Майчинството счетоводно-76

  • 64 913
  • 759
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 29
Благодаря!

# 136
  • Мнения: 752
Здравейте. Бебето ми е родено декември 2017... Сега февруари получих 510 наведнъж за месеца. И мислех, че ще така до края. Но сега са ми изплатени 145 лв за 6 раб дни за март...защо е така? Защо не е направо за целия месец? Благодаря!

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте. Бебето ми е родено декември 2017... Сега февруари получих 510 наведнъж за месеца. И мислех, че ще така до края. Но сега са ми изплатени 145 лв за 6 раб дни за март...защо е така? Защо не е направо за целия месец? Благодаря!

Защото вероятно през март ти приключва болничния от педиатъра и ти започва декларацията.Няма как да платят за целия март.На части е

# 138
  • Мнения: 752
Здравейте. Бебето ми е родено декември 2017... Сега февруари получих 510 наведнъж за месеца. И мислех, че ще така до края. Но сега са ми изплатени 145 лв за 6 раб дни за март...защо е така? Защо не е направо за целия месец? Благодаря!

Защото вероятно през март ти приключва болничния от педиатъра и ти започва декларацията.Няма как да платят за целия март.На части е
Благодаря. Най- вероятно. Зачудих се да не би да има някакъв проблем . Хубав ден

# 139
  • Мнения: 272
Здравейте,имам следния казус.Току що си направих тест и беше положителен.Много желано е но шефката не спира да ми прави проблеми във фирмата.Страхувам се ,че ще направи всичко възможно да ме уволни като разбере.Въпроса е как да постъпя?Имам един спонтанен аборт в късна седмица и проблеми с щитовидната жлеза и ще се водя високо рискова бременност.Пропуснах да кажа че съм на постоянен трудов договор ,осигуряват ме на минимална заплата.

# 140
  • пазарджик
  • Мнения: 514
Еми варианта според мен е да си взимаш болничен докрая.

# 141
  • Мнения: X
Малко трудно да те уволни след като я уведомиш официално и щом ти е постоянен договора. Бременните би трябвало да са защитени от уволняване.

# 142
  • Мнения: 16 871
Еми варианта според мен е да си взимаш болничен докрая.

Аз постъпих така. Първоначално взимах от ЛЛ и отпуск, после от аг.

Другият вариант е да напишеш и входираш в деловодството един вид уведомление, че си бременна и не могат да те пипнат.

# 143
  • Варна
  • Мнения: 298
От коя г.с седмица най-рано АГ може да издаде болничен за бременност?

# 144
  • Мнения: 272
Еми варианта според мен е да си взимаш болничен докрая.

Аз постъпих така. Първоначално взимах от ЛЛ и отпуск, после от аг.

Другият вариант е да напишеш и входираш в деловодството един вид уведомление, че си бременна и не могат да те пипнат.


Как изглежда този документ и кой трябвада го издаде ?Може ли веднага да се издаде без "ела пак след две седмици'?

# 145
  • Мнения: 16 871
Ами според мен няа стандара бланка, по скоро си го представям като уведомление свободен текст. Не съм писала.
Аг при предишна бременност ми е издавал болничен още в 5-6 г.с. заради кървене.

# 146
  • Мнения: 223
Привет, момичета.

Някой има ли представа какво трябва да се направи, когато по време на болничен до края на бременността се омъжа и съответно си сменя фамилията. Това предполагам трябва да се отрази на болничния и после към фирмата какво трябва да се подаде?

# 147
  • Мнения: X
Нищо не подаваш. Нещата автоматично си стават
Иначе след това си вадиш от граото един документ за идетничност на имената за два лева и да ти върви с дипломите. - че Гинка Иванова е същото лице като Гинка Димитрова.
Ако имаш доста дипломи по практично е да си с - .

# 148
  • Мнения: X
Нищо не подаваш. Нещата автоматично си стават
Иначе след това си вадиш от граото един документ за идетничност на имената за два лева и да ти върви с дипломите. - че Гинка Иванова е същото лице като Гинка Димитрова.
Ако имаш доста дипломи по практично е да си с - .

Какъв е този документ, защото аз съм Гинка Иванова на всичките ми дипломи, а Гинка Димитрова по лична карта?

# 149
  • Мнения: X
Удостоверение за идентичност(на имена) . Е там пише че Гинка Иванова е същото лице, като Гинка Димитрова и пишат ЕГН от граото за 2 лв.

Общи условия

Активация на акаунт