Узряла плацента през 32г.с.??

  • 2 236
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 277
Мамита,
казаха ми, че плацентата ми е узряла, пък аз съм в 32г.с. и още ми е много рано да раждам. Чудех се какво точно означава това и дали ще издържа поне до 34 - 36г.с. ако лежа и пия магнерот, дали като е узряла плацентата все пак си храни бебчо достатъчно и...ако все пак родя дали бебчо е достатъчно развит, че да няма проблеми занапред. Съжалявам, че зададох въпроси, чиито отговори могат да се съберат в три теми, а не в една, но се притеснявам от неизвестността. Моля ви кажете ми какво знаете по темата...много благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 5 718
Здравей! Аз не знам много по темата и не ми е ясно как точно може да се "оправи" това положение, но съм чувала че има четири степени на зрялост. Казаха ли ти точно в коя си ти? Може да не си в последната, а просто вече да вървите натам.
Успех! И всичко да бъде наред!  Praynig

# 2
  • Мнения: 6 607
Здравей,и аз не разбирам много но една приятелка роди един месец по-рано заради плацентата .Бебчето вече е на 12дена и всичко е наред .Беше около 2,500кг и на 3 ден ги изписаха.Напиши какво става.стискам палци всичко да е наред УСПЕХ!!!! Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 277
много благодаря за тази инфо и за подкрепата! аз понамерих разни неща във форума и се образовам...ще питам коя степен зрялост е - това със степените ми беше ново...затова и не попитах, но до колкото разбрах трябва редовно да слушам тоновете на бебчо, за да съм сигурна, че го храни достатъчно...
ще видим Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 978
Успех и от мен!
И ни дръж в течение!

# 5
  • Мнения: 554
Степените на зрялост на плацентата са 3 .... при 3 степен се казва , че плацентата започва да "старее" и мооже да не изпълнява функциите си така добре както преди. Важно е да се следят тоновете на бебо честичко и ако има "страдание" лекарите си знаят работата .... хоп и го вадят.
Консултирай се  с лекар ... ще ти обясни по- грамотно Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 3 359
Много точно ти го е обяснила valkiria, ти си в трета степен, но това е нормално към края на бременността, не се притеснявай- и аз бях така, но всичко беше наред!!
Леко раждане и сладко бебе!

# 7
  • София
  • Мнения: 5 718
Степените на зрялост на плацентата са 3 .... при 3 степен се казва , че плацентата започва да "старее" и мооже да не изпълнява функциите си така добре както преди. Важно е да се следят тоновете на бебо честичко и ако има "страдание" лекарите си знаят работата .... хоп и го вадят.
Консултирай се  с лекар ... ще ти обясни по- грамотно Hug
ми, аз ги сметнах 4, защото при мен започна от 0, сега съм 1
0, 1, 2 и 3.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт