Дневникът- тема 89 - Да отслабнем всички заедно!

  • 57 960
  • 736
  •   1
Отговори
# 600
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
Beeps, от къде успя да си пуснеш 80ДО? Simple Smile
При нас също се събудихме със сняг не става за дълги разходки Simple Smile

# 601
  • Мнения: 5 057
Beeps, промених малко режима. Оставих сложните въглехидрати на закуска, на обяд и вечеря се храня по-скоро НВ.

Вчера не успях да си направя храна за през седмицата... Днес ще карам на кюфтета и салата за обяд, за вечеря вече ще си правя леща.  Закуската: кисело мляко с овес, кокосови стърготини и ленено семе.

# 602
  • София
  • Мнения: 3 709
Блеки, съвсем същата закуска имам и аз:) + щипка канела Simple Smile
Обяд- салата с маруля, домати, краставици и риба тон.

Вачева, вибокс.

# 603
  • Мнения: X
Привет в новата седмица!    Two Hearts
1 седмица от "експеримента"-кг все още са минус 400.Доволна!    Simple Smile
Храната днес:
з-2 яйца, пача
о-пиле с тиквички, домат
в-свински ребра на фурна, салата
междинно-чай, кафе, плод, шоколад

Вчера правих баница за мъжете (не бях им правила от коледната баница    Laughing   ), изядох едно парче със следобедното кафе.



# 604
  • Мнения: X
Блеки, 80 Days Obsession e новата програма на  Autumn Calabrese. Много момичета от темата за домашни тренировки се запалиха да тренират по нея и до момента, вече в заключителната фаза, са много доволни от резултатите. Има я в руската соц. мрежа В контакте- VK, давам линк към първата тренировка, но не зная дали не е необходима регистрация- https://vk.com/wall-94789871_23565?z=video-94789871_456242472%2F … t_-94789871_23565  Отделно има и една седмица подготвителна програма- A little obsessed, тя се промотираше напълно безплатно, мисля, че и в ютюб може да се намери свободно. И честита ти кола!!!

# 605
  • На топло
  • Мнения: 4 130
Здравейте,
Гледам си говорите за платени хранителни менюта. Не съм голяма почитателка, не мисля, че е някакво вълшебно средство, с което се отслабва по-бързо и по-лесно.
Днес има толкова много информация, интернет, книги, форуми, човек може да си я адаптира сам, според вкусовете и начина на живот.
Склона съм повече да инвестирам в спортен екип, фитнес клуб или даже частен треньор ( това когато изхраня, изуча детето 😂)
След 2 седмици съм на Великденско парти, искам да сваля 2кг.
Днес ще ми е течен ден - топла зеленчукова супа ( стана много студено !), кефир, чай.
Предните седмици нямам никакви залитания по сладки, калорични, джънк и други боклуци.
Успях да намаля количествата също!
Хубава седмица 😊

Последна редакция: пн, 19 мар 2018, 10:35 от Hello♥J

# 606
  • Мнения: X
Здравейте,
Гледам си говорите за платени хранителни менюта. Не съм голяма почитателка, не мисля, че е някакво вълшебно средство, с което се отслабва по-бързо и по-лесно.....
И аз не съм им фен.....не че мога да спазвам диета, де.
За мен лично, са напразно изхарчени пари, за да ми каже някой да стоя гладна, че иначе отслабване няма.
А и май никой диетолог (поне с такова впечатление съм останала, допускам варианта да не съм наясно) не ти казва какво да правиш СЛЕД диетата.А то това е основното в случая, за да останеш "завинаги слаб".
Щото, о.к., ще се напънеш и ще ги изгладуваш тези седмици/месеци, дадени ти по режима.Ами после?Може ли цял живот на 1300 калории или на овесени ядки?

# 607
  • Мнения: 2 695
Аз също не бих дала пари, за да ми изработи някой режим на хранене. В нета има предостатъчно информация относно храненето, храните, здравословното хранене и т.н и т.н. Човек трябва да чете, да осмисли прочетеното и да го приложи върху себе си. А и този, който ви изработва режима не ви познава толкова добре, колкото самите вие се познавате; не познава ежедневието ви; всичките ви вкусови предпочитания; въобще ритъма ви на живот. А и в крайна сметка, колкото и режима да пробва човек, ако не се научи на основните правила на храненето не биха му подействали, поне не и дълготрайно.

