Панически атаки при дете на 12 г.

  • 4 739
  • 5
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 62
Много съм притеснена. Дъщеря ми е на 12 и започна да получава панически атаки. Не може да изкара цял ден в училище. Звъни ми да я взема,  че не може да диша, цялата трепери. Ходихме на няколко лекари и казват че са панически пристъпи и се случвало с деца които са в пубертета и които са по чувствителни и притеснителни. След 2 дни имаме час за психолог. Ако някой може да ми помогне със съвет.

# 1
  • Мнения: 11 984
Паническите атаки при детето Ви и невъзможността да изкара цял ден в училище може да са сигнал, че там се случва нещо нередно, особено щом детето Ви е и чувствително. В тази възраст тихите и чувствителни деца лесно се превръщат в жертви на тормоз. Дано психологът е читав и успее да стигне до същината на проблема. Вие като родители се опитайте да внушите на детето увереност, че каквото и да му се случи Вие ще бъдете зад гърба му, ще го подкрепите, защитите, разберете и няма да сте разочаровани или да го съдите. Ако тези атаки се случват само в училище значи там се корени проблемът, а домът е сигурното място за детето, където то сепчувства защитено.  Има ли промяна в успеха на детето ви? Спрете я от училище, докато не мине консултацията с психолога. Нека се почувства на сигурно място у дома и дано се успокои поне малко.

# 2
  • Мнения: 9 196
Няма от какво да се притеснявате. Детето е чувствително и емоционално, което в днешно време е рядкост - една нормална млада госпожица е Simple Smile
И според мен, проблема е в училището. Или в някой там. Или цялостната обстановка, на викове, крясъци, безпорядък и анархия. Или в конкретен човек/хора.
Щом чувства подкрепата и разбирането ви, във всеки един момент, всичко ще е наред. Още повече, че сте предприели стъпки да се консултира със специалист.
Може да премине с осмисляне на нещата, може и с времето, а може и да се наложи да смените класа или училището. Но при всички положения ще отмине, след като не омаловажавате проблема.
Често помага и разсейване от средата - когато тя не е единствена. Може да е спорт, уроци по рисуване, пеене - според детето. Но това и психолога ще ви го предложи предполагам.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 62
Не е само в училище и в къщи се е случвало. Тя ми сподели че се страхува да не умре. Страх че сърцето и може да спре. Ръчичката и все там в областта на сърцето. Направо не знам откъде дойде всичко. Толкова е наплашена.

# 4
  • Мнения: 9 196
Случва се постоянно. Дръж се спокойно и уверено и това е. Твоето поведение ще се прехвърли и върху нея, като начин за справяне.
Сигурно и психолога ще те посъветва, но не дълбай от къде точно идва, а как се чувства по-добре и да работите в тази посока. За твоя насока, може да си направиш малък дневник - какво провокира пристъпите - четене, писане, шум и какво ги тушира - музика, разговор, прегръдка. Така по-лесно ще забележиш тенденцията, защото обикновено в притеснението се пропускат подробности.
Стимулирай я да ти описва, как точно се е почувствала зле - сама ще подчертае провокатора, който понякога е абсурден и никога няма да се сетиш - гълъб на прозореца, миризмата на някой учебник и всякакви такива.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 62
Благодаря за съветите и подкрепата.

Общи условия

Активация на акаунт