Мила моя мамо ...

  • 1 106
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 839
Момичета помагаите! Напоследък и двете деца искат само и единствено мен. Тази мода е от около 10 дни. Първо започна Стела, сега и Георг. САМО на мен дават да ги приспивам, ако е друг пищят. Трябва да съм аз при тях когато се събуждат, иначе пак пищят. Да ги обличам и храня сутрин - пак аз. А има неща които просто не мога да правя едновременно с двамата. А в никакъв случай не може да се каже, че са свикнали само с мен. имаме си леля която ни помага всеки ден, майка ми идва и тя кажи речи всеки ден, т.е. свикнали са с много хора. Никога не е било проблем да ги оставя на някого, но в тази ситуация става невъзможно.
Имали ли сте такъв период на привързаност към мама? Как се справихте? Или трябва да чакам просто да отмине?

# 1
  • Мнения: 3 042
И ние сме така, ако това те успокоява. Снощи си дойде татко му и рев до бога, върти се и не ще да ходи при него да го гушне.  
За приспиването и яденето само мама признава! Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 39 715
ау, в нашата къща е същото. Родих едно, гледам 3 (мъж ми и котарака). Имам чувството, ве у нас на всеки в устата е "мамо" Wink Детето ... то се знае за него, за мъжа също, но за котарака ... Значи котарака мялка, понеже бил гладен и малката заявява "Мамо той иска теб" Wink

Цитат
Или трябва да чакам просто да отмине?


Едва ли ще премине. Така е. Каквото и да стане 1вото, което казват децата е: "мамо"

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: DiVA
...Имали ли сте такъв период на привързаност към мама? Как се справихте? Или трябва да чакам просто да отмине?


Отминава, но мнооооооооого години още ще е все така  Wink .
Търпение и спокойствие Grinning .

# 4
  • Мнения: 8 769
DiVA,не ти е лесно с двете мъничета, разбирам Wink И ний сме такава картинка сега, макар и в облекчен вариант. Само мама се търси, понякога не ще баща й да ляга на дивана до нас...абе прищевки разни...И двамата не ни вижда еднакво дълго, дори татко си не го вижда цял ден, а мен половин, но като каже МАМА! и туйто! Heart Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 163
Цитат на: DiVA
Напоследък и двете деца искат само и единствено мен.


Това все едно аз съм го писала... и като се загледах в "близнашкия" форум, видях че дъщерите ми са на почти същата възраст като Стела и Георг. Искрено се надявам това да им е някакъв период, защото вкъщи понякога става страшно. Не само че аз трябва да ги обличам, храня и т.н. ами се сърдят ако гушна баща им... настава един рев, докато не гушна тях, че и се бият коя да "заграби" повече терирория от мама.

# 6
  • Мнения: 4 212
Радвай те се 4е ви искат, досадно и трудно е, много изморяващо, но като ги хване пуберитетааа,лелееее, никой не искат до себе си. Да покажат 4е са самостоятелни, предпо4итат да излизат с приятели, сами да ходят на разходка....така е, това не озна4ава, 4е ве4е не ви оби4ат, но с времето постепенно се откъсват от нас и запо4ват големите тревоги...така 4е споко, има време за вси4ко...и да отговарят и да се срамуват....Grinning

# 7
  • Мнения: 2 839
Ама много `успокояващи` неща сте написали  Laughing
Все пак Тея е много права, че ще дойде време когато нещата ще се обърнат. Знам го, осъзнах го още с прохождането им. Отначало когато бяха неуверени, търсеха ръката ми за сигурност, аз не исках да ги държа та да свикнат сами. Много скоро обаче започнаха да не искат ръката която се опитва да ги направлява  Simple Smile
Мислех, че като свикнат от малки да има много хора около тях, няма до подбират много. А тогава що търпях тая навалица около мен толкова време аааааааааа????  newsm77
ЯСно значи, продължавам да се изживявам като многоръкия Шива  newsm64

# 8
  • Мнения: 1 975
Абе на моменти са така децата.... Искат само единият родител и това е  Confused  Wink

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Дива, и мойто мамунче е така...
Вчера, например, се събуди към 12 вечерта, и плаче - 'мама'. Пращам мъжа ми да постои при нея, докато се съблека да легна, и от спалнята се понасят първо неистови нечленоразделни крясъци, все едно я колят, а после - "МааМаааа"..."МааМаааа"..."МааМаааа" - настойчиво и високо. Влизам и виждам, как мъжо я гушнал и я убеждава - 'тати, тати", а тя - "МаМааааа" и туй то...
Хем ми е драго, хем малко чоглаво, щото пък не мога да мръдна никак...

Общи условия

Активация на акаунт