На пазар в Лозенград и Одрин - 13

  • 148 508
  • 735
  •   1
Отговори
# 600
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
Здравейте-може ли малко помощ -как да стигнем до Големият пазар се провежда в петък, близо до борсите -от Свиленград влизаме

# 601
  • Мнения: 2 600
Да питам за тези Money club карти на Кипа. Връчиха ми една такава с брошура на турски език с формуляр за регистрация на имена, телефон, мейл и т.н. Хем виждат, че съм турист и  не разбирам бъкел турски.
Някой може ли да каже, дали мога да я ползвам за нещо (освен да подпира масата), дали трябва първо да попълвам този формуляр, къде да го дам и дали се приема, попълнен от чужденец, т.е. БГ телефонен номер.  Видях, че водачката ни има такава, но просто забравих да я питам нея.

# 602
  • Пловдив
  • Мнения: 641
Да питам за тези Money club карти на Кипа.
Отглеждай си я докато работи. Моята работи ок.6 месеца без регистрация- после си купи друга- новата е 0,01 тл., но ползваш промоциите.
Ягодите по колко са?
На 13,04 - 6 лири по-скъпи не видях, краставици 3, зелен фасул 6, чесън пресен вр.- 2.
За петъчния пазар - вчера работеше. Беше толкова пълен, колкото си е и в събота. Домати, ягоди, бакла, още някакъв вид подобен боб, пресен грах с шушулки,  тиквички, патладжан и какво ли още не. Цените на половина както обикновено.
Нищо не разбирам петъчния пазар е работел в сряда и е бил пълен както в събота
Петъчния-в събота е празен
В неделя и петъчния и съботния са празни
Интересува ме някъде има ли зеленчуков пазар през седмицата от понеделник до четвъртък
При това производство няма как да берат зеленчуци само в петък, сряда и събота!
Здравейте-може ли малко помощ -как да стигнем до Големият пазар се провежда в петък, близо до борсите -от Свиленград влизаме
Следвайте табелите Пазаркуле, Юнанистан, след новия надлез преди да влезете в града.

Последна редакция: чт, 19 апр 2018, 15:05 от makak

# 603
  • Мнения: 4 275
Халим, аз това се чудих скоро... Турското сирене ни се стори уникално, мазничко и зряло. На етикета също не пише да има разни добавки... Задължават ли да се пишат всички съставки по етикетите или може да се пропусне овкусител, оцветител или нещо друго?

# 604
  • Пловдив
  • Мнения: 641

живея в турция пък нищо не ми се купува за ядене от тука, всичко е фалишво, лъжливо едно таково пф...
гледам вие комшиките лудо пазарувате..
Astonished
Тук са същите - гумени домати, кластавици с тиквен вкус и кисели ягоди- Всичко внос
При Вас поне са собствено производство, не са брани зелени, за да имат време докато пътуват да зреят и са значително по- ниска цена
Ето актуална промоция от днес- гледкай

Колко е разликата м/у  6 лири и 4 лв. за кило ягоди- нека са кисели

# 605
  • Istanbul
  • Мнения: 168
Халим, аз това се чудих скоро... Турското сирене ни се стори уникално, мазничко и зряло. На етикета също не пише да има разни добавки... Задължават ли да се пишат всички съставки по етикетите или може да се пропусне овкусител, оцветител или нещо друго?

не е задължително, нищо не се пише в етикета..
(особенно от пазара на отворено сирене не купуваите.. )

https://ahvalnews.com/tr/gida/hic-sut-kullanmadan-20-ton-margari … apip-yediriyorlar

http://www.milliyet.com.tr/sahte-peynir-nasil-anlasilir-/ekonomi … 25961/default.htm



в турското сирене, кашкавала киселото мл. и тн. няма грам мляко да знаете, вкусен е сладик е но .... то месото ни е внос чак от бразилия южна америка, пък за млякото сиренето да е краве, хех..
 зеленчука турско е  да,  ден 2 пораснели нещто на оренжерията.. не мерси, не ни е на вкус, буркана от село си по готино..  като не е нещо на времето си далече от нас..
също така и с детержана, има мн.фалшиви реплики..
не купуваите от всякаде.. нещата не са много ясни както се вижда от ваше страна..
и преди ви казах за баклавата,и за локумките че хубава далавера се върти..
и за зетхина е така.. и за маслинките..


просто внимаваите..

