Памперсите

  • 5 302
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: dianna_d
Явно доста сам ви ядосала след като започна типично българската черта злоба.На парво и единствено искам да се извиня на всички за Латиницата-но това е поради работата с която се занимавах преди да забременея просто всичко беше на латиница.Учудвам се че това явно ви дразни но хората които работят с чужбина са свикнали да работят на латиница. Пак казвам съжалявам за това,ето че се постарах да го променя.
На второ място искам да кажа на всички че не налагам на никой моето мнение,но тук  явно някой не са свикнали да има по-различно мнение от тяхното е за ваш ужас има и други мнения освен вашето!


я прочети тук, латиницата е най-малкият ти проблем:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10979

# 31
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
хихи:)))
ми..глей сега..когато наричаш групичка майки "мърли"..и какво беше вече не поВна...ама много гадно го беше написала...КАКВО ОЧАКВАШ?
разбира се, че няма да сме много мили...
Нали знаеш..каквото почукало такова се обадило....
пробвай другия път по-полечка...пък да видим...може и да се получи по-приятен разговор:)

# 32
И това не е всичко което искам да ви кажа.На дамите който се отнесоха с ужасно злобно отношение не смятам да си направя труда да отговоря!Бих искала да отговоря само на нормалните хора които се отнасят нормално и към различното мнение!
Бих искала да благодаря на Flash i Ellypr,и да им кажа че просто неса ме разбрали.Значи Аз в никаъв случаи не слагам детето си насила да ака над легенче,просто през месеца през които то имаше така наречения запек се стараех по-всякакъв начин да го изхождам по голяма нужда без да му слагам разни сапунчета и термометри(понеже се притеснявах да не свикне с тях).Затова няколко майки и педиатри ме посаветваха да го издържам над легенче с цел ако може сам да почне да се изхожда, и наистина така стана-това е факт.До ден днешен той ака само след като го издържа,и разбирасе понякога и в памперса-но това е супер рядко.Така че мили дами Аз не сам чудовището дето си мъчи детето - а напротив по този начин му помогнах и то по вече изпитан метод.явно не съм се изразила правилно и поради тази причина не сам разбрана правилно.И другото което е, че си позволих да изкажа мнение защото-просто бях възмутена от мнението на различни майка че едва ли не трябва да оставяме децата си до последно с гадните наакани, запарващи памперси,защото разбираш ли, децата не разбирали и щом е така да ги оставим така.Напротив аз смятам че трябва да бъдем достатъчно изобретателни за да можем по-всякакъв начин да помагаме на децата си.Затова е редно бебетата да се слагат колкото може по-рано на гърне за да могат по бързо да свикват с него. Като в никакъв случай не казвам че на 7м те вече ще ходят сами. Това имах да ви казвам дами като не налагам мнение, а изказвам такова,и повярваите в никакъв случай не смятам че съм наи- добрата майка,но определено се справям доста добре за първо дете,след като дотук съвсем сама, само със съпруга ми съм отгледала детето си,и то е в отлично здраве(да чукна на дърво).За съжаление наистина е тъжно това озлобление  което се  показва тук.
Благодаря на нормалните майки които ми казаха тяхното мнение(дано като прочетете-по горе разберете какво съм имала в предвид)а на тези озлобените мога да кажа само едно повярвайте не ме интересува вашето мнение,научете се парво да виждате и чуждото мнение а после изказваите крайно мнение и то по този злобарски начин.А ако съм ви обидила с нещо  в миналия отговор,преди и вие да обиждате парво проверете дали пак вината не у вас а след това обиждаите.Със сигурност никой не се е родил научен,а и бъдете сигурни не сте вие най - големите спецове(в този случаи най-добрите майки)за да вирвате толкова носове.И все пак аз съм културен човек и се ИЗВИНЯВАМ,първо ако съм ви обидила с нещо в миналите си писания,второ за това че бяха на Латиница, и трето за правописните и други грешки в това писмо,трудно ми е на кирилица. Смятам да продължавам да посещавам този саит защото все пак срещам и достатъчно добри съвети и мили дами,така че понякога ще се налага да виждате и моето мнение- за което мога да кажа само -Съжалявам.

