Бяло течение , гъбички и какво ли още не

  • 7 780
  • 28
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 725
Здравейте ,
Вече не знам какво да правя , с приятеля ми искаме да започваме опитите за бебе , но с тези проблеми няма как. Всичко започна с това , че имах бяло течение , сърбеж , миризма и като цяло дискомфорт в интимната област. Отидох на лекар , правихме изследвания - гъбична инфекция . Последва лечение без ефект . След това нови изследвания - кандида . Пак лечение и пак без ефект . Общо съм си правила около 5 лабораторни изследвания , като най смешното беше че в едната лаборатория изшезе че имам кандида с обилен растеж , а след два дни в друга лаборатория - че всичко е ок . Правени са и изследвания за хламидия - отрицателен . Като медикаменти съм използвала - макмирор , клотримазол , гинексид , гиназол и какво ли още не , заедно с мултивитямини. Ефект нулев и това е от 5 месеца вече . Не знам какво да правя , не се издържа . Не помня последния път в който съм носила бельо без ежедневна превръзка .
Моля ако имате някакви препоръки за лекарства , бабини рецепти , лекари от гр.Варна помагайте .

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 447
Пред последните няколко години гъбите ме преследват и като започне инфекцията, обикновено става остро и внезапно. Единственият шанс да се оправя е едновременно лечение с глобули, крем и микомакс през устата. Партньорът ти също не е лошо да се лекува, щом проблемът е едва ли не хроничен.

# 2
  • Мнения: 9 196
Преди години бях ползвала Лакторея, на Милко Тошков или нещо подобно, за 2 дена измряха всички гъби, не съм имала от тогава. Пият се таблетките, не се поставят локално. Не знам дали още се продава това, но може да си намериш друго с Лактобациликус, ще свърши работа.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 429
Преди 4г. имах същият кошмар! Колко лекари смених само... Единственото, което ме спасяваше бяха едни гелчета на Биоклин-  флора плюс за повтарящи се гъбични инфекции. Сякаш буквално изсмукваха всичко..., и така до 2-3 седмици и пак същото... Докато един лекар, при който отидох и му обясних, който ме прегледа и каза, че всичко е наред, но аз усещах някакъв дискомфорт. Той ме попита дали наскоро не съм преживяла нещо, нервно напрежение и т.н. И да, тогава се сетих, че това се получи седмица след като катастрофирах. Отново пуснахме микробиология, всичко беше наред, тогава решех да се успокоя, и край! Всичко свърши тогава! Досега не ми се е случвало нещо подобно. И.., ако искаш да те забрави бялото течение като цяло- забрави за мини превръзките. Слагам единствено 2-3 дни преди очакван цикъл и, когато ми свършва. Спасих се благодарение на едни африкански билки, които пих няколко месеца, на 2 курса мисля беше. Варбургия и Съдерландия, вземат се заедно, без дните, в които си в цикъл. Аз ги вземах от магазин"Здраве от Изтока", мисля, че във Варна има такъв.

Последна редакция: нд, 11 мар 2018, 21:20 от Буба.

# 4
  • Мнения: 1 735
Ако изследванията са "чисти" възможно е да става въпрос за "бактериална вагиноза",  с приема на лекарства за гъбички се унищожават не само "лошите" бактерии, курс с пробиотик е задължителен след подобно лечение.
Използвала съм Лактажин и останах много доволна, а сега рекламират и някакви комбинирани таблетки Белиема.

# 5
  • Мнения: 19
Здравейте на всички.
На скоро гледах клип за дамски гащи за цикъл. Имат допълнителен плат от вътре,  който попива и не пропуска, когато има зацапване извън превръзката. Някой ползвал ли е такива гащи и доволни ли сте от тях?

# 6
  • Мнения: 2 560
Аз бих ти препоръчала да подсилиш имунитета, забравяш за прашки и започваш да носиш само памучно бельо. Никакви изкуствени и запарващи материи.  Също така, внимавай какво ядеш, защото гъбите обичат сладко😎.

# 7
  • Мнения: 782
Опитай със сода бикарбонат.Сутрин,20 минути преди храна и кафе,1/2 кафемашини лъжичка сода се разтваря в чаша приятно топла вода и се пие.Също така при вечерния тоалет последно изплакване с разтворена във вода сода-1 чаена лъжичка на 1/2 литър.Аз така се спасих от повишена киселинност на урината,бяло течение и кандида албиканс,след многократни неуспешни лечение с медикаменти.Дано помогне и при теб,иска се упоритост,като отшумят оплаквания поне още 2 седмици се прави,а след това профилактично.Партньорът същото.

# 8
  • Мнения: 66
Да,наистина може да става въпрос за бактериална вагиноза. Аз страдах от нея и мислех,че са гъбички. Пак има симптоми течение неприятна миризма. Дължи се на намалена киселнинност във влагалището. Правилното лечение и мина бързо,от тогава се родих.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 725
Благодаря Ви на всички за препоръките . Приятелят ми си пусна изледване и всичко е ок при него , няма и оплаквания , инъче се беше мазал профилактично с гела на Макмирор .
А тези глобули които рекламират по тв-то като например Интимо хелп , ползвал ли е някой ?? Помагат ли изобщо ?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 725
Преди години бях ползвала Лакторея, на Милко Тошков или нещо подобно, за 2 дена измряха всички гъби, не съм имала от тогава. Пият се таблетките, не се поставят локално. Не знам дали още се продава това, но може да си намериш друго с Лактобациликус, ще свърши работа.
С рецепта ли се продаваха?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 725
Аз бих ти препоръчала да подсилиш имунитета, забравяш за прашки и започваш да носиш само памучно бельо. Никакви изкуствени и запарващи материи.  Също така, внимавай какво ядеш, защото гъбите обичат сладко😎.
За имунитета пия витамини от А-Я .Относно бельото да минах само на памук , но с това течение наистина не си представям и ден без ежедневна превръзка.
И да си призная наистина и аз като гъбите обичам сладичкото хаха . Четох , че при гъбички е добре да се направи диета с прием на повече кисело мляко , та сега и това пробвам .

# 12
  • Мнения: 9 196
Преди години бях ползвала Лакторея, на Милко Тошков или нещо подобно, за 2 дена измряха всички гъби, не съм имала от тогава. Пият се таблетките, не се поставят локално. Не знам дали още се продава това, но може да си намериш друго с Лактобациликус, ще свърши работа.
С рецепта ли се продаваха?

Не. Това ми бяха препоръчали, защото според АГ, гъбчките рядко са само и единствено във влагалището, а лактобациликуса ги чисти от цялото тяло.

# 13
  • Мнения: 622
Спри сладкото и хляба. Пий пробиотик, яж кокосово масло, джинджифил. Бельото - само памучно, прано на висока Т и гладено. Тампони с мед и сода, сребърна вода. И... постоянство. Успех!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 725
Спри сладкото и хляба. Пий пробиотик, яж кокосово масло, джинджифил. Бельото - само памучно, прано на висока Т и гладено. Тампони с мед и сода, сребърна вода. И... постоянство. Успех!
Благодаря !!
Днес ми изписаха и лактобацили за пиене .

Общи условия

Активация на акаунт