Парфюмни размисли и страсти - 216

  • 146 006
  • 749
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30 864
Атомни парфюмни бомби.




снимката е от нета

Кои са вашите любими, много тежки парфюми? Къде и кога ги носите и предвиждате ли покупка на парфюмна бомба?





Въпроси за мнения и пазаруване от сайтове, моля, тук: Изпитани сайтове за парфюми

ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари не е препоръчително да четеш тук!
Тази тема води до сериозно пристрастяване към придобиването на парфюми и до много високи, често непредвидени разходи!

Парфюмен пътеводител

Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

лекция 1
лекция 2

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Предишната тема.

Парфюмен пътеводител - за София

# 1
  • Мнения: 2 560
Айде първа в новата тема, за соято сърдечно благодаря😊! Ще ми се отразява зле на джоба, ама какво да се прави- никой не е идеален😆!
Най- тежкия парфюм, който харесвам и мога да ползвам без да ми омръзне, е Alien, едва ли е нужно да го описвам, доста познат аромат е. Не си падам по тежките парфюми, но има и изключения. Не понасям парфюмите, с които буквално се къпят арабите тук. Всичките имат една характерна нотка, която ми бие на ацетон на мен и ми докарва главоболие.

# 2
  • Мнения: 8 447
Денси, благодаря за темата!
Любимата ми бомба е Инсоленс ЕДТ на Герлен. Има обхват от няколко метра  поразява несвикналите носове.
ЛА ви е бел също. Вчера за пръв път установих, че този парфюм има трайност на моята кожа 24 часа. Усеща се и след изкъпване, буквално е попил в кожата.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 660
Благодаря, Дени, за новата тема bouquet
Аз не нося много парфюмни бомби, защото бързо ми се появява главоболие, но сега се сещам, че "изтребих" сума ти народ в затворено помещение с Нинфео мио - бях се оляла направо Blush
С парфюмите на Том Форд съм умерена в пръскането, с Инсоленс си позволявам повече, но го обожавам.

# 4
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 123
Flowers Cherry BlossomЧестит празник и от мен момичета, макар и със закъснение. Бъдете здрави и щастливи! От бомбите тъкмо нося една напоследък - La Vie Est Belle L'eclat. По-лек е от оригинала но си е плътен, пръскам само по половин пръс от двете страни на шията и го усещам и след душ и аз както казва и Emia. Харесва ми много, сравнително скоро си го купих но си давам сметка че със затопляне на времето ще се наложи да го прибера в един момент докато позахладнее наново, достатъчно че да го нося.
От края на зимата съм в търсене на нещо по-леко и пролетно но така и не го открих сред нещата които успях да тествам от новоизлезлите парфюми. Определено ми се носи нещо ново и реших да рискувам, поръчах без тест Mon Guerlain Florale, надявам се интуицията ми да не ме е излъгала, нямам търпение да дойде Flowers Sunflower

# 5
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 782
   Здравейте парфюмни дами и господа! Благодаря на Денси за чудесната нова тема. И нея ще чета с удоволствие bouquet
Моите любими "бомби"(или поне за мен са такива), които имам и обожавам (макар и рядко) да нося са:
- Sisley Soir d'Orient
- Guerlain Santal Royal и Insolence EDP
- T.Mugler Angel EDP и AURA
   Напоследък честичко си открадвам и от Armani Eau de nuit Oud на MM. За него той казва,че ми седи "бомбастично" hahaha Blush Ама много го харесвам, отдавна така не ме е изкушавал за носене мъжки парфюм Crazy
Отдавна също планирам да придобия Armani Prive Oud Royal и все не го решавам, а не знам защо newsm78 Може би преди него ще бъде Boucheron Ambre d'Alexandrie Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 1 001
Благодаря и аз за темата! Любимите ми бомби са Мюглер-ските Simple Smile, това ангели, това извънземни, това музи ...дайте ги насам! Не планирам покупка, защото си имам доволно.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 474
Денси, благодаря за темата!

Една от любимите ми бомби е . От косата ми се носи шлейфът му дори след къпане.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 518
Слушат явно моите хора, когато говоря, а не блеят. Получих си ЧО и сега съм безкрайно щастлива. Повече обичам Кадифената, но нали такова Simple Smile промоция! Аз реших, че май от мен ще си подаря Студената вода на Давидоф. Нали нещо по-скромно искам и не съм я ползвала от поне 15 г. Време е да видя как ще я приема към днешна дата. Ще я взема днес и ще видим.

Парфюмни бомби обожавам. Аз съм като Отровната Айви (стига околните да ми го позволят, без да попарят желанието ми да излъчвам радиация).
Любимите ми са: разбира се, Афганецът от пилотния пост; Alien и всичко на ТМ (да не се повтарям, че съм му заклета фенка от млади години още),  AMen серията на ТМ, ЧО и TF Noir, класическият Poison, Habanita, Opium, Serpentine RC, Chamade Guerlain, черния Дали, Ултравиолет, Обсешъните на КК, Amouage Memoir,  Будоар, Love By Kilian, Enchanted Forest The Vagabond Prince, още имам любимци много.
За момента не планирам покупки, понеже си надхвърлих много броя, който съм си самоопределила за постоянната колекция (като събера моята, на съпруга ми и на големите дъщери + 2-та парфюма на малката дъщеря, защото още й е рано за повече, стават сериозна цифра и ще се въздържам, ако вътрешните ми демони не ме изкушат).

# 9
  • Козлодуй
  • Мнения: 684
Благодаря за темата, Денс Heart Eyes Hug
Атомните бомби, тук е мойта стихия, такива ми дай Grinning
Нощес бях с една такава на работа-Бакара руж. Обичам парфюмът ми да се носи 5м пред мен и 19м след мен. Целувката на дракона ЕДП, Лейди Отмъщение, Хабанита, Annick Goutal Mon Parfum Cheri, par Camille и Ambre Fétiche, Black Orchid и Oud Wood на Том Форд, Ейнджъл, Адикт и ако я карам така, ще изброя поне половината си парфюмен гардероб Grinning

Пристигнаха Vaara и Iris Prima Penhaligon`s.
Първият ми е доста сапунен в началото, след доста време усетих наистина дюлите. Втория ми е луксозна кожа, може би велур-в какъвто вид е "етикета" на кутията и бутилката. Мисля, че им е студено още, ще разкрият красотата си при по-високи температури и истинско носене.
Единственото ново, което очаквам е Aoud Orchid Mancera, насляпо. Никой не опита да ме спре Mr. Green
Fever Ray, честита ти Орхидея Hug

# 10
  • Филибето
  • Мнения: 1 030
Интересна тема предвид настъпващата пролет. Simple Smile Flowers Four Leaf Clover

Отказах се от ядрените опити. Grinning Тънка ми е границата между присъствен и натрапчиво-нахален (че и траен) аромат. Усетя ли, че парфюма носи мене-подминавам. Като цяло ароматите на Мюглер са ми в тази категория, но и някой белоцветничък аромат успешно може да се включи.

Честит вчерашен празник Simple Smile
Скрит текст:

# 11
  • София
  • Мнения: 849
БоНби да искаш - цяла зима нося или уютно-ванилово-сандалови сладкишчета или откровено зъбовадещо-сладки парфюми (макар че тази година положението беше "то пък и то една зима  Joy Joy Joy). Понеже кожата ми е суха, невинаги даже се налага да се ограничавам в количеството  Sunglasses
Сред най-любимите ми са  Christian Dior Oud Ispahan, Dior L`Elixir Hypnotic Poison, Comme des Garcons Floriental, Estée Lauder Private Collection Amber Ylang Ylang, Hermès Hermessence Cuir d`Ange, Serge Lutens Un Bois Vanille и Santal Majuscule, Tom Ford Tobacco Vanille, а от скоро и Montale Aoud Collection - Red Aoud  Crazy

Такива, които за мен спадат при уютните, но други хора понякога приемат за бомби
By Kilian Amber Oud, Christian Dior Eau Noire, Etro Heliotrope, Hermès Elixir des Merveilles, Hermès Hermessence Ambre Narguile и Vetiver Tonka,  Kenzo Amour Le Parfum, Laura Mercier Nuits Enchantees, PG Tonkamande, Serge Lutens Jeux de Peau и Guerlain Cuir Beluga  Heart Eyes

Предвид предстоящите пролет и лято, като че ли не планирам покупки на такива аромати, но да видим. При всички положения при някое от следващите пътувания трябва да заприходя едно PG Aomassai, защото моето свърши.. Иначе съм се наточила за новите Ермесанси и някое и друго травъл Герленче, но да видим Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 5 548
Благодаря за новата тема, densi!  bouquet

В момента съм на вълна диаметрално противоположна на атомни бомби. Харесват ми тихи приглушени, прибрани, чисти, флорални свежаци.

От атомните бомби преди няколко години харесвах Ла Ви е Бел на Ланком, Инсоленс на Герлен и Черната Орхидея на ТФ, но това имам чувството, че беше много отдавна. Наистина отдавна харесвах Мажи Ноар на Ланком, старата, нереформулирана версия. И с това май се изчерпва списъка.

А, не е съвсем така... Харесвам все пак един много силен Монтал - Уд кафе, нося си го вечерно, ако излизаме и съм в настроение за него.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 518
Лелеее, как можах да забравя любимата си бомба. Вече няколко зими се поливам с тях и поразявам околните. Sweet Oriental Dream (моят Топ 1 за зимен аромат, без който маниакално се старая да не оставам никога, дори и през лятото, когато е горчиво отровен до неприятни позиви в стомаха, но на студено е божествено красив и обгръщащ като облак - може да звучи грозно, но този парфюм ме успокои след смъртта на любимата ми баба, когато имах усещането, че ще се пръсна от мъка, а той ми даде едно усещане за спокойствие, примирение и защитеност) и Orient Extreme - Montale

# 14
  • София
  • Мнения: 2 512
Денси, мерси за темичката  bouquet

Като гледам, "атомни парфюмни бомби" е много относително понятие за всеки тук  Wink Baccarat Rouge 540, примерно, за мен е много изящен и фин парфюм, пък кой знае...ако на някой му мирише "на зъболекар" или нещо друго подобно, може пък и да му е термоядрен  Laughing

Като цяло предпочитам по-свежи аромати, сякаш ...но не подминавам и подправково-гурмански, които в определени дни ми носят уют и умиротворение, като например Un Bois Vanille и Jeux de Peau Serge Lutens, Cierge De Lune Aedes de Venustas ...и съвсем новата ми придобивка парфюм-индийско орехче с канела Oriental Zinc Lalique Heart Eyes Мисля, че най-бомбастичен, който имах и успешно се отървах от него, беше Intense Cafe Montale...задушаваше ме в един момент и буквално ме захлупваше  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт