Диета след раждане

  • 4 062
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте,искам съвет.Родих преди 2 месеца.Не кърмя от един месец и все още не ми е дошло.Също така ми останаха 10кг които не мърдат.С първото дете отслабнах до 4 месец и ми дойде на 2ия месец.Мисълта ми е мога ли да започна диета след като все още не ми е дошло.От една седмица изпитвам неистов глад ако продължава така незнам какво ще правя.....

# 1
  • Мнения: 18 496
Можеш, ако не кърмиш. Аз почнах 4 месеца слез раждането. Свалих всичко, само 2 кг останаха. А бяха 25! Родих преди почти година. Но стана от само себе си, без никакъв спорт и с малко ограничаване в храната. Единствения режим, който работи при мен и който е уникален, защото не е диета, не е гладуване е НВвмх хранене, ниско въглехидратно, високо мазнинно, с него свалих за 2 месеца 7 кг. Прочети в нета инфо, има много. Лесна диета, с бавни, но видими и сигурни резултати, ядеш и слабееш.
Скоро ще я почвам пак, че искам още 5 кг да сваля.

# 2
  • Мнения: 5 468
Според мен, изчакай още месец, два и тогава започни диета. Въпреки че не кърмиш, тялото ти все още се възстановява от раждането и има нужда от енергия. Няма смисъл от бързане. А и щом все още нямаш менструация, хормоните все още се "наместват". И все пак, не забравяй, че килограмите се трупат в продължение на 9 месеца и не може за нула време да се стопят. Сега се наслаждавай на бебето си и не мисли за диети.

# 3
  • Мнения: 41
Да мен именно менструацията ме притеснява,а ако не дойде и започна да трупам още...........Няма с какво да се облеча всичко ми е малко.Бях 47 когато забременях и качих до 65.В момента съм 58-59.Варира един килограм всеки път когато се премеря.Когато излязох от болницата корема ми го нямаше сега по кантар не качвам а корема ми е като в петия месец и ми е тежко.Дано ми дойде по-скоро защото мисля че и с цикъла ще се нормализира.не искам да съм 47кг но поне 52кг.

# 4
  • Мнения: 18 496
Ми ти си си много добре, аз сега съм 64, освен да се застрелям  Thinking Mr. Green Wink
Не се тревожи, килогламите ти не са някаква грамадна цифра, хората качват по 30 кила. Ще ги свалиш, нормално е бавно да се възстанови организма, я не се тормози още отрано с диети. Поизчакай малко, ще дойде време, ще ги свалиш. А и МЦ не е ясно кога  ще дойде, на мен след 6-я месец.
Сега ще си изнервена, скоро родила, недоспала, само ти липсва да не ядеш.

# 5
  • Мнения: 5 468
Ами всички сме минали от там. И на мен повечето дрехи не ми ставаха. Трябва търпение. Обаче, когато дъщеря ми беше на 2 месеца, последното нещо, което щеше да ми хрумне, е да спазвам диета. Та аз още се възстановявах от раждането и се борех с недоспиването. Откъде щях да си набавя енергия, ако не от храната. Хранителен режим започнах, когато дъщеря ми беше на 6 месеца, но много лек, защото я кърмех. Бавно и постепенно свалих 12кг за около 5 месеца, т.е. чак когато малката наближи годинка. Диетата трябва да се съчетае със спорт, защото резултатът от свалянето на 10-15 кг само с диета, е отпускане на тялото, защото освен мазнини, се губи и мускулна маса. Затова много жени се връщат на старите си килограми, но въпреки това не изглеждат както преди. Помисли над това, начертай си план за след месец, два, три и действай. Успех!

Обикновената жена е дебела след раждането. Това, че виждаме разни модели, актриси и певици, които веднага след раждането са като изваяни, не означава, че това е нормата. Те само ни объркват. Grinning

# 6
  • Мнения: 18 496
Значи чудя се как го правят! Винаги. Едва ли от родилното във фитнеса? Разни певачки и актриси са като моделки с плоски-плоски кореми е как става тоа номер? И след месец са в топ форма.

