни или с изясняването им.

Последна редакция: чт, 22 фев 2018, 12:18 от Fever Ray

# 13
  • Nice
  • Мнения: 946
Ехх, от кога се каня да я пусна тази темичка... Grinning

Моля, отговорете на следните въпроси:

1. Има ли кусури половинката ви?
2. Казвате ли на половинката си какви кусури има?
3. Половинката ви оправя ли си кусурите?
4. Водят ли кусурите или тяхното казване/неказване до скандал? А, до развод?


1. Има си, какато и аз си имам.
2. Научих се, като има нещо което ме дразни да го казвам без увъртания. Така, че всичко казвам много дирекно, понякога грубо. Но да си знае.
Скрит текст:
Преди бях мълчалива и търпях каквото ме дразни, сакън да не го обидя. Той постоянно ми повтаряше, че каквото има трябва да се каже и сега не се спирам. Шегува се, че вече съжалява, че ми го е казал  Smiley
3. Още съм с него защото винаги се старае да се поправи ако има нещо което ни дърпа назад. Ако му кажа за нещо по-сериозно веднага търси  решение или компромис. Не  е сръдлив. Прави усилия да се поправи, без значение дали става въпрос за нещо дребно или не. Не винаги успява да се поправи, но виждам усилието.
4. Може би водят до скандали, до развод също- зависи от хората и кой как приема нещата.

За лука, естествено, че ще си кажа съвсем директно и естествено. Много пъти съм му казвала, че има лош дъх, да отиде и да си измие зъбите. И той ми го е казвал.
Не съм по деликатностите, карам направо.
До сега не се е обиждал от нищо, а съм му казвала и неща които не са особено приятни.
Ако се обиди със сигурност не бих станала по-деликатна Satisfied Аз съм за ''Право куме''

Последна редакция: чт, 22 фев 2018, 12:08 от nikaia

# 14
  • Мнения: X
Скрит текст:
Ехх, от кога се каня да я пусна тази темичка... Grinning
Моля, отговорете на следните въпроси:

1. Има ли кусури половинката ви?
2. Казвате ли на половинката си какви кусури има?
3. Половинката ви оправя ли си кусурите?
4. Водят ли кусурите или тяхното казване/неказване до скандал? А, до развод?

Скрит текст:
Пример: мъжа ви обича да яде праз лук и миризмата не му излиза от устата дълго време, толкова ви дразни, че се дърпате да го целувате. Ще му кажете ли защо не искате да го целунете? Или ще се въздържите, за да не се обиди? В случай, че му кажете, а той се обиди, ще спрете ли да му казвате кусурите за в бъдеще? Или как се казват деликатно кусурите?
Grinning Или не се казват?
Връзката и брака ни не са от сорта "Запознахме се вчера, днес вече живеем заедно!"
Имахме време да се опознаем, да си видим предварително кусурите.Щом и след това съм се навила да се омъжа за него и вече 30 години "го търпя", а и той мене, значи няма кусури, които да ми пречат.
Ако нещо своевременно ме подразни, намирам начин да кажа/намекна.
Не помня да сме имали скандали по повод кусури.

Скрит текст:
Апропо, щях да съм много доволна и хич нямаше да се сърдя, ако преди едно 5-6-7 години ми беше "зашлевил шамар" в лицето, че съм напълняла, вместо да ми повтаря, че всякак ме харесва и обича.Щях доста по-рано да си реша проблема.


Общи условия

Активация на акаунт