Избор на сушилня - Тема 10

  • 95 636
  • 757
  •   1
Отговори
# 300
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Старата ми 14 годишна сушилня Аристон се пенсионира и преди час ми донесоха тази- https://www.technopolis.bg/bg/Dryers/Dryer-AEG-T8DBC49S/p/687499

Четох добри отзиви, фен съм на марката, пералнята ми е със същия дизайн, но предходната серия 7000- https://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines/Washing-machine-A … L7FEC48S/p/687473

Надявам се да ми служи вярно дълги години. Още не сме я разопаковали, но някъде в темата мернах, че не трябва да се пуска известно време. Узтеглих си онлайн упътване и не видях да го пише.
Старата беше без термопомпа, някакви специални съвети да ми дадете, да не ми убегне нещо?
Благодаря.

# 301
  • София
  • Мнения: 12 006
Старата ми 14 годишна сушилня Аристон се пенсионира и преди час ми донесоха тази- https://www.technopolis.bg/bg/Dryers/Dryer-AEG-T8DBC49S/p/687499

Четох добри отзиви, фен съм на марката, пералнята ми е със същия дизайн, но предходната серия 7000- https://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines/Washing-machine-A … L7FEC48S/p/687473

Надявам се да ми служи вярно дълги години. Още не сме я разопаковали, но някъде в темата мернах, че не трябва да се пуска известно време. Узтеглих си онлайн упътване и не видях да го пише.
Старата беше без термопомпа, някакви специални съвети да ми дадете, да не ми убегне нещо?
Благодаря.
Да, заради фреона не я пускай поне до довечера, а ако не ти е спешно утре. Вижте дали има транспортни болтове. Моята е АЕГ друг модел и имаше. Вътре в барабана също имаше найлони и уплътнения /сложени заради транспортирането/, които трябва да се махнат преди да бъде пусната /иначе ще се разтопи всичко вътре и ще е неизползваема. Нивелирайте я сега, за да има време после фреона да се "успокои", преди да я пуснете.

# 302
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря. За съжаление днес съм сама и няма да я качваме на втория етаж, където ще се ползва, утре ще я наместим. Но аз днес изпрах всичко, а и сушилня ползвам само в лошото време или когато ми трябва бързо изсушено, така че не е критично. Ще я пробвам след два-три дена. Засега ще изучавам упътването. Simple Smile

Последна редакция: сб, 22 сеп 2018, 21:01 от Джемма

# 303
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ето я красавицата на мястото си.


Доволна съм от първото сушене. Три хавлии за баня, центрофугирани на 1400 оборота, сушени на памук еко, за гардероб, излязоха напълно сухи, мекички и гладки.

В упътването пише да не се ползва омекотител, при нас водата е много твърда, да слагам или не? В старата си слагах дрехи, третирани с омекотител, но ако тук мога да си го спестя, защо не.

# 304
  • Мнения: 140
Гледам, че е "вградена" и имам запитване - молба. Наблюдавай за конденз м/у шкафовете, хладилника и плота от излъчваната топлина на сушилнята. Винаги слагам в пералнята омекотител.

Последна редакция: нд, 23 сеп 2018, 20:12 от hienata76

# 305
  • Мнения: 33
Здравейте. Днес си взех сушилня и понеже за пръв път ползвам такъв уред искам да попитам вратата трябва ли да стои постоянно отворена като при пералните(с цел да не мирише на спарено) и ако не, кога я затваряте, веднага след като изкарате дрехите или я оставяте малко да се проветри?

# 306
  • Мнения: 140
Здравейте. Днес си взех сушилня и понеже за пръв път ползвам такъв уред искам да попитам вратата трябва ли да стои постоянно отворена като при пералните(с цел да не мирише на спарено) и ако не, кога я затваряте, веднага след като изкарате дрехите или я оставяте малко да се проветри?
Ако изсушаваш до сухо- за гардероб не би трябвало да има остатъчна влага, но ако са леко влажни... за твое успокоение може с леко отворена врата. По скоро влагата е долу при кондензатора.

# 307
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Гледам, че е "вградена" и имам запитване - молба. Наблюдавай за конденз м/у шкафовете, хладилника и плота от излъчваната топлина на сушилнята. Винаги слагам в пералнята омекотител.

С предишната нямах конденз, никакви проблеми. Стоеше на същото място от 2006 г.  до вчера. Отопляваме се с парно, ако има значение, не знам.

# 308
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Когато се наложи ремонт на старата сушилня (и нашата стара беше Аристон), техникът каза, че не й е достатъчно проветриво, а стои в коридора и вратата към кухнята винаги е отворена. От тогава за всяко пускане дърпаме напред сушилнята (сега и с новата така), така че и отзад да има въздух. Наистина ли няма проблем да е на толкова тясно място без въздух наоколо?

# 309
  • Мнения: 140
Гледам, че е "вградена" и имам запитване - молба. Наблюдавай за конденз м/у шкафовете, хладилника и плота от излъчваната топлина на сушилнята. Винаги слагам в пералнята омекотител.

С предишната нямах конденз, никакви проблеми. Стоеше на същото място от 2006 г.  до вчера. Отопляваме се с парно, ако има значение, не знам.

При мен нещата стоят така: На снимката не се вижда, но има по един пръст разстояние....


В началото беше добре, но в последствие напипах конденз по страниците на шкафа, и се наложи да монтирам  вентилатор -успешно зад тях.

# 310
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
И моята сушилня е под кухненския плот,но никога не е имало конденз,от 7години е така.Само веднъж е изкарвана от там,когато я закарахме в сервиз за почистване,но нямаше влага.

# 311
  • Мнения: 140
И моята сушилня е под кухненския плот,но никога не е имало конденз,от 7години е така.Само веднъж е изкарвана от там,когато я закарахме в сервиз за почистване,но нямаше влага.

Каква е марка, че като се утели моята... ?

Последна редакция: пн, 24 сеп 2018, 09:26 от hienata76

# 312
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Моят шкаф не е хванат към стената, не стои плътно и няма странѝца между сушилнята и хладилника, така че явно това е достатъчно, щом толкова години нямах проблем. Дано и с новата нямам.


# 313
  • Мнения: 140
Дано нямаш, но то и до уред. Някой грят повече, някой по малко, сименсите хич Simple Smile

# 314
  • София
  • Мнения: 12 006
Джемма честита придобивка Simple Smile. Проверявай наистина за конденз, особено ако точно зад нея има контакт /виждам отгоре разклонител/. Той се получава от нагряването на задната страна на сушилнята. Някои се нагряват повече, други по-малко. Моята примерно не прави влага около себе си, но не е под плот. Предполагам, че не няма да имаш проблеми, щом до сега е имало друга там и не си видяла мъхул отзад, при изваждането й.

Някой питаше за вратичката - моята я оставям отворена докато се охлади напълно, т.к. след приключване вътре е топла и това може да доведе до конденз вътре в машината, а тя не може да се почисти както перанята с препарат.

Общи условия

Активация на акаунт