На гладно ли се бият ваксини при бебета

  • 1 975
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Здравейте,предстои ми раждане и съм в чуденка,на гладно ли се бият ваксини при бебета или може да е яло преди това.Благодаря предварително Simple Smile

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 5 799
Педиатърката никога не ни е казвала да водим бебето/детето на гладно за ваксините.

# 2
  • Мнения: 7 325
не, не се слагат на гладно. единственото изискване е бебето да е здраво.

# 3
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Здравейте,предстои ми раждане и съм в чуденка,на гладно ли се бият ваксини при бебета или може да е яло преди това.Благодаря предварително Simple Smile
Пробвай да държиш едно бебе гладно, тогава ще си осмислиш въпроса Peace
Ако ваксината ти е насрочена за следобед, как ще го държиш гладно до тогава newsm78

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не, не се бият на гладно.

# 5
  • Мнения: 10 514
Не. Какво общо има въпроса с раждането?

# 6
  • София
  • Мнения: 7 980
Бият се на здраво бебе и на здрави роднини, с които живее, а не на гладно.

# 7
  • Мнения: 7 916
"на гладно" даваха капките за полиомиелит. В кавички е защото беше "да не е яло преди 30 мин и не му давайте мляко и вода до 30мин.". За ротавируси също са през устата, но нямам никакъв спомен да е имало ограничение за храна.
Това не са ваксини веднага след раждането. И имаш време да си разпиташ педиатъра преди слагане на първата ваксина... преди раждане да питаш дали трябва да е гладно за ваксината Rolling Eyes
Всички инжекционни нямат нищо общо с хранене на бебето... А и някой нагоре писа "Пробвай да държиш бебе гладно!" Smirk

# 8
  • Мнения: 5 105
Според мен просто не трябва да го храниш непосредствено преди ваксината, защото някои бебенца плачат много при поставянето на ваксина и да не повърне, примерно. Ако изобщо в тази връзка ти е било питането. Иначе както и другите са писали - няма изискване да е на гладно.
Ние сме слагали ротавирусната ваксина. При нея просто трябва да съобразиш храненията, за да няма опасност да повърне непосредствено след даването на ваксината и да се чудиш какво е останало в коремчето.

Общи условия

Активация на акаунт