# 33
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: dianna_d
И това не е всичко което искам да ви кажа.На дамите който се отнесоха с ужасно злобно отношение не смятам да си направя труда да отговоря!Бих искала да отговоря само на нормалните хора които се отнасят нормално и към различното мнение!
Бих искала да благодаря на Flash i Ellypr,и да им кажа че просто неса ме разбрали.Значи Аз в никаъв случаи не слагам детето си насила да ака над легенче,просто през месеца през които то имаше така наречения запек се стараех по-всякакъв начин да го изхождам по голяма нужда без да му слагам разни сапунчета и термометри(понеже се притеснявах да не свикне с тях).Затова няколко майки и педиатри ме посаветваха да го издържам над легенче с цел ако може сам да почне да се изхожда, и наистина така стана-това е факт.До ден днешен той ака само след като го издържа,и разбирасе понякога и в памперса-но това е супер рядко.Така че мили дами Аз не сам чудовището дето си мъчи детето - а напротив по този начин му помогнах и то по вече изпитан метод.явно не съм се изразила правилно и поради тази причина не сам разбрана правилно.И другото което е, че си позволих да изкажа мнение защото-просто бях възмутена от мнението на различни майка че едва ли не трябва да оставяме децата си до последно с гадните наакани, запарващи памперси,защото разбираш ли, децата не разбирали и щом е така да ги оставим така.Напротив аз смятам че трябва да бъдем достатъчно изобретателни за да можем по-всякакъв начин да помагаме на децата си.Затова е редно бебетата да се слагат колкото може по-рано на гърне за да могат по бързо да свикват с него. Като в никакъв случай не казвам че на 7м те вече ще ходят сами. Това имах да ви казвам дами като не налагам мнение, а изказвам такова,и повярваите в никакъв случай не смятам че съм наи- добрата майка,но определено се справям доста добре за първо дете,след като дотук съвсем сама, само със съпруга ми съм отгледала детето си,и то е в отлично здраве(да чукна на дърво).За съжаление наистина е тъжно това озлобление  което се  показва тук.
Благодаря на нормалните майки които ми казаха тяхното мнение(дано като прочетете-по горе разберете какво съм имала в предвид)а на тези озлобените мога да кажа само едно повярвайте не ме интересува вашето мнение,научете се парво да виждате и чуждото мнение а после изказваите крайно мнение и то по този злобарски начин.А ако съм ви обидила с нещо  в миналия отговор,преди и вие да обиждате парво проверете дали пак вината не у вас а след това обиждаите.Със сигурност никой не се е родил научен,а и бъдете сигурни не сте вие най - големите спецове(в този случаи най-добрите майки)за да вирвате толкова носове.И все пак аз съм културен човек и се ИЗВИНЯВАМ,първо ако съм ви обидила с нещо в миналите си писания,второ за това че бяха на Латиница, и трето за правописните и други грешки в това писмо,трудно ми е на кирилица. Смятам да продължавам да посещавам този саит защото все пак срещам и достатъчно добри съвети и мили дами,така че понякога ще се налага да виждате и моето мнение- за което мога да кажа само -Съжалявам.


Амин, Дай Боже  Animal Snail

# 34
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: dianna_d
Napravo onemiah kato vidiah za kakvo stava duma.Maiki ot marzel i slaba izobretatelnost ne slagat decata si na garne.Smiatat 4e pampers gashtite sa otkritieto na veka.


аз за това говорех...
ти не допускаш ли, че ако детето ти нямаше запек, всичко това нямаше да се случи и сега щеше да си в отбора на мързеливите и неизобретателни дами?

