Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 6

  • 104 281
  • 742
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 46 511
От Икеа можеш да поръчаш онлайн. Аз съм в София, но за такива дребни неща пак поръчвам без да ходя, че сме на другия край на града и си е 20 км, като в голяма част от тях са задръствания Scream

# 361
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Да не е просто запис, споделям един начин, по който съхранявам използваните вече найлонови торбички. Сгъват се много бързо, в тях не остава въздух, прегледно е, заемат малко място, и като я разгънеш изглежда добре, а не просто като смачкана торбичка. Дори си ходя пак със същите торбички в магазина, без да се срамувам , че на нищо не прилича, тя е почти като нова.
Още не съм намерила подходяща кутийка, за да ги нареждам плътно - или е широка за тясната страна на триъгълника, или е тясна за широката.
Ето  ТУК е описано подробно.







# 362
  • Мнения: 3 788
Не че нещо, но платнените торби са в пъти по-здрави, за многократна употреба, могат да се перат, ако се изцапат, супер по-еко са и се събират в почти всяка дамска чанта. На мен всичките ми такива стоят в колата, а почти винаги имам по една в чантата. Въпрос на навици и време е да спрем да използваме найлонови пликове. Simple Smile

# 363
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Изцяло използвам платнени чанти. И винаги в дамската си чанта имам. Да не говорим, че е с достатъчно дълги дръжки и мога и на рамото си да я сложа ако са ми заети ръцете с друго.
За боклука използвам от разграждащите се торбички.

# 364
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Да не е просто запис, споделям един начин, по който съхранявам използваните вече найлонови торбички. Сгъват се много бързо, в тях не остава въздух, прегледно е, заемат малко място, и като я разгънеш изглежда добре, а не просто като смачкана торбичка. Дори си ходя пак със същите торбички в магазина, без да се срамувам , че на нищо не прилича, тя е почти като нова.
Още не съм намерила подходяща кутийка, за да ги нареждам плътно - или е широка за тясната страна на триъгълника, или е тясна за широката.
Ето  ТУК е описано подробно.









Ето няколко идеи:

# 365
  • София
  • Мнения: 17 775
Икейското.

На мен ми е грозновато и хаотично, но на някого може да му е удобно.

# 366
  • Мнения: 68 644
Аз имам такова Joy
На кухненската тераса ми е. Вътре само сакове с дръжка от била, кауфланд. Дребните ги хвърлям, че са ми мърляви и вмирисани...

# 367
  • София
  • Мнения: 3 677
VND, може ли да споделиш колко литра събират и на каква цена ги взехте?
Аз вчера гледах едни в Джъмбо (в Стара Загора само това си имаме Grinning) по 30лв. Интересно ми е да видя как са цените в Икеа, че често имаме път към София, дали направо от там да не си взема. Simple Smile
https://www.ikea.bg/secondary-storage/Small-storage/Storage-boxe … b-52755/30294987/
това си взех от Икеа- ,защото точно ми се събират по две/т.е. четири/от двете страни под леглото - в сайта в размери пише 4.8 л

# 368
  • Мнения: 4 936
Аз имам такова Joy
На кухненската тераса ми е. Вътре само сакове с дръжка от била, кауфланд. Дребните ги хвърлям, че са ми мърляви и вмирисани...
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B003L0BV7M/ref=oh_aui_detail … ie=UTF8&psc=1

моето е такова - доста е по-елегантно от икейското

# 369
  • Мнения: 5 380
На мен Илейското доста ми допада. А и цената е хубава Simple Smile

# 370
  • Мнения: 68 644
Ама е доста едро ...имай предвид. Мислех, че е по компактно...

# 371
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
Уф, хич не съм доволна от това икейското. Трябва с много сериозни дюбели да се забие на стената, че пада иначе, като натискаш торбичките. Освен това са много торбичките и различни, после с измъкването е голям проблем и все не попадаш на правилна торба... Не бих си го купила отново.

# 372
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
При нас икейското е вътре е шкаф, заедно с подобно с торбичка за боклук, върши ми работа  Peace

# 373
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Еко пазаруването го практикувах ежедневно, допреди 25г приблизително. Тогава найлон изобщо не се използваше. Сиренето и салама завиваха в хартия, никакви вакуумирани торби и пластмасови кутии и шишета ( олио, оцет и т.н.). Никакъв хляб в найлон и никакви памперси. Никакви пластмасови разпределители за чекмеджета или органайзери. Не ми е тежало от това.
Обаче  като изхвърлиш кофата с боклука - миеш. Няма такава гнус. Затова сгъвам торбички. Simple Smile

# 374
  • Мнения: 1 872
Ние имаме куче. На тия торбички им намираме идеално приложение. Не помня да сме купували специално за разходките пликове.

Общи условия

Активация на акаунт