При мен няма нищо интересно. Продължавам с постите.

# 608
  • Мнения: 9 052
И аз си знам, че ако изям половината от порцията, която съм си сервирала ще е по-диетично. Затова си измислям набор от стимули да не посягам към другата половина. Това е за мен диета и се връзва с моята пестелива натура. Хем сама си я измислям и не плащам за съвети , хем пестя от @закуски@ ...

 И аз имам още някоко дена до ваканцията .  Пдредих багажа на децата, някои общи неща ... но моя багаж нещо не мога да прибера. Не ме бива да събирам багажи. ПАнталоните оне съм определила. Дългите. Сега ще гледам другите, обувките ...


TuЛи след като ти върши работа значи правилно правиш. Ако не ти вършеше работа, а само го складираше в шкафче тогава е преразход.

Последна редакция: пн, 19 мар 2018, 12:26 от Bandiera rossa

# 609
  • Мнения: X
Без да отклоняваме темата в ЗА и ПРОТИВ платените хр. режими, ще споделя мнението на човек, който има няколко такива. Наистина персонални, индивидуални, изготвени след обстойна комуникация относно ежедневие, хранителни предпочитания и т.н. и т.н.
Основният плюс за мен от тях е, че имаш както подкрепа от съответния нутриционист, така и надзор. Т.е. хващам се на хорото и го играя, няма мърдане. Това за мен е един от основните стимули да се взема в ръце. И не, при читавите такива нито стоиш гладен, нито след това се чудиш как да продължиш.  Laughing Идеята е именно новият начин на хранене да ти стане начин на живот. Под читави визирам тези специалисти, които не са "леко" бъгнати на тема бикини фитнес или мистър Олимпия, за които най- естественото нещо е да седи на пилешко филе и броколи на пара.  Laughing Не че няма такива, но напоследък са все по- малко.  Wink
Защо тогава съм си хвърляла парите на вятъра и все за различни хр. режими? Основно защото съм искала още и още по- трайни и добри резултати. С времето се убедих, че когато се отпусна евентуално след режим /първия път това ми се случи вследствие на бременност/, предишният ми изготвен такъв вече не ми действаше, явно нещата някъде вътре в организма ми се бяха променили. Същото се случи и след като се върнах на работа и започнах да водя по- заседнал начин на живот и в период, в който тотално бях забравила за тренировки и движение. След това- драстична смяна на климати за сравнително кратко време, на което тялото ми реагира доста своенравно.
Защо различни специалисти? Защото като зная принципа на един, ми става интересно а какво е по- различното при друг, при който също хората имат страхотни резултати. При мен поне това работи. Любопитна и любознателна съм, факт. Интересно ми е и наистина има доста какво да се научи, както и доста специфики.  Peace
Глад не съм изпитвала с нито един режим, писала съм и преди- и при Ипо, и при Румяна доста често яденето ми е идвало вповече и съм пропускала хранения.  Peace
И за пореден път:  ДА- обясняват, насочват и съветват как да продължиш и след това, а при нужда винаги можеш да им пишеш, да ги питаш ако имаш въпроси. Но това някой, който няма подобен опит или поне преки впечатления, просто не го вижда и не разбира.
Това са моите впечатления, опит и мотиви. Лични, изстрадани и платени.  Laughing Не говоря наизуст. За мен индивидуалната работа със специалист доказано работи най- добре. Ето- сумай ти народ скача от едно в друго. Днес е на Зоната, утре на –90 ДД, след седмица на ВМ, после на плодове. Всеки има право на избор и такова го следва или не. Важен е крайният резултат и това как ние самите се чувстваме. Пък било то и само на кленов сироп. Не съм аз човекът, нито пък тук е мястото да коментирам и съдя хората.

Навремето, когато тренирах с индивидуален треньор също доста често ме питаха "Ама за какво ти е да си хвърляш парите на вятъра, не виждаш ли другите какво правят, прави като тях".  Joy Joy Joy Затова си плащам И за тренировъчни програми. Защото са структурирани и сглобени ЗА МЕН, моето тяло и специфики от специалист и от човек, който със сигурност си разбира от работата /тук вече сериозно се влияя от външния вид/, въпреки океаните инфо в нета, с които често вместо да се изпишат вежди се бодат очи. Mr. Green

# 610
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Не мога да не ви се похваля. За месец и половина TSH от 3,36 падна на 2,33. Без лекарства, само с промяната в храненето и съня. Мноооого съм доволна. Д3 ми е нисък, но това не е изненада, ще си пия добавката.
Абсолютно подкрепям мнението на ТиЛи за платените режими. Никога не съм ползвала такъв, но смятам, че от тях полза има и то голяма, най-вече в промяна начина на мислене и за нагласата на човек към храненето и тренировките. Никъде не видях в такъв режим да се гладува, напротив, навсякъде се набляга на хранене и то с качествена храна. Мисля, че за тези, които се лутат и скачат от една диета на друга, това е най-правилния вариант. За себе си съм решила, че мога да се справя и без такъв, но това не означава, че за друг са пари, хвърлени на вятъра. Хора различни, някои имат нужда от професионална помощ в това отношение.
Вчера освен чистене и готвене, друго раздвижване нямах. Вечерта вече ме гонеше щръклицата. Днес направих една хубава разходка въпреки дъжда и вятъра. Чакам си тренировката с нетърпение следобед.

# 611
  • София
  • Мнения: 11 562
Таня, браво за добрите резултати!

По въпроса с платените режими, не бих платила за режим тип глад, бих платила при инструктор. Честно казано много бих се разочаровала, ако получа една страница.

Аз съм поръчвала само от Руми преди 4 години, беше сигурно 50 страници и научих много от него. Научих се да си правя сметка за количествата,  примерно, ако искам повече от основното, да намаля количеството сирене в салатата. Научих се да се храня с по-чиста храна. Рецептите ѝ не са моите, но оттогава ми остана като любима закуската - кисело мляко с плод, в нейния режим ядох с намачкан банан и малко натурално какао. Любимо!  Аз честно казано не успявах много от дните да си изям цялата храна и не се насилвах, за петте седмици свалих 5 кг, но тогава не бях правила друг режим преди това. Сега сигурно бих напълняла, ако хвана същият режим.

# 612
  • Мнения: 10 010
Моят режим изготвен от инструктор ме научи да не се страхувам от бавните въглехидрати. Сама видях как ми действат. Научих се да закусвам и да се храня по пет! пъти на ден. Научих се да се храня стратегически преди и след тренировка.
Знаете как ядях ядки по 200гр на ден и пак свалих 2 размера дрехи, орелефих се, и си подобрих половин мaратона с 9 минути.
Рзултатите говорят за себе си.
Друго е когато някой специалист ти покаже къде грешиш. Дали ще го послуша човек е вече друга тема. Не всеки слуша. Grinning

Последна редакция: пн, 19 мар 2018, 14:52 от Deziderata

# 613
  • тук и там
  • Мнения: 11 525
За режимите-всеки се решава .Аз съм намирала нещо полезно във всеки режим.Например-на Румяна режимите не ми допаднаха ,но за сметка на това -тренировките ми допаднаха и все още тренирам със нея.''Дупемания" е най-доброто ми попадение и за мен си струва всяка стотинка. Ползите от нея-надхвърлят стократно цената(за мен).Режима и тренировките ,които получих от Любо-не струват според мен.Основно имаше в режима  пилешко,зеленчуци и протеин изолат , а тренировките не бяха моите определено.Но пък книгата която получаваш “Храната като източник на енергия" в допълнение към режима- ми беше много интересна и полезна .С други думи,от всеки съм получила по нещо,което ми е било полезно..Любопитна съм да видя начинът  на работа и подхода на Страхил и на екипа му.(видях че има и психолог в екипа).

Иначе кой за какво си харчи парите и дали си хвърля  парите на вятъра-мен не ме касае по никакъв начин.Стига да не ги  иска от мен ,разбира се.. Mr. Green

# 614
  • София
  • Мнения: 11 562
Аз отчитам първа седмица в таблицата. -1,6 кг и 1-2 см от талията, нооо както казах празниците в семейството ми стават много нагъсто, така че ще се постарая да запазя тенеденцията с минусите, пък макар и малки да са следващите седмици.

Общи условия

Активация на акаунт