Забавни бисери от училищния форум - Да се посмеем заедно

  • 12 586
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 7 154
Предлагам да раздвижим малко Училищния форум.

Нека тук събираме бисери от постове на наши съфорумки и съфорумци.

Темата е предимно за изказвания, които намирате за забавни.
Остроумни или пък абсурдни постове от училищния форум.

Предвид, че автора може да се засегне, преценете дали да го цитирате или не!

Също така може да споделите нещо забавно или смешно, което вашето дете е казало - за училище, за занималнята, за курсовете, които посещава и т.н.
Наредби с правописни грешки за добре дошли също.

Приятно четене!

Последна редакция: чт, 22 фев 2018, 14:43 от Фран Ческа

# 1
  • София
  • Мнения: 18 034
Интересна тема:)
http://www.zamatura.eu/testove/Iztegleni-testove/matura-bel-2017-mai

МОН провежда  от доста години вече ДЗИ по БЕЛ, вътре има и  упражнения, оценяващи уменията на децата да употребяват пълен и непълен член. Но явно не ги смущава, че в условието на 41 задача (по-точно непосредствено над него) самите те демонстриарт непознаване на правилата. Но няма кой на тях да им отнеме точка..

# 2
  • Мнения: 7 154
Русалка, Angry

Ежко да ме извини, но това ми е любимо:

Аз от писанията на Ежко разбрах следното:
- в Климент Охридски няма родители тип "амбициозни харпии";
- СМГ за "нищо не става", щото децата там са "състезателни коне", които "един мейл не могат да напишат";
- АК е "the one and only very best and top училище";
- пишещите в този форум /включително и самият Ежко/ са диагностицирани ...

# 3
  • София
  • Мнения: 18 034
E, има и допълнение на образа му Wink

* според собствените му думи  отдавна се е примирил с това, че плаща милостиня за децата (образованието им) с бедни или скръндзави родители.

Всъщност не съм убедена дали това е смешно (смехотворно по-скоро) или тъжно...Вероятно в тази група влизат според него тези, които не са си развързали кесията за  двете  по-по-най училища от горния пост - ЧУ "Климент Охридски" до 7 клас и АК след това. Simple Smile Хайде до 7 клас го дава по-ларж, може и другаде (стига да не е СМГ), след това обаче - не, само АК.

Последна редакция: сб, 24 фев 2018, 08:28 от пенсионирана русалка

# 4
  • Мнения: 11 908
Но явно не ги смущава, че в условието на 41 задача (по-точно непосредствено над него) самите те демонстриарт непознаване на правилата. Но няма кой на тях да им отнеме точка..


Сега го виждам:
Аргументативният текст напишете в свитъка за свободните отговори на
предвиденото място!

  hahaha

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 156
Изречението си е типично в "джедайски" стил; все едно Йода ми говори Sign Clapper Явно някой доста се е филмирал Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 3 484
Днес на страницата на РУО София-град
цък
Не мога да кача картинката, но ето я в пълен размер.
http://ruo-sofia-grad.com/sites/default/files/slideshow/8mm11.jpg

# 7
  • Мнения: 7 154
"Математиката е в кръвта му, от две годишен смята, сега знае таблицата за умножение, без никой да го е карал да я учи. Сега ще е първи клас и аз възлагам много надежди, че в това училище ще се чувства на място. И не бих го избрала за малкия ми син, който е на три, просто защото той няма този интерес и способности и съответно никога няма да го приемат."
Close

# 8
  • София
  • Мнения: 5 013
Много добра идея за тази тема! Ще се включа с един мил спомен, тъй като нямам готовност с цитат.
Детето беше на 6-7 месеца и го водим с мъжа ми на консултация при GP-то. Tя го преглежда и ни говори: "О, браво, много добре се развива. Вече може и да седи". Гордият татко добавя: "Е, той още колко много неща може да прави..." Simple Smile  Та нашият си е гениален от бебе Simple Smile

Последна редакция: пн, 02 апр 2018, 12:47 от Prizma

# 9
  • Мнения: 21 455


Находката не е моя и не е от форума, но не мога да не уважа РУО - София-град.

