Вегетарианска тема 10 - какво ще готвим днес

  • 71 082
  • 884
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 3 008
Чушки с доматен сос
Нещо като гювеч с тиквичка,картоф,морков,домат,лук,чесън и булгур

# 556
  • Мнения: 1 415
Лозови сарми с киноа, амарант и орехи



И една импровизирана торта с лимонов блат и цедено кисело мляко.

# 557
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
вчера не съм готвила, ядахме салата със сирене и мъжете дояждаха.
днес правих "снежни топки" - слепени пуканки, ще направя и фритата на хапки - в училището ще има представление и трябва да носе нещо, което се яде без прибори.
може да набера грозде и да го занеса, но е със семки, а тук всички ядат без  Twisted Evil
та се чудя още

Последна редакция: пт, 17 авг 2018, 12:24 от asyalein

# 558
  • Мнения: 9 991
Маршмелоу се прави с желатин, което го изключва от вегетариански те храни.

# 559
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Маршмелоу се прави с желатин, което го изключва от вегетариански те храни.

о да забравих, сори, махам го Hug
първо смятах с карамел да ги слепвам, но после се отказах и се измързеливих...

# 560
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Вчера - елдени нудълс със зеленчуци и гъби “ Портабело” на тиган.





Днес - зелен фасул с картофи и киноа; таратор.



# 561
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 721
Ние сме все още във ваканция и пътуваме насам натам. Така че,за готвене не мога да говоря кой знае колко. Мм предпочита да си хапваме на ресторант и ми спестява готвенето. Но тази вечер измайсторих един ориз с малко киноа. Уау,като чу какво съм сложила!!! Сипах му малко,викам ако не се гътнеш, ще ти досипя Joy Дали защото ходихме около 7 километра ,или защото днес по път яде малко,два мини сандвича,но му хареса и си го изяде с удоволствие.
Тия дни много ходим. Дано видя и резултати на кантара:hugs:
Ася,какви са тия представление по време на ваканция:anguished:

# 562
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Ася,какви са тия представление по време на ваканция:anguished:

в нашата провинция училището започна преди 2 седмици  Whistling
в различните провинции ваканцията е по различно време, иначе там в Италия няма да оцеелете от нашествието на тевтоните, ако тръгнат всички по едно и също време  Joy

ние също сме нон стоп в движение, има доста фестивали, та не се спираме.
снежните топки бяха одобрени и изядени, нищо не остана. от фритата останаха 4 парчета  Mr. Green

вчера правих елдени палачинки, пица с рикота, домати и гъби
днес пържих филии и смятам да направя нещо като гювеч, че имам доста зеленчуци. може и само на фурна да ги направя...

# 563
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 721
Оооооо,добре е,че мислите за нас Stuck Out Tongue Winking Eye
Тук е толкова горещо дори през септември,та се говори и за още по-късно започване. Ама няма как да стане,уви.

Днес вечеряхме каквото има. Голямо обикаляне отново. Отивам да спяяяяяя

# 564
  • Мнения: 9 180
Руло от тиквички намазано със салата Дзадзики.
Тайландска салата с краставици и кашу.Това е за днес и утре.

# 565
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Как го правиш това руло от тиквички?

# 566
  • Мнения: 9 180
Много е лесно.
4 тиквички настъргани на едро се посоляват и оставят да се отцедят,после се добавят 2 настъргани моркова,черен пипер,копър,4 супени лъжици брашно (аз исползвам грахамено) 3 или 4 яица. Всичко се обърква и изсипва в тава за печене покрита с хартия за печене.Пече се докато порозовее. Вадиш и чакаш 5-6 мин. да си почине и се навива на руло с хартията и чакаш да изстине хубаво. Бавно и полека се разгъва,маха се хартията и се маже с каквото ти хрумне и по вкус. Аз имах Дзадзики и стана хубаво. В оригиналната рецепта слагаха и мариновани червени чушки и крема сирене с подправки.


# 567
  • София
  • Мнения: 4 295
Аз пък се интересувам в тайландската салата освен кашу и краставици има ли друго? Не, само не ми казвай пресен кориандър, че ще се гръмна.

Напоследък нищо не готвя. Ще пътуваме. Чистя хладилника. За закуска тези дни правих мъфини с червена боровинка и натурален шоколад. Дребното се оказа, че обича червени боровинки - непосдрадени, замразени (е, вложени в нещо - мъфин, торта). Другата ми радост е, че откри свежите листни салати, яде ги като змей, стига да има балсамова редукция (купешка, не е ок, но е по-добре с нея, отколкото въобще да не ги вкусва). Започва да прилича на наше дете най-сетне и на вкусове!

# 568
  • Мнения: 9 180
Няма кориандър,няма.

2 краставици, 2с.л. оцет (имам само от къпини,но го дават за салата) 2ч.л. пудра захар, магданоз на вкус, 1ч.л. тай чили сос (вероятно може и с друг или без него,ако не се обича люто),2 скилитки чесън,1к.ч. кашу, пера зелен лук,мазнина за пържене.
Краставиците се нарязват на колелца.В купа се смесват оцета,захарта,чили соса и магданоза.Всичко се разбърква и изсипва върхи краставиците,покриват се с фолио и в хладилника за около 30 мин.Чесъна се нарязва на филийки и се запържва до златисто в малко мазнина.Кашуто се начуква,но не трябва да е наситно.Преди поднасяне към салатата се добавя накълцания лук,кашуто и запържения чесън.
Това е.

# 569
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
   Едни дебели спагетести с домашен зеленчуков сос; таратор; гуакамоле; салата с оранжеви домати и сандвич с яйце, чедър и горчица за закуска. Мноооого диня.

Общи условия

Активация на акаунт