# 7
  • Мнения: 5 468
Според мен, те през бременността си имат диетолози и не качват много килограми, съответно после бързо свалят. Предполагам, че и тренират, а колкото по-стегнато и тренирано е тялото, толкова по-бързо се стяга след бремнността. Сигурно имат и детегледачки, така че не са постоянно ангажирани с бебетата си или поне вечер се нсспиват. Не на всички известни им се получава, де. Някои си остават дебели за дълго време. Grinning Все пак, зависи и от метаболизма.

# 8
  • Мнения: 41
Аз също след първото раждане отслабнах бързо може би защото кърмех.До колко време да чакам да ми дойде цикъла в смисъл за да предприема  изследвания на хормоните.

# 9
  • Мнения: X
Аз родих преди 2 месеца, не кърмя, през бременността натрупах много излишни килограми. Забременях 49 и след 70 спрях да се тегля, може би около 25 съм качила със сигурност. МЦ ми дойде миналата седмица и се чувствам ужасно депресирана, защото не се побирам в старите си дрехи. Знам, че бебче е най-важно в момента, но все пак кой не иска да изглежда добре след раждането за лично самочувствие... споделете опит за по-скоростно и ефикасно сваляне на кг, което да не пречи да полагам адекватни грижи за бебче. Имам предвид хранителен режим или някакви ефикасни хапчета за отслабване? Благодаря предварително

# 10
  • Мнения: 18 496
И аз сега съм на този хал. Отново започвам диета. Бебето ми др.ден стама на 1 годинка. Също качих 25,но ги свалих само 2 останаха. Свалих ги от само себе си-8 с раждането, 5 две седмици след това, 7 с нисковъглехидратно високомазнинно хранене и останалите с леко ограничаване. Накак лесно стана при мен. Без да се усетя. Но сега зациклих на 64 кг,а искам да съм 58 или поне 60. Зя 2 месеца ако издържа ще си ги сваля 6-7 кг и ще съм много доволна. Но да видим...
Ще започвам отново НВ ВМХ-хранене. Има тема тук-режим не диета, ядеш, не гладуваш, в начаото е трудно,после се свиква и кипиш от енергия. Ядеш основно протеини-месо яйца,сирене,зеленчуци,никакво сладко,пасти,мякарони и хляб, никакви ориз,картофи и подобни. Ефекта е бавен,но сигурен и сваляш много сантиметри от талия и отвсякъде.

# 11
  • Мнения: X
И аз с раждането свалих 7-8, но ми остават още доста. Ям два пъти на ден предимно салати и месо. Пържено,сладко,тестяно и газирано не консумирам попринцип, от скоро ходя на фитнес, но покрай малкия не ми остава време и енергия, затова наблягам на храненето. Аз много бързам да ги сваля, защото ми предстоят важни мероприятия, затова исках някаква диета, която да ускори процеса.

# 12
  • Мнения: 5 468
И аз съм фен на високомазнинно нисковъглехидратно хранене. Правила съм и някаква олекотена версия на диетата, която пак даде страхотни резултати при мен. А, когато съм я спазвала по-стриктно, килограмите при мен се топяха много много бързо. Истината за отслабванети при всички случаи е, че трябва да се ограничат въглехидратите, защото от тях се пълнее. Princess, достатъчно ти е и това да знаеш за да отслабнеш. Новите проучвания в диетологията сочат, че се пълнее от въглехидрати, а не от мазнини, както се смяташе едно време. Лично за себе си съм се убедила в това.

# 13
  • Мнения: X
Аз мислех да пробвам диетата на Дюкан, четох из форума много добри отзиви за нея

# 14
  • Мнения: 18 496
Дюкан съсипва стомаха доколкото знам. И може да си докараш проблемен стомах.

Общи условия

Активация на акаунт