Проблеми с дамски превръзки

  • 9 231
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Момичета, здравейте.
Имам следния проблем: след цикъл редовно получавам сърбежи и зачервяване - външни - по малките срамни устни. Понякога дори имам нещо като пудутина, като пъпка, но не точно. Течение нямам. Мажа с клотримазол - крем или слагам една вагинална таблетка и отшумява до следващия цикъл. Ходила съм на лекар, но той нищо не вижда, казва добре си, няма нищо. Цитонамазката е първа или втора група, а последния път даже и с колпоскоп ме гледа - пак няма проблем. Но аз усещам дискомфорт. Може ли да е от превръзките това неприятно чувство, има ли друг с такива проблеми. Успокойте ме Simple Smile

# 1
  • Мнения: X
При мен е същото, за това използвам тампони, а ежедневни превръзки само без аромат. Най-вероятно е от запарване, при мен се случва дори и зимата, не е нещо притеснително, просто се ориентираш към други методи Simple Smile

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Може да е алергична реакция. Опитай чашка или памучни превръзки за многократна употреба.

# 3
  • Мнения: X
Момичета, благодаря ви, вие сте злато. Вече две години се мъча с този проблем и е истинско облекчение, че не съм само аз така.

# 4
  • Мнения: 4 808
Аз например памучни превръзки не мога да ползвам, обривам се от тях. От години съм само с копринени, и то една определена марка. Пробвай различни и наблюдавай резултата и така ще намериш най-подходящите за теб.

# 5
  • Мнения: 448
И аз съм така,зачервяване,сърбеж...Много дискомфортно и това топче и аз го усещам,ту го има,ту го няма.И памучни и копринени използвам не помага.Изтрайвам няколко дни и отшумява.Преди не бях така последната година започна да ми се получава.И аз на цитомазката бях втора или първа група и всичко ми е наред.Най-вероятно е запарване,ако ти се налага да стоиш повече от 2 часа с една превръзка и понякога от тясното бельо се получава дискомфорт.

# 6
  • Мнения: 12 644
Момичета, благодаря ви, вие сте злато. Вече две години се мъча с този проблем и е истинско облекчение, че не съм само аз така.

Щом това те облекчава. Аз копринени не мога да ползвам, само памучни.   

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Тази реакция ми се получава от памучните превръзки, копринената мрежа донякъде изолира и с тях ми е по-добре. Ежедневни не ползвам, от тях директно се обривам без значение дали са с или без аромат.

# 8
  • Мнения: 3 732
И аз имам такива проблеми.

Ползвам памучни превръзки, без аромати. Сменям на 2 -4 часа дори почти нищо да не е текло. Запарването също ми причинява сърбежи и дискомфорт.

В момента ползвам зелени от Лидл, с пеперудка отгоре. 2,50 лв за 20 бр
Както беше казано по - горе - търси докато намериш идеалните за теб.

# 9
  • Мнения: X
Момичета, здравейте. Днес ходих на гинеколог заради моя проблем, тъй като се притесних това образование да не е папилом или кондилом. Не е. Този път ми изписа Бетазон трио за мазане, защото Клотримазолът бил слаб. Някой ползвал ли го е?

Последна редакция: вт, 13 мар 2018, 13:28 от Анонимен

# 10
  • София
  • Мнения: 12 522
Винаги, когато ползвам превръзки, имам този проблем. Имам подобен проблем и при използване на ароматизирана тоалетна хартия. Затова ползвам тампони и нося безшевно памучно бельо, а хартия купувам само бяла и неароматизирана.

# 11
  • Мнения: 3 732
Февър Рей, каква марка хартия ползваш? Може ли картинка?

# 12
  • Мнения: 111
Може консултация с дерматолог да ти помогне. Simple Smile

На мен ми се е случвало преди години да получавам подобно раздразнение от силно ароматизирани превръзки. Но май вече не се продават такива. Толкова по-добре.

Аз ползвам само памучни превръзки, не харесвам усещането от копринените, мисля, че ми запарват. Всички сме различни.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 522
Плава, вземам или бялата Фамилия или една с едно пате на картинката (с червения етикет е без аромати и оцветители, но забравих името).
Ще допълня утре ако някой не се сети птеди мен.

# 14
  • Мнения: 2 328
Аз също съм много чувствителна,затова си взех чашка.Имах големи резерви към нея,виждаше ми се много гнусно,но още след първото Правилно поставяне си промених мнението.Не я сменям за нищо на света.Опитай. С чашка не е сложно.

Общи условия

Активация на акаунт