# 606
  • Мнения: 327
Здравейте!
На тема ремонти и обзавеждане съм. Разглеждах сайтове с обзавеждане и ме впечатли тази кухня с ниската си цена, като за село е прекрасна.Но не знам как и откъде да я поръчам, а и от описанието на чичко Гугъл не ми стана ясно , дали може да се поръча само долен ред или само горен? Моля ако някой е на ти с турския да ми помогне да разгадаем описанието и мястото, от което мога да я купя!
https://www.koctas.com.tr/antik-beyaz-mini-hazir-mutfak-dolabi-1 … _sgm_action=click

# 607
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Доколкото виждам, цената (179.90) е за горния модул. За долния излиза цена 270 лири. Щом са на отделни цени, очевидно така се продават.

Горе отдясно влизаш в картата с магазините. В Одрин и Лозенград такива очевидно няма. В Истанбул има няколко, дори съм виждала това име, ама не съм проявявала повече интерес.
Явно имат и онлайн търговия, но надали доставят в други страни.

# 608
  • Мнения: 327
Доколкото виждам, цената (179.90) е за горния модул. За долния излиза цена 270 лири. Щом са на отделни цени, очевидно така се продават.

Горе отдясно влизаш в картата с магазините. В Одрин и Лозенград такива очевидно няма. В Истанбул има няколко, дори съм виждала това име, ама не съм проявявала повече интерес.
Явно имат и онлайн търговия, но надали доставят в други страни.
Благодаря за изчерпателния отговор! Успешно пазаруване на всички!

# 609
  • Пловдив
  • Мнения: 641
............................................................

просто внимаваите..

Ментета има навсякъде и във всичко
Този форум е точно за това да споделяме. Кой какво си купи?Откъде си го купи и дали му е харесало?
Тук си споделяме - не купувайте - например този детержан /препарат за пране/, защото другия е по-хубав
Например Певол пере ама не чак толкова, ама е по-евтин, но няма ензими. Ензимите обаче захабяват по-бързо дрехите. Така, че всеки сам преценя кое му върши работа.
За различното качество- Аз го открих съвсем случайно
Някъде четох за бадем езме или нещо такова. Отидох купих първото за 10-15 лири.По-нататък видях същото количество за 50 лири, запитах се след като изглеждат еднакво по какво се различават. Тогава опитах и от двете и разбрах разликата. В едното имаше бадеми и съвсем различен вкус-другото беше есенция и захарна паста.

# 610
  • Мнения: 1 339
"Да питам за тези Money club карти на Кипа. "

Относно тези карти, аз нямам, но ползвам телефонния номер на брат си. Показвам им го от телефона си, те го въвеждат и ползваме отстъпките. И така цялата група която сме на опашката Simple Smile Ако имате близки в Турция, не ви трябва карта, достатъчно е да си запаметите телефонния номер. После си гледахме касовите бележки - еми пестят се парички, доволни сме ...

# 611
  • Пловдив
  • Мнения: 641
Ами така може да си напишеш какъвто и да е турски номер. На хотела например или който ти се мерне пред погледа.????

# 612
  • Мнения: 1 339
Ами така може да си напишеш какъвто и да е турски номер. На хотела например или който ти се мерне пред погледа.????
Не можеш, защото пробвах с номера на майка ми - тя явно няма карта или регистрация. Пробвах с телефонния номер на брат ми - веднага му излезе регистрацията и даже ми казаха и имената му.

# 613
  • Мнения: 351
Здравейте-може ли малко помощ -как да стигнем до Големият пазар се провежда в петък, близо до борсите -от Свиленград влизаме
На влизане в Одрин няма да карате направо, а хващате пътя надясно. Пътят е краен в смисъл, че отляво има къщи, а отдясно има висок насип,а оттатък насипа е р.Тунджа.
Карате само по този път и ще излезете направо на Петък пазара на турски се казва ULUS PAZARI. Влез в  Гугъл карти и се ориентирай по подробно.От другата страна на Петък пазара е паркингът на градските автобуси, там има места и за леки коли. От там тръгва и централната улица с магазините.

Последна редакция: чт, 19 апр 2018, 22:11 от zlatunka80

# 614
  • Мнения: 1 511
За петъчния пазар - вчера работеше. Беше толкова пълен, колкото си е и в събота. Домати, ягоди, бакла, още някакъв вид подобен боб, пресен грах с шушулки,  тиквички, патладжан и какво ли още не. Цените на половина както обикновено.
Нищо не разбирам петъчния пазар е работел в сряда и е бил пълен както в събота
Петъчния-в събота е празен
В неделя и петъчния и съботния са празни
Интересува ме някъде има ли зеленчуков пазар през седмицата от понеделник до четвъртък
При това производство няма как да берат зеленчуци само в петък, сряда и събота!
Моя грешка - за синия пазар става въпрос. В ден сряда си работеше и беше добре зареден.

Последна редакция: чт, 19 апр 2018, 23:32 от Zlat_na

Общи условия

Активация на акаунт