Мнения за домове за възрастни хора с деменция

  • 11 904
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,

Баба ми е в незавидно здравословно състояние, вече не е подвижна, почти не е контактна, и е с напредваща деменция. Семейството ни се опитва да намери дом за възрастни хора с деменция (или дом, в който приемат и се грижат за хора с подобни проблеми). Тъй като е много трудно да се прецени на кое място да се кандидатства, се обръщам към вас с молба да споделите мнението и впечатленията си от домове, където ваши близки са (или са били) настанени.

По обективни причини ме интересуват предимно домове в района на град София или град Пазарджик. За жалост домове в други краища на страната не биха били добър вариант, защото ще бъде трудно до невъзможно да посещаваме близката ни.

Интересувам се от държавни и частни заведения, моля ви за вашето честно и обективно мнение.

Благодаря ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 38 116
Отиди в темата за Алцхаймера.
За държавен дом в София ме си стува даже да опитвате. Трябва да разкарвате човека по институции за документите и след като ги подадете ... Може да не дочакате да го приемат.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
И аз мисля, че шансът за държавен дом е минимален. Специализираните заведения за хора с деменция са много, много малко. Сред документите има и оценка от личния лекар за състоянието на лицето. За жалост, хора, които не могат да се обслужват сами, не са привилегировани, настаняват се по общия ред. Баба ми подаде документи през август миналата година. От номер 26 по списък за един от домовете в момента е номер 22.
Търсете частен дом с добри условия и персонал. Напълно наясно съм, че не е евтино, но е важно да сте сигурни в доброто отношение и грижи.
Остава ви и вариант да наемете човек. Аз не успях. Щеше да струва минимум тройно. Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 1 560
Домът в Лозен е добър. Там беше баба ми.

# 4
  • Мнения: 3
Отиди в темата за Алцхаймера.

Дали ви е възможно да ми предоставите линк до въпросната тема? Опитах да потърся чрез търсачката на сайта, но не намирам тема, която да е от 2017 насам.

# 5
  • Мнения: 1 630
http://www.bg-mamma.com/?topic=975033.msg36326348#msg36326348

Заповядай, тук обсъждаме домове, профилактика, лекарства, добавки, хранителен и двигателен режим, нови открития в областта и в крайна сметка си споделяме и мъката като близки на болни. Това, през което те минават е тежко, но за нас е още по- ужасно. Аз за София не знам, но в темата има хора, които могат да помогнат с такава информация. Поздрави Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3
http://www.bg-mamma.com/?topic=975033.msg36326348#msg36326348

Заповядай, тук обсъждаме домове, профилактика, лекарства, добавки, хранителен и двигателен режим, нови открития в областта и в крайна сметка си споделяме и мъката като близки на болни. Това, през което те минават е тежко, но за нас е още по- ужасно. Аз за София не знам, но в темата има хора, които могат да помогнат с такава информация. Поздрави Simple Smile

Благодаря за линка!

Общи условия

Активация на акаунт