Минималистичен начин на живот

  • 438 370
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 435
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
https://act.greenpeace.org/page/9669/petition/1?mode=DEMO
вижте един електронен калкулатор , който показва колко пластмаса употребявате за една година.Дано ви се отвори линка

# 436
  • Варна
  • Мнения: 5 094
Боклуците се размножават в тъмното, вие не знаете ли?? JoyJoyJoy

п.п. На мен ми показа 1234 пластмасови предмета на година. Не купувам газирано, сокове или вода, ползвам само кана с филтър. Не купувам торбички, нося си мои платняни. Използвам само прозрачните за дребни плодове и зеленчуци, които иначе няма как да изтегля. Но ето например днес си взех един голям патладжан от лидл и залепих етикета направо върху него. Ообачеее... клечки за уши ползвам доста и то най-вече като се гримирам и си разваля очната линия, отнемам от нея с клечка, напоена с мицеларна вода. Ако някой ме светне за по-пестелив вариант, ще се радвам.

# 437
  • Мнения: 13 752
Какво ще рече този въпрос?
"Когато купуваш препарати за почистване или прах за пране, използваш ли контейнери за многократна употреба?"
Големи разфасовки или нещо друго?

Над 364 ползвам на година.
И пак ме критикуват Simple Smile

Последна редакция: вт, 23 окт 2018, 11:02 от птица

# 438
  • София
  • Мнения: 38 419
Нося си го в джоба праха за пране!
Употребявам ужасно много пластмасови контейнери, но това е просто защото пазарувам в супермаркета. Млякото в буркани ли го продават?
Даже понякога се дразня как са опаковани нещата - с по 3 опаковки.

# 439
  • Мнения: 1 782
Ообачеее... клечки за уши ползвам доста и то най-вече като се гримирам и си разваля очната линия, отнемам от нея с клечка, напоена с мицеларна вода. Ако някой ме светне за по-пестелив вариант, ще се радвам.

Диди, аз си взех комплект дървени клечки за кожички и навивам памук.

Допълвам с един въпрос - в H&M мога ли да отнеса скъсани стари дрехи, които да рециклират?

Последна редакция: вт, 23 окт 2018, 10:53 от Dara77

# 440
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
324 са моите и може още да намаля.

# 441
  • Варна
  • Мнения: 5 094

Допълвам с един въпрос - в H&M мога ли да отнеса скъсани стари дрехи, които да рециклират?

Можеш. Само бельо уж не трябва да има, но те изобщо не гледат в торбата.

# 442
  • Мнения: 13 752
Може, нали уж ги рециклирали, но защо? Скъсаните дрехи са за боклука, той е и по-близо от магазина Simple Smile Освен ако не искаш талончето с намаление.
На мен ми е жал за здравите и запазените, иска ми се още някой да ги ползва. А ровещите в контейнерите често подбират само една дреха от оставените, другите разхвърлят наоколо. И тротоарът се превръща в сметище.
Точно вчера гледах една такава. Хората сгънали всичко и сложили в плик, тя вади едно по едно и хвърля на земята, тъпче.. Не знам дали накрая е харесала все пак нещо, но като се прибирах нямаше достъп до контейнера от разхвърляните парцали.

# 443
  • Варна
  • Мнения: 5 094
Рециклирането на дрехи означава може би да я разнищят по някакъв специален начин и да ползват самата тъкан? Затова няма значение дали дрехата е скъсана или не. Аз занесох 10 чифта здрави дънки и покрай тях и други дребни неща. Какво като са здрави, те са толкова грозни и старомодни, носени по 1 - 2 пъти и корави, че нямам познати, на които да ги дам. Предпочетох да си взема талонче с 15% намаление, въпреки че много рядко си харесвам нещо от H&M, от колкото да ги хвърля в казана и да отидат на сметището.

# 444
  • Мнения: 8 774
В HM съм носила и стари палта. Освободихме много място. Не помня добре, но май казаха, че и кожени дрехи приемат.

# 445
  • Мнения: 1 782
Може, нали уж ги рециклирали, но защо? Скъсаните дрехи са за боклука, той е и по-близо от магазина Simple Smile Освен ако не искаш талончето с намаление.

Не е заради талончето (даже не знам дали при нас има такава кампания в H&M), просто искам да се рециклират, а не да се трупат на бунището.
Отделно както ти каза - вадят се от боклука и се разхвърлят по цялата улица.

# 446
  • Мнения: 19 289
Може разбира се и скъсани. Ето какво се случва с дрехите: https://www2.hm.com/bg_bg/jeni/pazaruvane-po-tema/16r-garment-collecting.html

# 447
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
днес търсех едно яке на детето в гардероба и отново е убедих колко торбички има , а уж се стремя да ги отказвах в хипермаркетите, но за съжаление детето като си купува дрехи от мола повечето ги дават с найлонови торбички.Вие успяхте ли да се отървете от тях.

# 448
  • София
  • Мнения: 38 419
Не купувам торби за боклук, а ги ползвам за това.
По-стабилните пък ползвам за дрехи. Т.е. прибирам летните дрехи в торби.

# 449
  • Варна
  • Мнения: 5 094
Много се радвам, че на много места направиха найлоновите торбички платени. Това ме стимулира винаги да си нося платняна сгъната торбичка в чантата  и да си ползвам само нея, защото не ми се дават по 20 - 30 - 40 стотинки всеки път. В мола пък повечето магазини са с хартиени пликове.

Общи условия

Активация на акаунт