# 10
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
в учебната тетрадка на синчето:
"Пожелавам си световен мир и пържени кюфтенца за вечеря!"

и пак негово изказване, но от първи клас:

"В училище е много хубаво, но има часове между междучасията."

# 11
  • Мнения: 217
....една майка при оплакване от сина й ми казваше- Госпожо, аз вярвам само на детето си!
Този ученик няколко дни не беше на училище и случайно се срещаме с майката и я питам, как е детето.....тя ми отговаря, че не е на училище, защото й бил казал, че аз съм болна и една седмица няма да учат.
.....пп...майката е  главната счетоводителка на болница....

Последна редакция: пт, 11 май 2018, 20:12 от babian

# 12
  • Sofiq
  • Мнения: 719
4-класни бисери: Ученик в час по математика обяснява кои са видовете ъгли: "Ъглите биват тъпоъгълен, остроъгълен и правоъгълен "
В час по ЧП:  "Човекът вдишва хлорофил, а  издишва само  хлор".
По български имат помагало с ромската приказка "Добрият ром" и дете пита баща си " Кой ром е добър?", таткото : "Дестилираният".
Въпрос от учебно помагало за 1 клас по бг : "Котката се е окотила, кучката се е окучила, а жабата се е......." (Детето каза "Ожабила"Simple Smile

# 13
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
...Въпрос от учебно помагало за 1 клас по бг : "Котката се е окотила, кучката се е окучила, а жабата се е......." (Детето каза "Ожабила"Simple Smile


Ми така написано и аз бих казала същото. Би следвало да е "снесла хайвер", но в този формат май само за "се е възпроизвела/ се е размножила" може да си сигурен, че е правилно.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 263


Находката не е моя и не е от форума, но не мога да не уважа РУО - София-град.

Аз тук не разбрах смешката Simple Smile
Тъкмо днес се чудех кога ще ме хване бременната тъпота.. Smile

# 15
  • Мнения: 5 234

More110, някак странно е деца от детските градини да ходят на състезания по информатика. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 41
"Математиката е в кръвта му, от две годишен смята, сега знае таблицата за умножение, без никой да го е карал да я учи. Сега ще е първи клас и аз възлагам много надежди, че в това училище ще се чувства на място. И не бих го избрала за малкия ми син, който е на три, просто защото той няма този интерес и способности и съответно никога няма да го приемат."
Close




Този изказ ме уби ! Това майка да коментира , че детето й няма да бъде прието при положение , че е на 3 !! JoyJoyJoy  Не подценявайте децата си и не ги сравнявайте. Точно децата , които по-късно си показват уменията (било то говорене и тн.)  са често с висок интелект

# 17
  • Мнения: 217
оФ....излизат ми отговори в писала вече тема и като се зачета ...
Замислям се и имам толкова спомени.....
Преди началото на учебната година идва майка с бъдещия ми първокласник, за да се запознаем. Майката ми казва, че синът й може да чете и пише, попита  дали може да си носи книжки от вкъщи и да си ги чете в часове, за да не  му е скучно. Е, как да не може.
Започна уч. година, препитвам учениците си ( няколко четат гладко, други се опитват, трети само познават буквите), ограмотеният ученик си носи - енциклопедия диви животни.Започна да чете на глас и буквува..л.и-ли,с.и-си,ц.а-ца...лисица.Пише с печатни букви
Разговарям с майката, че детето трябва да си участва пълноценно в часовете по български език. Тя малко се изненада, но ми каза, че той знае 1000 английски думи.След няколко месеца го премести в друго училище, тъй като аз съм била много стандартна учителка.
От този випуск учениците ми миналата година бяха студенти в трети курс, когато с нестандартния ми ученик се видяхме на ДЗИ, той не си беше взел матурата по БЕЛ.



