Как да приспим бебчо?

  • 4 024
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 404
Пробвайте да застанете полулегнала на голяма възглавница и да сложите бебето по корем върху себе си. Желателно е от двете ви страни да има достатъчно легло, ако бебето се свлече, да не падне. Бъдете внимателни и със завивките, ако се свлече, да не се окаже завито през глава.
Също, може да пробвате на предишното хранене да го занимаете малко, да пободърства, ако не се изнервя.
Ако не се получи, помнете, че всичко е период и отминава.

# 16
  • Мнения: 5 107
В допълнение към всичко написано единствено мога да добавя като идея да промените часа на къпане, ако го къпете всяка вечер. Нашият син като имаше такъв период започнахме да го къпем по-късно, друг път по-рано, докато разберем как му е най-хубаво. Слушайте бебето, то ще ви каже какъв му е режима Simple Smile

# 17
  • Мнения: 8
здравейте, ние имаме подобен проблем. на 7 седмици сме и ни мъчат колики предимно вечер. След последното хранене към 9 я гушкам, като аз съм в полу-легнало положение и тя лежи по корем върху мен. така заспива бързо, но като я оставя в кошарката се събужда до 15 мин, а ако я оставя на спалнята спи до сутринта. Как да я науча да си спи в кошарката, идеи? възможно ли е вече да съм я разлигавила?

# 18
  • Мнения: 5 107
Според това което съм чела бебето не може да се "разглези" до 6-месечна възраст. Прекалено било малко, за да разбира и да прави нещо волево за да ви "изнудва" да стане на неговото. Аз не съм фен на спането в едно легло с мама и татко, но всяко семейство преценява най-добре за себе си. Синът ни имаше един такъв период, забелязах че ако го оставя малко по-дълго преди да го преместя се събужда, все едно го местя във фаза на по-лек сън и усеща. А ако го преместя на петата минута след като е заспал не се събужда, обяснявах си го че е в дълбок сън и не се буди от преместването. Но през първата година толкова пъти ще се променят тези неща, тъкмо ще усещаш че си хванала зависимостта и нещо друго им става "модерно" Simple Smile

# 19
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 404
здравейте, ние имаме подобен проблем. на 7 седмици сме и ни мъчат колики предимно вечер. След последното хранене към 9 я гушкам, като аз съм в полу-легнало положение и тя лежи по корем върху мен. така заспива бързо, но като я оставя в кошарката се събужда до 15 мин, а ако я оставя на спалнята спи до сутринта. Как да я науча да си спи в кошарката, идеи? възможно ли е вече да съм я разлигавила?
Възможно ли е бебе на 7 (седем) седмици да бъде разлигавено? Това са цифром и словом 50-ина дни, или инак казано, няма и два месеца на тая земя.
Не ми отговаряйте. Бебето ви има нужда от вас, вашата близост, миризма, уют. Това го прави сигурно и спокойно. Бъдете до него, откликвайте му, за да е спокойно и доволно.

Второто ми бебе се роди месец и половина преди термин. Няколко месеца спеше върху нечии гърди. Лека по лека започнах да я оставям до мен. Като стана на 3-4 месеца я преместих в креватчето ѝ. За сега спи там, но ако има нужда, пак бих я взела при нас.

# 20
  • Мнения: 11
здравейте, ние имаме подобен проблем. на 7 седмици сме и ни мъчат колики предимно вечер. След последното хранене към 9 я гушкам, като аз съм в полу-легнало положение и тя лежи по корем върху мен. така заспива бързо, но като я оставя в кошарката се събужда до 15 мин, а ако я оставя на спалнята спи до сутринта. Как да я науча да си спи в кошарката, идеи? възможно ли е вече да съм я разлигавила?

малка е за кошарка. Мога да ти дам пример с нас. Аз след първия месец здраво недоспиване много се бях нахъсала да изграждам режими и да го уча бебето да спи само и да спи дълго, да няма нощно хранене и какво ли още не. Аз освен това и работя и ми трябваше да спя. Обаче то бебчето като плачеше и се дереше, ние нямахме сърце да му налагаме каквото и да е. плаче ли, гушкаме, храниме, разнасяме го, тигърски пози, масажи, горещи пеленки, абе всичко правихме, никакъв режим не успяхме да му изградим. Глезотия отвсякъде. И какво? Детенцето само почна да си спи и в креватчето, стана едно огромно спокойно бебенце. изгради си сам режим на хранене и на сън, спи супер и е супер ведър и оптимистичен и гальовен. Абе всичко най. И това без никаква заслуга от наша страна, защото ние сме меки марии и просто се водехме по него.

Общи условия

Активация на акаунт