освен това, кога ТРЯБВА да се слага детето на гърне е доста спорна тема...те лекари, педиатри и ортопеди немогат да се разберат, но ние тук великие експерти...всичко знаем...

всеки си преценява сам...тук можеш са споделиш какво си направила или какво мислиш да направиш или какво трябва СПОРЕД ТЕБ...но дотук.

хайде със здраве, пък щом четеш отдавна...знам, че знаеш, че може и хубави неща да си говорим:)

# 35
  • Мнения: 46 477
Цитат на: dianna_d
............На дамите който се отнесоха с ужасно злобно отношение не смятам да си направя труда да отговоря!Бих искала да отговоря само на нормалните хора .............


За латиницата няма какво да се извиняваш, защото преди да започне да пише човек, се запознава с Правила, условия и указания на форума! Затова стоят най-отгоре и пише "Важно!"

А злобното отношение ти сама предизвика! Не може да влезеш в подобен форум и в две от първите си мнения да  отречеш кърменето и да наречеш майките мързеливи и със слаба изобретателност! И продължаваш в "извинението" си, като се обръщаш само към "нормалните майки"!

# 36
  • Мнения: 4 358
Цитат на: nikol78
А злобното отношение ти сама предизвика! Не може да влезеш в подобен форум и в две от първите си мнения да  отречеш кърменето и да наречеш майките мързеливи и със слаба изобретателност! И продължаваш в "извинението" си, като се обръщаш само към "нормалните майки"!

Абсолютно подкрепям Никол!
Още с първото си изречение заклеймяваш почти всички майки в клуба, какво отношение очакваш Rolling Eyes

# 37
  • Варна
  • Мнения: 6 861
RE dianna_d

Първо по въпроса за проблемното изакване на сина ти. Наистина не обърнах внимание на това в първия ти постинг а искам да кажа нещо. Същия проблем има момченцето на моя много добра приятелка. Вече е на 3 години и минаха през големи мъки. Правилни съвети са ти дали, да го изакваш в тази поза. Правили ли сте изследвания някакви? При приятелката ми, след годинката ходиха и правиха снимка. Лекарите ги посъветваха да не използват никакви подръчни материали и слабителни, защото вредят и задълбочават проблема. Отвреме на време правят клизми за да могат червата да се поизчистят, защото се получава едно наслояване от вътрешната им страна, като филм, който пречи на нормалното им функциониране. Надявам се да не те плаша по този начин, просто да обръщате внимание на проблема.

За махането на памперса. Аз също съм слагала дъщеря си на гърне преди годинката. Имам я на снимка на 8м. Седеше си без проблеми, в повечето случаи си вършеше работата по предназначение. Слагах я обикновено след сън и защото нямах какво да правя и се чудех какво да измисля.Simple Smile)) Но това не мога да го отчета като някакъв успех, защото той е неосъзнат от детето и въобще не е траен. В момента който проходи на 11 месеца гърнето се превърна в шапка, в топка за мятане и във всичко друго но не и в гърне . Отказа категорично да сяда. Вече писах кога чак се съгласи и какво се случи. Междувременно пробвах на няколко пъти - никакъв успех.
Сина ми е гледан '90та година без памперси. И пак чак на около година и половина започна да казва и да стиска. Преди това, както баща ми казваше, у дома бе станало като козарник - където му дойде музата, там се изпишкваше.
Успех за мен е детето да може да контролира нуждите си.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: dianna_d
.Значи Аз в никаъв случаи не слагам детето си насила да ака над легенче............



То само си казва, че иска...... Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

# 39
  • Мнения: 910
Цитат на: tedi_b
Цитат на: nikol78
А злобното отношение ти сама предизвика! Не може да влезеш в подобен форум и в две от първите си мнения да  отречеш кърменето и да наречеш майките мързеливи и със слаба изобретателност! И продължаваш в "извинението" си, като се обръщаш само към "нормалните майки"!