  

Последна редакция: нд, 13 май 2018, 18:17 от babian

# 18
  • Мнения: 11 908
      Вчера в училището на сина ми са изпращали абитуриенти. Училището е хубаво и вероятно ще е сред първите му желания, като кандидатства догодина. Като ми разказва за изпращането, аз добавям:
-Хайде, един ден и теб да изпращаме в това училище!

При което той отговаря:

-О, не искам да идва това време, те абитуриентите са толкова стари! hahaha

Синът ми завършва 6 клас Laughing

# 19
  • Мнения: 21 455
Отново от любимото РУО.



От приложения към съобщението документ става ясно, че:

# 20
  • София
  • Мнения: 18 034
Още от същите любимци, не РУО, а тези още малко над тях, този път на немски - бисери от матурата онзи ден:

das einfaches Leben  вместо das einfache Leben
beim Mülltrennung вместо beim Mülltrennen или bei der Mülltrennung
dem selben  вместо demsеlben
vieler Deutschen  вместо vieler Deutscher
mit Anhalter durch die Türkei вместо per Anhaltеr durch die Türkei
Сигурно има и още..
Лошото е, че типът грешки е такъв, че не става дума за недоглеждане или погрешно натиснат бутон при набиране (което също не е оправдано, но е все пак за предпочитане), а за откровено незнание.. Първите две граматични грешки особено не следва да ги допуска дори осмокласник в ЕГ в края на първия срок, какво остава за преподавател/ експерт.

# 21
  • Мнения: X
Урок по човекът и природата, дъщеря ми разказва урока за бозайниците живеещи в гората:
"В горите живеят мечки, вълци, елени...и еднорози"  Dizzy Face

# 22
  • Мнения: 3 048
Още от същите любимци, не РУО, а тези още малко над тях, този път на немски - бисери от матурата онзи ден:

das einfaches Leben  вместо das einfache Leben
beim Mülltrennung вместо beim Mülltrennen или bei der Mülltrennung
dem selben  вместо demsеlben
vieler Deutschen  вместо vieler Deutscher
mit Anhalter durch die Türkei вместо per Anhaltеr durch die Türkei
Сигурно има и още..
Лошото е, че типът грешки е такъв, че не става дума за недоглеждане или погрешно натиснат бутон при набиране (което също не е оправдано, но е все пак за предпочитане), а за откровено незнание.. Първите две граматични грешки особено не следва да ги допуска дори осмокласник в ЕГ в края на първия срок, какво остава за преподавател/ експерт.

Леле, това не е в графата "забавни бисери". Гафовете от тазгодишните матури и НВО по БЕЛ за 7 клас определено бледнеят пред това. Наистина сравнително малко деца са били на матура по немски и публиката е по-малка, но определено не е нужно да си спец по немски, за да се втрещиш.

# 23
  • София
  • Мнения: 18 034

Леле, това не е в графата "забавни бисери". Гафовете от тазгодишните матури и НВО по БЕЛ за 7 клас определено бледнеят пред това. Наистина сравнително малко деца са били на матура по немски и публиката е по-малка, но определено не е нужно да си спец по немски, за да се втрещиш.
Така е, нито са забавни, нито са бисери... Сега прочетох в темата за 12 клас за подменени матури... Да оставим настрана стреса за дете, справило се отлично, а получило ниска оценка..  Как се доказва освен това тази чужда грешка? Дори и да се, при тази тромава система, става  ли това навреме, за да може детето да си получи дипломата в срок, поволяващ му кандидатстване?
Ако не беше тъжно, щеше да е смешно. Но е само тъжно.

# 24
  • Мнения: 11 908
      Препитвам младежа по история:
-Какво знаеш за Тодор Балина
-Той беше горе, на лявата страна на страницата

# 25
  • Мнения: 29 324
Не е точно от форума. Бисер на дребния от миналата година, когато беше 3-та група в ДГ:

"Мамо, ти знаеш ли какво страшно нещо има в училище, много, много лошо...."

