За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 60

  • 39 941
  • 744
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 18 697
Същата работа, но ние всички сме при нея. Консултацията на бебето е 10 минути.
Жалкото е  , че няма и с кой да я сменя за сега.  Отиваш болен не те преглежда само пита колко дни болничен искаш и това е пълна безхаберница.

# 436
  • Мнения: X
Бебо е в ПДКК (сега Поликлиника България) до Джъмбо на бул. България. Те са групова практика и имат отделна чакалня за болни и здрави. Има както ОПЛ, които слагат ваксини, така и педиатри специалисти.

Досега сме били при 5 различни лекаря и нито един не се е пробвал да дава съвети за кърменето. Доволна съм.

Бях на една лекция, на която лекторката беше от тази клиника и даде малко повече информация за там, хареса ми какво чух, но като им видях цените... А със ЗК не работят нали?

# 437
  • Мнения: 1 872
Работят със ЗК. Имат 30лв административна такса, за да си запазиш час за преглед. Иначе може да чакаш да се освободи лекар и да те прегледа, без да плащаш таксата. Преди беше 10лв тази такса и беше доста по-изгодно.

# 438
  • София
  • Мнения: 234
Момичета, помагайте Confused Днес цял ден момиченцето ми киха. Тъкмо се зарадвах, че от няколко дни не гъгне Frowning1 Досега все грухтеше и се налагаше да й слагам физиологичен разтвор в нослето по 2-3 пъти на ден. Момченцето ми също има този проблем, но по-рядко. На 3м. и половина са - досега са им сложили 4 ваксини, последните 2 преди 10 дни. Педиатърът все ми казва, че било нормално за малките бебенца и че не е хрема. Обаче сега се побърквам с това кихане и не знам дали да звъни на педиатъра. Няма температура (36,6 до 36,9 с термометър за чело), хапва нотмално, спинка, весело е, усмихва се, играе си както всеки друг ден. Но не спира да киха. Веднъж даже изкара прозрачен секрет от нослето. Според вас има ли нужда да звъня на лекаря или на толкова малко бебе няма как да предпише нещо по-различно от физиологичен р-р?

# 439
  • София
  • Мнения: 39 758
Промивай с физиологичен р-р и тегли секрети. Най-вероятно нещо (секрет) го дразни в носната кухина.
За твое успокоение - направи консултация с лекар.

# 440
  • София
  • Мнения: 5 617
Аз капех и сребърна вода.

# 441
  • Мнения: 2
здравейте имам следния въпрос давам АМ хипп комбиптик 1 , но слагах млякото във вряща вода и след това изстудявах , днес видях че трябва да е между 40 и 60 градуса , проблем ли е за бебчето

# 442
  • Мнения: 35 109
Доколкото знам не се слага в много гореща вода, защото се убиват ценните неща

# 443
  • Мнения: X
Над 40 градуса ми се струва много. Аз топля кърма от хладилник в нагревател и програмата за затопляне на мляко е по подразбиране на 40 градуса и даже си мисля, че може да бъде и малко по-малко.

# 444
  • София
  • Мнения: 820
Верче, споделям аз какво направих за кърмата. Борих се до около 25 ден да започнат да излизат нормални количества. Понякога, въпреки добрия поток денем, вечер и нощем нямаше никой. Почнах да пия рицинус комунис три пъти по пет. Много ми помогна. Сега почнах и Лактил. Освен това в началото цедях след всяко хранене, било то на празен ход. Поне 10тина минути. В началото го правех и с двете гърди, после минах само на едната, а сега цедя по изключение. Нощното хранене наистина е важно, както и честото слагане на гърда. Беше ми писнало да ми го повтарят, ама си е истина! Естествено трябва да се внимава за хиперлактация.

# 445
  • Мнения: X
Потвърждавам, и аз като Кати процедирах и с малко упорство след първия месец потръгнаха нещата.

Кати, а тоя Лактил какво представлява, постоянно ли може да се пие? Аз също в началото взимах от на Рицинус зеленото контейнерче по 5, обаче четох някъде, че трябвало да се употребява само докато се почувства подобрение иначе можело да има обратен ефект. Не знам дали е вярно де, ама не посмях по-дълго да го ползвам. Купих си един чай на Хип, колко ефект има не знам, ама продължавам да си го пия всеки ден Simple Smile

Последна редакция: нд, 18 мар 2018, 09:30 от Анонимен

# 446
  • Мнения: 1 872
Топленето на кърма е на друг принцип. Там гониш телесна температура. АМ се разтваря в гореща вода, за да се предотврати развитието на бактерии в млякото.

# 447
  • Мнения: X
А да ви питам знаете ли за какво се изписва витамин К до навършване на 1-месечна възраст? Ние прекарахме инфекция и жълтеница в болницата, има ли някаква връзка с това?

# 448
  • Мнения: X
Ежедневно ли е изписан ?
Питам, понеже на мен ми казаха да дам на 30-я ден на бебето еднократно две капки.
И на епикризата пишеше, че в болницата му е даден също две капки на 1 и на 3 ден след раждането.
Профилактика някаква е.

# 449
  • Мнения: 1 872
Витамин К се дава за профилактика срещу хеморагична болест на новороденото. Дава се на всички бебчета, освен на тези, чиито родители са чели измишльотини в Интернет и го отказват. Не е практика да се дава всеки ден. На сина му дадоха в родилното и на консултацията в края на първия месец. По-добре питайте педиатър.

Общи условия

Активация на акаунт