Първи стъпки,моля за помощ!

  • 15 938
  • 127
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Тръбите са важни! Аз имах извънматочна след инвитро заради поражения по тръбите от инфекция, прекарана преди 10 години. В Щерев препоръчвам д-р Татяна Арабаджи.

# 16
  • Мнения: 9 196
Аз директно ти препоръчвам инсеминация, защото, както каза - знаем историята и каквито и изследвания да си правите, без секс няма да стане. Могат да ти я направят почти навсякъде в София.
А преди това не е лошо, наистина пълна спермограма, защото с тази трева едва ли са перфектни сперматозоидите.
Ако не искате инсеминация - поне се изнесете от родителите му и започнете да правите секс.

# 17
  • Мнения: 1 630
Имам 2 опита ин витро и двата успешни. Резултатът е в подписа ми. Празни опити нямам. Препоръчвам клиники в Истанбул. В БГ изобщо не сме си губели времето.

# 18
  • Мнения: 19 687
Ако е ясен проблема, да отидат в Турция. Ама те са съвсем в началото и може да се окаже нещо съвсем елементарно, което да не налага АРТ изобщо. Да не говорим, че Турция не е съседната махала - трябва да се планира във времето, а девойката писа, че даже искат прегледи през уикенда, за да не отсъстват от работа Peace

# 19
  • Мнения: 39 227
На първо време да пуснат една спермограма, че с тая трева дет я пуши гаджето може съвсем да си е повредил репродукцията.

# 20
  • Мнения: 9 196
На първо време да пуснат една спермограма, че с тая трева дет я пуши гаджето може съвсем да си е повредил репродукцията.

Е той и без това не иска да се поти със секс, така че поне за спермограми трябва да му е останала сила. Пък и му харесват соловите изпълнения, доколкото помня.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 984
Хормони и антитела на щитовидната задължително. Те не се изследват на определен ден от цикъла, но има значение лабораторията. За София мога да препоръчам Пролабор и Бодимед.
Хубаво е да се проверят и вит. Б12 и вит. Д за всеки случай.
И изхождайки от информацията от предишните теми, пробвайте с инсеминация. За бебе трябва секс, няма смисъл да се хвърляте на тежката артилерия.

# 22
  • Мнения: 5 053
Всички изследвания,които споменавате са направени вече.Написала съм го.И всички са с повече от перфектни резултати(което доказва,че тревата не пречи,колкото и да ви се иска да не е така).
Спрели сме се на Калчев,най-вероятно там ще запишем час.
Благодаря за помощта,колкото и недобронамерена да е от НЯКОИ.Не съм се съмнявала,че ще се появят и такива индивиди Simple Smile
А какви пари трябва да си подготвим горе-долу,за всички основни първоначални изследвания и манипулации ,които трябва да се направят?
Това не е маловажен въпрос,мисля Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 7 645
първичен преглед до 100лв, нова спермограма - 100-120лв (в зависимост какво прецени доктора да изследва точно, т.е. разширена, но може и да иска SDI и т.н.т.), отделно за теб ако почвате да правите някаква процедура като инсеминация - ще иска хормони - около 60-80лв, процедурата самата според ценоразписа им и тнт.

Но като го познавам ще иска цветна снимка, която е около 300лв, след това вече ще решава какво точно ще правите.
Всеки следващ преглед е около 30-40лв след първичния.

С няколко думи - събирайте пари, заделяйте, не харчете за някакви странични неща, поне докато не разберете какво ще правите и колко ще ви струва.


п.п. Един съвет, споделете с доктора за пушенето на трева, това ще е важно за него, сигурно не сте му единствените такива пациенти, но може да го насочи да провери за евентоални такива проблеми.
А спирането на тревопушенето е направо наложително, ако мъжа ти наистина иска това бебе, то той ще трябва да направи това усилие, дано доктора му помогне с думи да му обясни какво и що и да го откаже. Нямам представа какво ще реши в тази насока, не ми се е случвало.

# 24
  • Мнения: 39 227
Вервам, не живея за твоите репродуктивни проблеми. Насочих те накъде да търсите проблема. Ако спермограмата е правена в кварталната поликлиника не е вярна. Трябва да е в инвитро клиника и по Клюгер. От там- полови хормони, проверка на тръби, щит. жлеза и ако не излезе нещо ще ви правят инсеминация.
 

# 25
  • Мнения: 5 053
Вервам, не живея за твоите репродуктивни проблеми. Насочих те накъде да търсите проблема. Ако спермограмата е правена в кварталната поликлиника не е вярна. Трябва да е в инвитро клиника и по Клюгер. От там- полови хормони, проверка на тръби, щит. жлеза и ако не излезе нещо ще ви правят инсеминация.
 

