Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 26 фев. 2018, 22:20 ч.

Гестационен диабет - тема 2

• 18 282
  • 81
  •   1
Отговори
# 75
Аз имах ГД откриха го след обременяването с глюкоза,спазвях диета не много стриктна,за цялата бременност качих 10кг и след като родих докато бях в болницата свалих 12,та и при теб може да имаш висока кръвна захар от бременността

# 76
Да поразмърдам малко темата... Моля, тези, които са били на инсулин през бременността, да споделят кога го спряха и дали си останаха с диабета. Тъй като в главата ми се е загнездила мисълта, че щом не контролирам КЗ само с диета, значи ще тази екстра ще ми остане и след раждането.

# 77
  • Варна
Спрях инсулина при започване на раждането, т.е. вечерта си бих последната доза и през нощта ми изтекоха водите.
Трябва да пукна нови изследвания след месец, два за да видим дали ще пия метформин. Иначе.след раждането захарта ми е в граници.

# 78
След раждането при всеки е ок. До 40-ти ден, докато се оправят хормоните, знам че поддържаме добри нива на КЗ. Същото важи и за кърменето. Мен ме притесняват въпросите: Ами, ако не кърмя?; Ами, ако остане високата захар?; После накъде?

# 79
  • Варна
Аз не кърмя. С първото дете също имах висока захар, но изкарах бременността само на диета. Него го кърми 6 месеца. С втората обаче нещата стояха по друг начин, защото от 28 седмица се наложи да лежа заради разкритие. Точно по тази причина ми включиха инсулина.
Ако остане висока захарта, след като приключиш с кърменето, ще вземаш препарати и ще ограничаваш вредните храни. Друг изход не виждам за съжаление. Същото се отнася и за мен Simple Smile

# 80
Да, това ми е притеснението, че ще трябва да се живее на препарати.

# 81
Здравейте!
Преди месец правих обременяване с глюкоза. Бях в 5-6 гс, но първата бременност бях с ГД от самото начало и сега лекарката каза пак да правя ОГТТ, като изследвам само кръвна захар без инсулин. Но бремнността приключи с мисед. И сега ендокриноложката иска пак да правя ОГТТ като изследвам инсулин. Много се притеснявам, тъй като знам, че не бива да се прави често това изследване. Не знам какво повече иска да види като е ясно, че имам инсулинова резистентност и преддиабет.

Общи условия

Активация на акаунт