"Кошмари в кухнята" - лоши практики

  • 5 682
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, иска ми се да започнем една тема за лошите ресторантьорски практики и да създадем един черен списък за заведенията, които да избягваме и да си спестим излишни нерви.
Причината за това е нещо, което наскоро ми се случи  и ми се иска да не се повтаря. Действието се разива в ресторант "Дон Вито" - Павлово.
Поръчаха салата "Цезар", докато пристигна в самото заведеие, когато я получих салатата естествено я разбърках, защото не беше овкусена, а просто полята със соса. Когато я опитах салатата имаше вкус на кетчуп. Опитвала съм всякакви вариации на Цезар - с домати, краставици, царевица, с риба тон и каквото още се сетите, но салата "Цезар" с кетчуп не бях яла. Реших да погледна в менюто какъв е соса, защото ако си е написано,че е такъв вината си я моя, че съм поръчала без да гледам. В менюто имаше снимка на самата салата и беше с бял сос. Попитах сервитьорката дали не е станала грешка и тя отиде да попита и готвача като след секунди се върна с бутилка, с готов сос от супермаркета - с вкус на кетчуп.
Потресена съм,че в ресторант може да се предлага салата по този начин и да го демонстрират така свободно. Препоръчвам да НЕ посещавате!

# 1
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 895
следващият път си поръчай друга салата.  Laughing
според мен трябваше да озаглавиш темата "какво да не си поръчаме и къде"  защото другите салати и ястия може да са на ниво в този ресторант.

# 2
  • Мнения: X
следващият път си поръчай друга салата.  Laughing
според мен трябваше да озаглавиш темата "какво да не си поръчаме и къде"  защото другите салати и ястия може да са на ниво в този ресторант.

Ами не бяха, нямаха нищо общо с показаните в менюто Simple Smile

# 3
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 895
аз лично предпочитам вкуса пред гледката.
другите им салати са вкусни независимо как изглеждат.

# 4
  • Мнения: 2 838
Аз имах подобно преживяване,но в друго заведение. Поръчвам салата Цезар. Идва тя със сос от горчица! Питам сервитьорката някакво объркване ли има.. Нямало, тяхната била с горчица. Добре де, ама в менюто пише сос Цезар, аз как да гадая с какво ще е той Joy На всичкото отгоре беше достатъчно арогантна и нагла. Върнах салатата и съответно не я и платих.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 153
Правилно ! Много е прав шев ви Манчев ,че всичко трябва да е опоменато в менюто. Ако не е и не ми харесва , редовно връщам поръчки. Даже приятели са ми правили забележка,че съм много капризна била, нищо че не пишело да съм си го яла. Еми не е така, за това ни е такова обслужването. Моя мъж има непоносимост към яйца примерно и ако не пише в менюто ,че има разбира се ,че ще го върна. Салата цезар обожавам , но я поръчвам на много малко места вече, случвало ми се е и със зелена салата да я правят. Определено не трябва да се кръщава нещо наподобяващо с известно име на рецепта , която всички знаят, това си е чисно заблуждаване.

Общи условия

Активация на акаунт