Ваден ли ви е зъб по време на бременност?

  • 21 723
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 341
Извадихами 2 мъдреца през една седмица в седмия месец. Зъболекаря ми присъстваше на ваденето за мой кураж. На хирурга само му повтарях, че не искам много голяма доза упойка. Упойката трябва да бъде лидокаин без адреналин. Много ме беше страх, но нямах избор даже зъболекаря ми разправяше "по-добре да родиш в седмия отколкото в осмия".
Общо взето никой не мож еда ти даде съвет.  Потърси мнение на още някой специалист.
УСПЕХ

# 16
  • Мнения: 4 064
Твърде късно пиша, минаха 10 дни откакто зададох въпроса си, но само за архива да се отчета:
миналия понеделник ми извадиха зъба. Отидох в Шейново сутринта, оттам ми написаха разрешение за екстракция и евентуална употреба на антибиотик (Аугментин), биха ми 2 ампули Папаверин и отидох в стоматологичната клиника. Биха ми 3 упойки, от първата не ме хвана напълно (за съжаление не знаех това за адреналина и лидокаина и не попитах каква точно е упойката, но хирургът беше опитен, така че предполагам е сложил правилната). Точно за 10 секунди ми извади зъба, без изобщо да усетя и се оказа, че не е било напразно - имах гранолом. Изхабих страшно много нерви в тревоги и страхове, а се оказа, че не е имало защо. Така че, ако (дано да не се случва) на някой му се наложи вадене на зъб  и ако зъболекарят му е напълно сигурен, разбира се, да не губи време, защото в двоумението си да извадя ли този зъб, можеше нещата да се влошат...
Поздрави на всички!

# 17
  • Мнения: 1 722
На мен ми оправяха зъб с пулпит в началото на 5-ти месец. 3 вечери преди това не можах да спя от болки и се скъсах от рев. Док използваше някаква упойка с пръскане и почти не усетих болка нито при работата, нито при ваденето на нерва /а бога ми това и друг път съм го преживявала, адски боли/. Но ми каза, че в никакъв случай не трябва снимка поради облъчването, а и другите развалени зъби е по-добре да бъдат оставени за след раждането. Единствено ако има болка, т.е. случая е спешен, трябва да се действа незабавно

# 18
  • Мнения: 772
Вади ли се зъб по принцип при наличие на гранулом или първо се правят опити за лечение?

Последна редакция: сб, 10 дек 2005, 12:34 от Margaret Tatcher

# 19
  • Мнения: 827
Браво, радвам се, че всичко е минало така леко! Защото такива нещо по време на бременност не са за подценяване. Но, важното е, че всичко е минало добре.
  Между другото, съм чувала, че е по-добре да се намери начин да се бие подходящата упойка, дори и само за една безобидна пломба. Защото дори и леката болка вслучая, може да завърши с контракции. Това го знам от момичето, по случайност стоматолог, с което бяхме заедно в една стая по време на престоя ни в болницата. Както каза тя, на всичко се намира решение, стига да потърсиш добър специалист.

# 20
Да, в 6-я месец. Зъболекарката ми е много добра и ме увери, че няма никаква опасност за мен или бебето, освен ако не съм алергична към упойката. Самата упойка /не и помня името/ е специално за бременни. Поиска обаче да взема мнението на моята гинеколожка, защото тя най-добре познава бременноста ми и я е следила през цялото време. Не ме боля и не ми се е налагало да пия след това някакви болкоуспокояващи. Неприятното е само че 1 месец след това езика все още ходи в дупката на мястото на извадения зъб.
Успех.

Общи условия

Активация на акаунт