МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 12

  • 78 544
  • 787
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 664
Пуснете в Ню Лайф или в Селена.

# 376
  • Мнения: 409
СГ се прави само в клиника по репродуктивна медицина. В Пловдив мисля, че са Селена и Ню Лайф. В никакъв случай не се правят в обикновена лаборатория,било и най-добрата. Там са обикновени лаборанти, а за СГ трябват андролози. Иначе стискам палци и в клиниките да излязат подобни хубави резултати

# 377
  • Мнения: 121
Благодаря ви момичета, не бях на ясно с това. Ще пуснем в Селена и ще пиша отново. Smiley

# 378
  • Мнения: 1 680
Имам въпрос,  момичета.
При спермограмата, когато се прави морфология, може ли да е по друг критерий, а не по Крюгер?
Направихме в чужбина и за морфологията пише :
- с нормални форми 80% ( >4%)
-с патологични форми 20% ( <96%)
     дефекти:  главичка 8%; шийка 9%; опашка 3%
Гледам, че за цялата спермограма пише : Норми ВООЗ,2010
 За сравнение, преди 1 месец в Ню Лайф имахме 7% по Крюгер.
Иначе в тази чуждата сега концентрацията ни е зле-7 млн/мл (>15). В Н.Л. беше много над нормата.
Подвижността сега е 25% бързи+бавни (>40%), а само бързи е 10% (>32%). В Н.Л. беше по добре.
Българската имаше диагноза астенотерато, а чуждата олигоастено 

# 379
  • Мнения: 1 680
Поразрових се малко.
Ако на някой му е любопитно: http://medporada.in.ua/rozshifrovka-spermogrami-analiz-spermi-norma-vooz.html

# 380
  • Мнения: 177
Момичета да ви питам нещо.На последната микробиология на половинката, излезнаха алфа хемолитични стрептококи.От къде може да са скакво се лекуват.И значи ли това ,че и аз имам.Трябва ли да пускам и аз?
Да ви кажа също и ,че той пие профертрил ,спимен и бърканицата с мед от 4месеца.И има голямо подобрение.В показателите освен морфология та която беше 2процента,сега пак е толкова.Но обема от 1.6сега е 3.2.Брой сперматозоиди /мляко,бяха 4,5милиона,сега са 25милиона.Брой сперматозоиди в еякулат Бяха 7,2милиона,сега са76 милиона.Подвижните от 22процента сега са 25(което не е много голямо подобрение,но все пак).Предната диагноза беше -олигоастенотератозооспермия,олигозооспермия-тежка степен!А сега е само-астенотератозооспермия.Казвам го защото от доста време е с тази диагноза,пил е други добавки (доста при това),но явно сега тези дават ефект.

# 381
  • Мнения: 6 292
Добре е и ти да се изследваш, възможно е да ти ги е предал. Инфекцията и от мръсни ръце може да я е получил, може  да има и цистит. Хубаво е че сте я открили. Възможно е след лечението да има и още по-голямо подобрение.  Peace

# 382
  • Мнения: 117
Момичета, отчитам се след СГ в Надежда. Резултатите са почти като в Щерев. Само морфологията в Щерев е 5%, а в Надежда - само 2%. Confused  обясниха, че количеството еякулат е много малко /0,6 мл/, от което следвали останалите лоши показатели. Та някой знае ли какво да приемаме и/или направим, за да повишим количеството на еякулата?

# 383
  • Мнения: 177
Малко по -нагоре съм описала нашето подобрение след какво беше.Пеофертила е скъп,но мисля ,че именно той  подобри показателите.Защото половинката е пил  и всички добавки по отделно и нямаше ефект.Успех

# 384
  • Мнения: 117
На същата страница,съм описала нашето подобрение след какво беше.Пеофертила е скъп,но мисля ,че именно той  подобри показателите.Защото половинката е пил  и всички добавки по отделно и нямаше ефект.Успех
Благодаря. И ММ е на профертил, явно трябва повече време. Дано се повиши.

# 385
  • Мнения: 664
Според мен се консултирайте със специалист преди да купуваш добавки на своя глава. Той ще прецени според показателите какво да пие. При нас има голямо подобрение с Профертил в комбинация с Тристен и фолиева к-на. Има обаче момичета, при чиито мъже няма грам подобрение. Затова те съветвам да се обърнете към специалист. Успех! Ще се случат нещата при всички....

# 386
  • Мнения: 268
Здравейте, някой има ли опит с добавките - Кломен и Промен К ?
Бих искала мнение, ако на някой М ги е приемал.

# 387
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Здравейте,
искам да споделя добра новина при нас: от Криптозооспермия през Дек. 2017 днес резултатът е Нормозооспермия.
Обикновена е спермограмата, правена в клиника.
Три месеца ММ пи Profertil и едни билки за черен дроб, щитовидна жлеза и бъбреци (по повод псориазис).
Не знам дали в комбинация добавката и билките сработиха, но това е резултат от днес, а от псориазиса няма и помен.
Успех и от мен на всички, и вяра и дисциплина ...

# 388
  • Мнения: 6 292
Би ли споделила каква е билката, че имам приятелка със псориазис  Praynig

# 389
  • Мнения: 4 518
Здравейте, не съм писала тук преди, но след година и половина без резултат мъжа ми си направи спермограма и знам, че не е много добра, но ми се иска да чуя и вашето мнение.

http://prikachi.com/images.php?images/837/9342837s.jpg

Какви са тези желатинови телца и детрит?

Общи условия

Активация на акаунт