Абсолютно подкрепям Никол!
Още с първото си изречение заклеймяваш почти всички майки в клуба, какво отношение очакваш Rolling Eyes


Подкрепям!   202uu

# 40
  • Мнения: 811
Диана,

Моята щерка също има лениви черва.
Да ти кажа, ако утре красавицата ми поиска памперс и откаже да отиде до тоалетната - лично ще й го сложа. Много се разбирам със свекито, но когато стесира детето с гърнето ми идеше да я удуша!!! Да, слагах й памперс почти до 3 год. за "голямата нужда" и хич не ми пука кой какво мисли. Подхода е индивидуален и реално детето го определя.

Естествено всяка майка прави всичко възможно да облекчи затрудненията на детето си.
Е, при теб решението е по различно от моето - няма лошо, но просто смекчи тона  Wink

П.П. При дъщеря ми проблема все още продължава. Сега е на 6 месечен прием на хапчета, които стимулират тонуса на вътрешната мускулатура. Редовна гимнастика и масаж също много помагат.

Поздрави и повече усмивки

# 41
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Цитат на: dari
Диана,

Моята щерка също има лениви черва.
Да ти кажа, ако утре красавицата ми поиска памперс и откаже да отиде до тоалетната - лично ще й го сложа. Много се разбирам със свекито, но когато стесира детето с гърнето ми идеше да я удуша!!! Да, слагах й памперс почти до 3 год. за "голямата нужда" и хич не ми пука кой какво мисли. Подхода е индивидуален и реално детето го определя.

Естествено всяка майка прави всичко възможно да облекчи затрудненията на детето си.
Е, при теб решението е по различно от моето - няма лошо, но просто смекчи тона  Wink

П.П. При дъщеря ми проблема все още продължава. Сега е на 6 месечен прием на хапчета, които стимулират тонуса на вътрешната мускулатура. Редовна гимнастика и масаж също много помагат.

Поздрави и повече усмивки


А какво казват лекарите за храна по-богата на влакнини? Има едни трици, ама по-нежни "Хуск" - те не стават ли за малки деца. Аз ги ползвах докато бях бременна и останах много доволна. Интересно ми ед анауча повече. Grinning 10х

# 42
  • Варна
  • Мнения: 5 524
За съжаление и аз съм от тези  "мързеливи и със слаба изобретателност" майки, защото не мога да се преборя с Детелина по въпроса за гърнето.
След няколко неуспешни опита и викове от нейна страна "искаа пампии" се отказах и аз не знам до кога. Вдигнала съм ръце и с риск да повторя Лио съм обявила в къщи, че ние ще си имаме абитюрентка с памперс. Другите ще са с прашки, а нашата ще е с памперс.
Диана дай боже все така добре да се справяш с отглеждането на детето си и не ни се вързвай, какво ли разбираме ние от гледане на деца. Ето ти се справяш чудесно и без нас. Само недей ни обижда, че сме много чувствителни и като ни обидят почваме да хапем.
Една "не-нормална" майка - Деспина

# 43
  • Мнения: 2 978
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: dianna_d
.Значи Аз в никаъв случаи не слагам детето си насила да ака над легенче............



То само си казва, че иска...... Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

 Whistling  Whistling  Whistling  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Stuck Out Tongue  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 811
Цитат на: logo5ka


А какво казват лекарите за храна по-богата на влакнини? Има едни трици, ама по-нежни "Хуск" - те не стават ли за малки деца. Аз ги ползвах докато бях бременна и останах много доволна. Интересно ми ед анауча повече. Grinning 10х


Аз никога не съм допускала да има запек /с изключение на въпросния период/. И съм горда, че 5 години регулирам стомаха й само с добре балансирано меню /без медикаменти/.

Но сега излезе проблем на пикочните пътища. Хапчетата, които взима ще повлияят и на двата проблема, чрез тонизиране на мускулатурата.

Ако те интересува може да пуснем тема за запичащи и хлабителни храни.

Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт