Случи ми се нещо странно XVII

  • 133 172
  • 738
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 5 538
Чела съм, че животинските души са си животински, човешките - човешки. Не се преминава от животно в човек и обратно. Кой знае дали е така...

# 211
  • Мнения: 189
Ами то много зависи от религията явно. Християнството отрича прераждането, но в будизма е основен фактор. В последно време много хора си падат по регресиите, което си е връщане в предишни животи и едва ли не доказателство за прераждане. Чела съм регресии на  уж известен български регресионист и някои от тях връщаха клиентите му толкова назад във времето, че една жена разкаваше, как се видяла като горила, биеща се с огромна змия, а после е свършила живота си между челюстите на крокодил, като се навела да пие вода на реката.
Не зная на какво може да се вярва и на какво не, но на мен лично по ми харесва будистката задгробна перспектива Grinning

# 212
  • София
  • Мнения: 5 615
Времето ще покаже дали част от нея се е преродила в сина ми, той е все още на 6м. Бяха ми много интересни тези будитски вярвания, въпреки че съм християнка.

# 213
  • Мнения: 5 538
И аз съм християнка, но вярвам в преражданията. Даже има сведения, че някога теорията за многото животи е била залегнала и в християнската религия, но векове назад по времето на някаква царица е изтрита завинаги, за да може хората да вложат всичките си усилия в настоящия живот и да не се успокояват с идеята, че ще имат и друг шанс. Интересни факти като цяло.
Темата за регресията също е много интересна. Но все още за себе си не мога да си изясня дали действително човек вижда минали животи или това е илюзия, родена от мозъка му.

# 214
  • Мнения: 620
За да се позволи прераждане на животно в човек, то трябва да натрупа доста опит и заслуги, но е възможно. Регресията наистина отпраща в минали животи, ако е правилно направена лекува и настоящи травми и страхове, които са се породили тогава и продължават и в настоящия живот. А християнството ще се върне към идеята за преражданията след като цялостно се реформира църквата отново легално ще я приемат. Освен регресия има и прогресия Wink, но нея малцина се сещат да я пробват.

Идеята за прераждането ми се вижда по-добре изразена с Кон и двуколка с човек в нея. Това с чая малко ми куца, макар да има прилика. Simple Smile

# 215
  • Мнения: 189
Може ли да споделиш за коня с двуколката и човекът в нея? Не съм го чувала до сега. А това за чая- беше сцена от филм, художествена измислица, най- вероятно базирана на някое будистко вярване, но има логика, според мен и ми направи впечатление. Един вид, душата си остава една и съща, независимо от обвивката си. Т.е. дишата би могла да се мести в различни опаковки, значи се преражда.
А за детенцето - не се взирайте във всеки дребен жест, който да приемете като прераждане. Дори и да откриете прилики, то те ще са съвсем нормално нещо. Все пак тя му е пра баба ( ако не греша ) и е възможно да има нещо и от нея у себе си. Да ви е живо и здраво, това е най- важното Simple Smile

# 216
  • Мнения: 111
 Не ми се струва логично душата да живее два пъти в един и същ род, но това не означава, че няма никакво значение, че детето се е родило именно на тази дата. В родовете си има някаква закономерност на повтаряне на събитията, нещо като обща карма заради която изобщо се появяваме в точно това, а не в друго семейство. Може би с течение на годините всичко ще се изясни само, при повече внимание.

# 217
  • Мнения: 5 538
И в нашата рода има повтаряемост на датите. Баба и прадядо /нейният баща/ са родени на една дата, двама от братовчедите ми също са на една дата, а не се разбират особено. Вероятно и там има нещо кармично.

# 218
  • Мнения: 111
Ето перфектен пример.

# 219
  • Мнения: 620
Двуколката е сцена с обяснения също от филм, който се казва "Животът продължава". Тоя филм, заедно с "Нашият Дом" са едни от любимите ми филми на тема задгробен живот. Филмите са правени по информацията предадена чрез медиум за живота след смъртта, а освен това има и допълнителна информация за това как може да се въздейства от духовния свят на хората на земята - било пряко или непряко. Въобще и 2-та филма си струват да се гледат и да се осмисли над видяното Simple Smile. Информацията е доста близо до действителната, но е предадена чрез земни средства доколкото е възможно да се предаде нещо такова, но доста добре са се справили според мен. И 2-та филма ги има в Замундата, заедно със субтитри към тях Simple Smile.

Идеята за чашата и чая донякъде предава пак подобно знание, но аз поне оставам с чувството, че едва ли не при пренасянето на чая от чаша в чаша по нещо все може да се загуби, докато на практика не е така, даже по-скоро е обратното според мен Simple Smile.

# 220
  • България
  • Мнения: 3 620
Не ми се струва логично душата да живее два пъти в един и същ род, но това не означава, че няма никакво значение, че детето се е родило именно на тази дата. В родовете си има някаква закономерност на повтаряне на събитията, нещо като обща карма заради която изобщо се появяваме в точно това, а не в друго семейство. Може би с течение на годините всичко ще се изясни само, при повече внимание.
Не знам има ли връзка,но аз родих първото си дете на РД на леля ми(сестрата на баща ми) и най-добрата ми приятелка роди големия си син,на РД на леля си по същата линия Simple Smile

# 221
  • Мнения: 189
Четох за прераждането, че едни и същи души, които са имали силна връзка, пак се срещат в следващи животи и пак са заедно. Да речем, ако в един живот са били съпрузи, в следващият може да са майка и дете, братя или сестри.... Явно зависи от създадената връзка, а може и други фактори да има, кой знае. Това обаче може да се разбере по време на регресия, в смисъл, не се помни в настоящ живот.

# 222
  • Мнения: 8 796
Чела съм, че животинските души са си животински, човешките - човешки. Не се преминава от животно в човек и обратно. Кой знае дали е така...

Какво разбираш под това:не се преминава от животно в човек и обратно?
Може би, че не можеш да се преродиш в животно, след като веднъж си влизал в тяло на човек? Това ли е най-голямата тревога и дилема? Laughing
Тъй като се преражда съзнание, а не душа, то:
Има животински съзнания, които са в тяло на хора сега, викат им домашни любимци. Има и тела, в които няма нито човешко, нито животинско съзнание. Викат им ОП. Нещо трябва да запълва все пак все по-многобройните тела, които се раждат на Земята.

# 223
  • Мнения: 189
Чела съм, че животинските души са си животински, човешките - човешки. Не се преминава от животно в човек и обратно. Кой знае дали е така...

Какво разбираш под това:не се преминава от животно в човек и обратно?
Може би, че не можеш да се преродиш в животно, след като веднъж си влизал в тяло на човек? Това ли е най-голямата тревога и дилема? Laughing
Тъй като се преражда съзнание, а не душа, то:
Има животински съзнания, които са в тяло на хора сега, викат им домашни любимци. Има и тела, в които няма нито човешко, нито животинско съзнание. Викат им ОП. Нещо трябва да запълва все пак все по-многобройните тела, които се раждат на Земята.
Между другото,  според някои писания, духовният водач може да е животно, най- често куче. В други вярвания е маймуна, в трети птица... Което ще рече , че може би душата няма пряка връзка с опаковката си, или наследство , след като се раздели с  нея. И защо човек трябва да има душа, по- висша от едно животно? Все пак считаме, че опаковката е временна, нали? Кой знае каква ще ни се падне после Simple Smile

# 224
  • Мнения: 5 538
Чела съм, че животинските души са си животински, човешките - човешки. Не се преминава от животно в човек и обратно. Кой знае дали е така...

Какво разбираш под това:не се преминава от животно в човек и обратно?
Може би, че не можеш да се преродиш в животно, след като веднъж си влизал в тяло на човек? Това ли е най-голямата тревога и дилема? Laughing
Тъй като се преражда съзнание, а не душа, то:
Има животински съзнания, които са в тяло на хора сега, викат им домашни любимци. Има и тела, в които няма нито човешко, нито животинско съзнание. Викат им ОП. Нещо трябва да запълва все пак все по-многобройните тела, които се раждат на Земята.
Как така има същества без съзнание?! Ако е вярно, това обяснява защо така се изроди човечеството напоследък.
За душите - бях чела, че душа, била в човешко тяло, не може да се прероди в животно. Пак казвам, до колко е вярно, не знам...

Общи условия

Активация на акаунт