Първи стъпки,моля за помощ!

  • 15 924
  • 127
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 045
Доста хора вече знаят историята ми....
Накратко-от 2 години се опитваме с мъжа да имаме бебе.Безуспешно.
Не сме от най-старателните,но засичам овулация с тестове и почти нямаме месец с пропуск в седмицата около нея.
Редовен цикъл,редовна О.
Изследванията,които сме правили са:
-за мен- цитонамазка,преглед за кисти(при прегледа се видя и фоликул 20 мм),хормони на 3 ден-всичко е перфектно.
-за него-разширена спермограма-повече от добри изследвания
Супер първични изследвания,но с това решихме да започнем отнякъде все пак.
И точно поради тази причина моля за помощ.Ако може да ми дадете някаква информация от къде се почва и какво се прави.
От София сме.На 30(аз) и на 28(той) години.
Време е да се хванем сериозно в ръце и да тръгнем по лекари,колкото и да не ми се иска.
От къде изобщо се почва,с направление ме съмнява да става?
Иска ми се да знам срещу какво се изправям,защото изпитвам и не малка доза страх към това,което ни чака.
Какви са изследванията,които още трябва да направим,колко струват(горе-долу)?
Има ли клиники,които работят и събота и неделя,защото ще ни е трудно през седмицата да ходим?
Кои лекари да търсим?
Всичко,ще ми е от полза,като информация.
Чувствам се в момента като 5 годишно хлапе пред ядрен колайдер...Супер боса и незнаеща.
Благодаря предварително! Simple Smile

# 1
  • Варна
  • Мнения: 17 745
Не съм много навътре в нещата, но мисля, че е добре да си направиш тест за проходимост на тръбите.

# 2
  • Мнения: 5 045
Не съм много навътре в нещата, но мисля, че е добре да си направиш тест за проходимост на тръбите.

Това ми е ясно,както и преживяемост на семчовците за мъжа.
Но къде,как?В коя клиника,с предварително запиване ли,по телефона или на място.Предполагам се прави преди това консултация и някакви други изследвания.Много неща предполагам,но не знам какъв е точно пътя.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 17 745
Трябва да си намериш добър специалист, който да ти назначава изследванията. Предполагам, че мамите от София ще се включат с информация за клиники и специалисти.
Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 7 645
Избирате си репродуктивна клиника, звъните за първичен преглед, дават ви час, носите всичко което сте направили до сега и си говорите с доктора.

п.п. От всички клиники в София, само в Надежда дават час за около 5-12 месеца след подаване на заявление онлайн за първичен преглед. Всички останали клиники в рамките на месец ще има свободен час.

За избора, четеш, четеш, мислиш, локации, цени, доктори, мнения и тнт......
Някои хора подават заявление за Надежда, докато обаче получат час пробват в друга клиника, после вече решават какво и къде.

# 5
  • Мнения: 5 045
Избирате си репродуктивна клиника, звъните за първичен преглед, дават ви час, носите всичко което сте направили до сега и си говорите с доктора.

п.п. От всички клиники в София, само в Надежда дават час за около 5-12 месеца след подаване на заявление онлайн за първичен преглед. Всички останали клиники в рамките на месец ще има свободен час.

За избора, четеш, четеш, мислиш, локации, цени, доктори, мнения и тнт......
Някои хора подават заявление за Надежда, докато обаче получат час пробват в друга клиника, после вече решават какво и къде.



А за Щерев какво ще кажете?
Много се говори за тази клиника.

# 6
  • Мнения: X
Огромно значение има къде е правена спермограмата- трябва да бъде в репродуктивна клиника. Проверка на тръбите е задължителна, а и фоликулиметрия с УЗИ показва много повече от тест за овулация. Изследвания за хламидии, както и на още куп хормони, които ще бъдат изследвани от репродуктивните специалисти. За различните клиники ще срещнеш противоречиви мнения, но във всяка има доста успели мами. Успех!

П.п. Аз съм с 2 ръце “ЗА” Щерев

# 7
  • Мнения: 19 686
Аз бих те насочила към Калчев. В момента направи нова клиника, чака още някои разрешителни и няма да стартира с АРТ процедури в близките два месеца, но при вас това не е и нужно. Препоръчвам го, защото е страшно мил, няма да те претупа, ще отговори на всички въпроси, уникален оператор е на ТВЛ, позитивна и приятна личност. Струва ми се, че поне в началото това ще ви е наистина необходимо, а и той ще ви насочи най-добре къде, какво да направите.

Във форума има тема за въпросната клиника, поискай и мнения от момичетата там, но съм на 100% сигурна, че ще го харесате.

# 8
  • Мнения: 5 045
Аз бих те насочила към Калчев. В момента направи нова клиника, чака още някои разрешителни и няма да стартира с АРТ процедури в близките два месеца, но при вас това не е и нужно. Препоръчвам го, защото е страшно мил, няма да те претупа, ще отговори на всички въпроси, уникален оператор е на ТВЛ, позитивна и приятна личност. Струва ми се, че поне в началото това ще ви е наистина необходимо, а и той ще ви насочи най-добре къде, какво да направите.

Във форума има тема за въпросната клиника, поискай и мнения от момичетата там, но съм на 100% сигурна, че ще го харесате.

Коя е тази клиника?Търся инфо в нета и не я намирам
Наистина е важно да е сърдечен човек.
Аз лично гледам с малко предубеждение към тези клиники(не ме убивайте)и е добре лекарят да не гледа на нас като на поредните пациенти...

# 9
  • София
  • Мнения: 983
При хора с репродуктивни проблеми (дано вие не сте с такива) вярата, търпението и силната психика,като цяло са важен фактор за бъдещ успех. Предубедеността не помага. И да: вие ще сте поредните пациенти, това им е работата на тези специалисти. Опитайте се да намалите стреса, напрежението и вредните навици, ако има такива. Пътят е дълъг и нелесен, но си заслужава.
Успех с проучването и скоро да се преместите в отчетните!

# 10
  • Мнения: 5 045
Благодаря!
Предубедена съм не за друго,ами защото не малко познати около мен,които имат наистина сериозни проблеми ,забременяват супер лесно.
Обратното ,хора,които вече години ходят по клиники и нямат открит и един проблем ,правено е инвитро 2 пъти,не им се получава...
Правя го повече за да знам,че съм направила каквото трябва и защото близките ми само ми натякват,че явно не го искам толкова,ако не ходя по клиники и си мислят,че лекарите са някакви магьосници.
Хареса ми идеята за д-р Калчев ,но не намирам никаква актуална информация за клиниката му.Само някакъв телефон 0700 и несъществуващ сайт,който не ми вдъхва никаква надежда.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 638
Кажи в кой квартал си в София. Бих ти препоръчала Тимева в Щерев и Калчев в Малинов. За Тимева се чака доста време. През това време отиди на гинеколог и си пусни цитонамазка, микробиология и женски пакет хормони в някоя лаборатория, ще ти трябват. Твоят мъж да си пусне спермограма в репродуктивна клиника (Надежда, Щерев, в студентски град има много добра, Репробиомед). Това за начало ти стига. Като отидеш на специалист го носиш да ги види и изконентира. Той вече ще ти каже дали трябва да се прави цветна снимка.
П.П. Спермограма я пуснете разширена.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 645
На Калчев новата клиника се казва Адела и се намира в кв. Дианабад

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
От Щерев аз не съм доволна никак. Но това си е лично мнение, разбира се. Има и доволни. Доволна съм от Стаменов.
Първо се започва със спермограма, защото е най-лесно, бързо, евтино и неинвазивно. Можете да я пуснете преди консултацията, за да не губите време. Проходимост на тръбите не е задължителна. Ако например спермограмата е лоша, както беше при нас, нямаше никакъв смисъл от проходимост на тръбите, защото беше ясно, че без ин витро няма да стане. А за инвитро тръби не ти трябват.
Така че пуснете една спермограма и вървете на консултация.

# 14
  • Мнения: 19 686
Точно така. Отдавна не е вече в Малинов. В Щерев само Коновалова става и, може би, Тимева. Но там ще чака за часове и за прегледи при вече запазени часове. Да не говорим, че си е мелачка, както във всяка голяма клиника.

Общи условия

Активация на акаунт