Аз: "Какво е това лошото нещо?"

Той: "Ами няма легла, аз къде ще спя следобед?" Mr. Green Crazy

# 26
  • София
  • Мнения: 18 034
Хахаха, значи поне детската градина на мъника е била на ниво.В тази на "6-и септември" преди години нямаше легла, децата в някои групи спяха на дюшеци по земата.

Последна редакция: чт, 14 юни 2018, 17:08 от пенсионирана русалка

# 27
  • Мнения: 29 324
Хахаха, значи поне детската градина на мъника е била на ниво.В тази на "6-и септември", преди години нямаше легла, децата в някои групи спяха на дюшеци по земата.

 #Crazy #Crazy #Crazy  Леле, как може такова нещо?!?

# 28
  • София
  • Мнения: 18 034
Може и още как, даже със съгласието на родителите.  Сградата е пригодена за детска градина, помещенията са малки, че да стигат едновременно и за спално помещение, и за  място за хранене/учене, и за игра.

# 29
  • Мнения: 9 871
Племенницата ми е в такава детска градина - на центъра на София е, нз как се казва. Спят на дюшечета на земята, но не се е оплаквало детето.
Мен би ме притеснило близостта до праха по земята, и че все пак е - зема. Обаче аз и в чужбина съм ги виждала да спят така, тъй че, явно не е неприемливо

# 30
  • Мнения: 29 324
Като няма места за децата и достатъчно градини, ще се съгласяват родителите, имат ли голям избор...

Сори за спама....

И по темата:
Пак дребният: "Мамо, много ми е притеснено от първи клас."

Аз: "Защо?"

Той: "Защото не знам как се смята корен квадратен..."  Shocked Shocked Shocked

# 31
  • София
  • Мнения: 18 034
Племенницата ми е в такава детска градина - на центъра на София е, нз как се казва. Спят на дюшечета на земята, но не се е оплаквало детето.
Мен би ме притеснило близостта до праха по земята, и че все пак е - зема. Обаче аз и в чужбина съм ги виждала да спят така, тъй че, явно не е неприемливо
Вероятно е същата, казва се "Преспа" и е баш в центъра. Аз дори не критикувах с горното градината, нейната управа, учителите и родителите търсеха заедно начин  да се оползотовори  оптимално  ограниченото място. За критика са  обаче  хората по-нагоре, които не се сещат, че си трябват градини, а не приспособени за целта сгради...

# 32
  • Sofiq
  • Мнения: 719
SmileРеална случка: В час по човек и общество учителката на 4 клас е доволна от това колко добре е подготвила децата по география и история на България и матурите са минали отлично. Но децата още не могат да се отпуснат и продължават само да обсъждат научените факти в час. На нея й писва, но те не престават.
 За да се разсеят, учителката им дава за задача да напишат как се готвят пълнени чушки. Накрая вдига един ученик да прочете рецептата си.
Ученикът:
"Рецепта за пълнени чушки. Взимаме чушки от Дунавска равнина,  пълним ги с ориз от Горнотракийска низина и моркови от Краищенско-Средногорска, а накрая добавяме сол от Черноморска област и пълним...."Smile

# 33
  • Sofiq
  • Мнения: 719
В една тема тук, в bgmama имаше следният пост (пускам го без корекции,):

"Здравейте,искам предложения за училища за след 7-ми клас.Успехът ми е слаб тъйкато подходих много несериозно тази година причинита е една мързела това на страна понеже искам да се занимавам с програмизъм специалност приложно програмиране но съм объркан и всеки ме плаши че не се учело в училище което спомена на някой и затова се обръщам към вас ще съм благодарен балът ми се очертава 180 някъде. [гр.София] "

Общи условия

Активация на акаунт