iHerb.com - най-добрият сайт за хранителни добавки и козметика - 96

  • 77 234
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 736
Благодаря за темата!

И аз с въпрос как да процедирем с митниците.  Получих уведомление. Вероятно ми е спряна поръчка
за 17,99 долара или  левова равностойност от 28,70 лв. по банково извлечение или 28,48 по митнически курс за февруари. Не би трябвало да е там пратката ми. Ако им изпратя документи за ме представляват ще трябва и да платя 13 лв(не помня колко струваше) или да подавам жалба. Как и къде се жалваме? До сега не съм имала подобен случай.  
Има ли шанс да не ме таксуват, да изпратя документи за освобождаване и да си я взема без таксуване.
Дайте идея, моля!

# 16
  • София
  • Мнения: 35 876
Някои от новите, предстоящи седмични промоции /28.02- 07.03/ са активни:
Skincare Essentials Special - 10%
- колаген
- ресвератрол
- ХК
California Gold Nutrition
Great Lakes Gelatin Co.  
Neocell Youtheory
ReserveAge Nutrition
Quality of Life
Labs Ageless Foundation
Laboratories Rejuvicare
Life Extension
Source Naturals

Nasal & Sinus Care - 10%
Xlear
NatraBio
Nasopure
Nasaline
Squip
NeilMed
Hyland's
Natural Care

Anti Oxidants Special - 10%
-  California Gold Nutrition
вит. С, coQ10, Астаксантин, Лутеин

# 17
  • София
  • Мнения: 1 864
Хайде и аз да се запиша в новата тема и да се "похваля" с 3 честитки от Митницата  #2gunfire
Сега ще си подготвя документите и ще ги навестя на "Веслец", а довечера ще дам актуална информация  Wink

denis bouquet, бродя из куркуминовите добавки в iHerb и взех, че се обърках, затова моля за малко  разяснения: до този момент съм поръчвала куркумина на Jarrow https://www.iherb.com/pr/Jarrow-Formulas-Curcumin-95-500-mg-120-Veggie-Caps/13089
и на Life extention https://www.iherb.com/pr/Life-Extension-Super-Bio-Curcumin-400-m … Veggie-Caps/15211

И в двата случая активната съставка е 400-500 мг за прием. Ровейки се из сайта попаднах на този куркумин https://www.iherb.com/pr/NatureWise-Curcumin-1650-mg-90-Vegetarian-Capsules/78124, който е 1650 мг на прием  #Crazy Гледах, гледах активната съставка - една и съща е - Turmeric Root (Curcuma longa), Curcumin extract standardized to 95% curcuminoids - от къде идва тази разлика в препоръчителния прием? То е ясно, че нещо не само не виждам, ами и не разбирам, затова моля за разяснение. И защо едни добавки ги именуват "куркумин", а други "турмерик", при условие, че вътре е все тая Curcuma longa - просто търговски трик или има и  нещо друго?
Не съм пробвала нищо на Nature Wise - добра марка ли е или да си остана на изпитаните Jarrow  и подобни  newsm78

И Благодаря за новата темата - както винаги точна и изчерпателна!  newsm51

# 18
  • Мнения: 4 042
Ето и предстоящите седмични намаления по марки:

С 10%:

Beast Sports Nutrition
Eclair Naturals
Mason Naturals
Numi Tea

С 15%:

Cococare
Ener-C
Gaspari Nutrition
Nutrex Research Labs
Superior Source
Wiley's Finest

# 19
  • София
  • Мнения: 35 876
Благодаря за темата!

И аз с въпрос как да процедирем с митниците.  Получих уведомление. Вероятно ми е спряна поръчка
за 17,99 долара или  левова равностойност от 28,70 лв. по банково извлечение или 28,48 по митнически курс за февруари. Не би трябвало да е там пратката ми. Ако им изпратя документи за ме представляват ще трябва и да платя 13 лв(не помня колко струваше) или да подавам жалба. Как и къде се жалваме? До сега не съм имала подобен случай.  
Има ли шанс да не ме таксуват, да изпратя документи за освобождаване и да си я взема без таксуване.
Дайте идея, моля!
Това, че пратката е спряна на митница, не е основание за подаване на жалба, защото всяка една пратка може да бъде спряна на митница, още повече, че тези пратки пристигат от страни извън ЕС.
Ако може да докажеш - чрез ордера и банковото извлечение, че пратката е на стойност под 30 лв / Subtotal + Loyalty Credit/ - без доставката, ще може да си вземеш пратката от митницата само срещу такса от 1,50лв. Да отидеш на място, е по-добрия вариант - не да ги изпращаш на мейл. Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 736
Благодаря за темата!

И аз с въпрос как да процедирем с митниците.  Получих уведомление. Вероятно ми е спряна поръчка
за 17,99 долара или  левова равностойност от 28,70 лв. по банково извлечение или 28,48 по митнически курс за февруари. Не би трябвало да е там пратката ми. Ако им изпратя документи за ме представляват ще трябва и да платя 13 лв(не помня колко струваше) или да подавам жалба. Как и къде се жалваме? До сега не съм имала подобен случай.  
Има ли шанс да не ме таксуват, да изпратя документи за освобождаване и да си я взема без таксуване.
Дайте идея, моля!
Благодаря, Денис!! Значи ще ходя на място.
Това, че пратката е спряна на митница, не е основание за подаване на жалба, защото всяка една пратка може да бъде спряна на митница, още повече, че тези пратки пристигат от страни извън ЕС.
Ако може да докажеш - чрез ордера и банковото извлечение, че пратката е на стойност под 30 лв / Subtotal + Loyalty Credit/ - без доставката, ще може да си вземеш пратката от митницата само срещу такса от 1,50лв. Да отидеш на място, е по-добрия вариант - не да ги изпращаш на мейл. Peace


# 21
  • Мнения: 1 117
neba, лоялити кредита ти включен ли е в тази сума. Сега подготвих една поръчка на обща стойност 29,51 лв и БД , но се чудя да я пускам ли... Не ми се занимава с митници и т.н Вчера получих в пощата пратка, която с лоялитито минава 30 лв

Персонален iHerb код: BOR5580

Последна редакция: ср, 28 фев 2018, 14:19 от sentido

# 22
  • Мнения: 4 042
Аз трети ден нямам отговор на писмото до бг пощи. Нито следа от трите пратки, поръчани на 30 и 31 януари, които според тракинга отдавна са в България.

Затова пък днес си взех една по-късна пратка, поръчана на 9 февруари. Стойността ѝ, с включен лоялти е 28,42 лв. Обаче искаха да доплатя 1,50, значи е минала и тя през митническа проверка.

Новото е, че в пощата ми искаха лична карта Simple Smile, както никога. Предполагам, че е в резултат на жалбата, не мога да си го обясня по друг начин. Макар че аз не мисля, че в нашия клон са изчезнали, а някъде преди това. Жалко, ако сега си го изкарват на тях.

Последна редакция: ср, 28 фев 2018, 14:28 от Бледолилава

# 23
  • Мнения: 44
Сега погледнах, че и моята която я няма е поръчана на 31.01.Явно сме големи "късметлии". Другите две са ми от февруари и дано имам късмет да ги получа.
Аз трети ден нямам отговор на писмото до бг пощи. Нито следа от трите пратки, поръчани на 30 и 31 януари, които според тракинга отдавна са в България.

Затова пък днес си взех една по-късна пратка, поръчана на 9 февруари. Стойността ѝ, с включен лоялти е 28,42 лв. Обаче искаха да доплатя 1,50, значи е минала и тя през митническа проверка.

Новото е, че в пощата ми искаха лична карта Simple Smile, както никога. Предполагам, че е в резултат на жалбата, не мога да си го обясня по друг начин.

# 24
  • Мнения: 44
Как получавате известия от митницата? По пощата, мейл или ви се обаждат? Сега писах писмо на Iherb, да видим дали е върната при тях или....

# 25
  • София
  • Мнения: 35 876
denis bouquet, бродя из куркуминовите добавки
Скрит текст:
в iHerb и взех, че се обърках, затова моля за малко  разяснения: до този момент съм поръчвала куркумина на Jarrow https://www.iherb.com/pr/Jarrow-Formulas-Curcumin-95-500-mg-120-Veggie-Caps/13089
и на Life extention https://www.iherb.com/pr/Life-Extension-Super-Bio-Curcumin-400-m … Veggie-Caps/15211

И в двата случая активната съставка е 400-500 мг за прием. Ровейки се из сайта попаднах на този куркумин https://www.iherb.com/pr/NatureWise-Curcumin-1650-mg-90-Vegetarian-Capsules/78124, който е 1650 мг на прием  #Crazy Гледах, гледах активната съставка - една и съща е - Turmeric Root (Curcuma longa), Curcumin extract standardized to 95% curcuminoids - от къде идва тази разлика в препоръчителния прием? То е ясно, че нещо не само не виждам, ами и не разбирам, затова моля за разяснение. И защо едни добавки ги именуват "куркумин", а други "турмерик", при условие, че вътре е все тая Curcuma longa - просто търговски трик или има и  нещо друго?
Не съм пробвала нищо на Nature Wise - добра марка ли е или да си остана на изпитаните Jarrow  и подобни  newsm78
За добавките куркумин е важно, какви кол-ва алкалодиди съдържат, респ. и какъв патент са - а това гарантира по-висока и сигурна бионаличност.
Ако е само куркума - еди-колко си мг, това означва, че е просто стрит корен и не е сигурно дали изобщо съдържа активни вещества.
Това, което си избрала е много хубаво. Peace
Аз предпочитам Life Extension, Super Bio-Curcumin, но и Jarrow Formulas, Curcumin 95
на NatureWise, Curcumin - също е хубав, стандартизиран до 95% куркуминоиди.
Така че, който си избереш Peace
NatureWise е много добра марка, предлага качествени, чисти и в повечето случаи стандартизирани продукти.

Bibi Petrova
Митническо известие се получава по Пощата:
- или самото известие
- или Пощенско известие, в което те уведомяват, че има за теб Митническо известие в Пощата, да отидеш да си го получиш лично.

iHerb® код:   YUL919
- за първа поръчка, 5% намаление
- за следващи поръчки - само жест, към мен

Последна редакция: ср, 28 фев 2018, 14:51 от denis.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 864
Много благодаря, denis newsm51

Сега отивам на схватка в митницата, че две от пратките ми са мнооооого ..... гранични - 29.75 лв, например ooooh!
Стискайте палци! Wink

# 27
  • Варна
  • Мнения: 119
Здравейте, момичета!
denis., би ли ми препоръчала 5-htp /ще послужи за антидепресант/, като ще помоля и да ми кажеш колко дълго време може да се пие без прекъсване и необходима ли е пауза и отново започване на прием? Предварително благодаря Simple Smile

# 28
  • Мнения: 6 692
Привет в новата тема и от мен bouquet

Ще дебна колаген аз от намалението.Да предложите читав?

# 29
  • Мнения: 4 387
Как получавате известия от митницата? По пощата, мейл или ви се обаждат? Сега писах писмо на Iherb, да видим дали е върната при тях или....

На мен ми идва по пощата като обикновено известие, но вместо малък пакет е отбелязано писмо и отстрани пишат на ръка мит. известие.  Така че няма как да се объркам... После отивам да си го взема от пощата и така започва сагата....

Общи условия

Активация на акаунт