Правени са тези неща,не в кварталната клиника,а в голяма такава.Да,по Крюгер е,разширена спермограма.Както и хормоните.На щитовидната жлеза са малко отдавна,ще бъдат пуснати нови.
Изобщо дори не те карам да пишеш нещо в темата,всичката тази грубост и заяждане не са нужни!

първичен преглед до 100лв, нова спермограма - 100-120лв (в зависимост какво прецени доктора да изследва точно, т.е. разширена, но може и да иска SDI и т.н.т.), отделно за теб ако почвате да правите някаква процедура като инсеминация - ще иска хормони - около 60-80лв, процедурата самата според ценоразписа им и тнт.

Но като го познавам ще иска цветна снимка, която е около 300лв, след това вече ще решава какво точно ще правите.
Всеки следващ преглед е около 30-40лв след първичния.

С няколко думи - събирайте пари, заделяйте, не харчете за някакви странични неща, поне докато не разберете какво ще правите и колко ще ви струва.


п.п. Един съвет, споделете с доктора за пушенето на трева, това ще е важно за него, сигурно не сте му единствените такива пациенти, но може да го насочи да провери за евентоални такива проблеми.
А спирането на тревопушенето е направо наложително, ако мъжа ти наистина иска това бебе, то той ще трябва да направи това усилие, дано доктора му помогне с думи да му обясни какво и що и да го откаже. Нямам представа какво ще реши в тази насока, не ми се е случвало.

Аз също си мислех,че всеки лекар е против тревата,но се оказа,че масово не е така.Повечето смятат,че не е полезна,но и не вреди.
Мъжът има проблеми с алергични реакции появяващи се без причина(вече 3 години ходене по лекари и никой не може да установи от какво е)и има опит с лекари.Всички те казват,че тревата не пречи,стига да е по малко.Лекари!Не един и двама.
Е,той не пуши години наред.На периоди е.Една година пуши,2 не пипа....
Повечето лекари му казват,че тютюнопушенето е стотици пъти по-вредно от тревата и да спре цигарите на първо време.Той се опитва,но му е много трудно.За сега ги е намалил.

# 26
  • Мнения: 9 196

Аз също си мислех,че всеки лекар е против тревата,но се оказа,че масово не е така.Повечето смятат,че не е полезна,но и не вреди.
Мъжът има проблеми с алергични реакции появяващи се без причина(вече 3 години ходене по лекари и никой не може да установи от какво е)и има опит с лекари.Всички те казват,че тревата не пречи,стига да е по малко.Лекари!Не един и двама.
Е,той не пуши години наред.На периоди е.Една година пуши,2 не пипа....
Повечето лекари му казват,че тютюнопушенето е стотици пъти по-вредно от тревата и да спре цигарите на първо време.Той се опитва,но му е много трудно.За сега ги е намалил.

Sweat SmileSweat SmileSob  Повечето лекари... Sob

# 27
  • София
  • Мнения: 7 645
Само специалист Андролог и Уролог може да са добри примери за лекари, които са изказали мнение относно това, защото са учили точно това.

Репродуктивните доктори (АГ-та) също са наясно с много неща свързани с андрологията. Просто не крийте това от доктора, който изберете, защото това може да ви отклони по пътя.

късмет

# 28
  • Мнения: 5 468
Понякога проблемът може да е елементарен за решаване, така че не тръгвай с предубеждение към репродуктивните клиники. Все пак, това им е работата.

Преди да посетите репродуктивен специалист, освен актуална спермограма, пусни отново хормони, вкл. на щитовидната жлеза. Напоследък често чувам за неуспешни опити за забременяване, които впоследствие се е оказало, че се дължат на проблеми с щитовидната жлеза. Аз, например, имах ТСХ на горна граница, т.е. на пръв поглед в референтни граници, но като посетих ендокринолог, се оказа, че за забременяване ТСХ трябва да е доста по-ниска стойност. Не знам дали беше случайност или не, но забременях веднага след като свалих ТСХ до стойност, подходяща за забременяване (1,5).

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Преди да отидете в репродуктивна клиника направи някои изследвания, за да спестиш време и да има насока.
Направи хормони - пролактин, тсх, фсх, лх, антинюлеров, инхбин б, 17он прогестерон, дхеас, андостендион, инсулинова резистентност - може и да изпускам нещо.
Изследвала ли си хламидия, микоплазми?
В репродуктивната клиника (или която и да е гинекологична) трябва да продължите с цветна снимка, генетични изследвания и инунологични.
Може да повторите спермограмата, ако първата е правена в обикновена лаборатория.
Успех, скоро да се похвалиш.

Общи условия

Активация на акаунт