Въпроси относно образованието ми в Шотландия

  • 2 667
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте!
Както става ясно, ще продължа образованието си в Шотландия.
Кандидатствах, получих оферти от всичките ми 5 избора, избрах си firm и insurance choice, обаче...

Не знам как стоят нещата със SAAS (финансирането на образованието).
Кога се кандидатства? В сайта им още пише, че приемат документи за 2017/2018, а на мен ми трябва за 2018/2019. Как точно става самото кандидатстване? Тоест, какви документи ми трябват?

Също така имам въпроси, свързани със самото настаняване там.
Избрала съм Queen Margaret University. Общежитието на седмица е около 104 паунда. Предполага се, че настаняването започва от началото на семестъра, тоест от началото на септември. А какво става с тези, пристигнали по-рано, на 23 август например? Относно кандидатстването за общежитие ги схванах нещата, само този пропуск в информацията ме притеснява.

Също така, всякакви съвети относно "оцеляването" ми там ще са полезни. И ако има някой изминал по този път или го изминава в момента, нека сподели първите няколко месеца как са изминали. Интересуват ме и финансите, с които са разполагали до Коледа, най-вече.

Четох много форуми, теми, сайтове и на места информацията е стара или се разминава. Извинявам се, ако съм нарушила някое правило, просто съм наистина притеснена. Все пак не остава много време.
Благодаря. Simple Smile
[/i]

# 1
  • Мнения: 33
Трябва ти само сканирано копие на личната ти карта за кандидатурата към SAAS. Формулярът съдържа въпроси за местоживеенето ти през последните няколко години, настоящ адрес, националност и другите ще ги видиш, когато отворят сайта за кандидатстване за новата академична година. Договорите за наем на общежитие обикновено могат да започнат и през август, но от отдела по настаняването ще ти обяснят от кога точно можеш да се нанесеш. В някои общежития приемат през летния период и външни посетители, които могат да заплатят цена за престой на ден. Следи сайта на университета кога можеш да кандидатстваш за настаняване и им пиши имейли, ще отговорят на всичките ти въпроси. Успех и дано си харесаш избора:-)

# 2
  • Мнения: 8
Здравейте! Има ли някой, който учи или смята да учи в Глазгоу  Компютърни науки.  Имам питане относно офертата. Благодаря предварително!

# 3
  • Русе
  • Мнения: 129
http://www.bg-mamma.com/?topic=1021014.90

Тази тема, според мен, ще Ви бъде от по-голяма полза. Wink Задавайте въпросите си там Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт