Бихте ли напуснали половинката си 2

  • 10 455
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Мислех да пускам такъв вариант на темата, но все се отказвах.
Но ето, че БГтатко се е решил.

По темата: зависи човек на какъв стандарт е свикнал. Обаче, както казват: дупе знае две и двеста. Намаляването на приходите в едно семейство, може да се окаже изпитание за връзката, ако се наложи семейството да се лишава от съществени пера. Не знам защо обаче, когато се стигне до там,  в повечето случаи нещата с извъртат в посока: ами жената не борави добре с финансите. И нали, пак тя крива.

Аз не съм имала точно такъв случай, изведнъж мъжът да спре да печели добре, но пък съм имала връзка с човек, който по принцип не печели добре. Само за кратък период от няколко месеца успя да надскочи едно определено възнаграждение. А през повече време аз бях тази, която носи по-големи доходи вкъщи. И в един момент какво се случи? Тъй като той се комплексираше от това, че е с по-малки доходи, започна да компенсира с пестене понякога от неща, от които не бива да се пести. Аз от своя страна пък си имам своите разбирания за нормален живот, различен от мизеруване и все по-често бях упреквана, че не правя обиколка на магазините в следене на промоционални продукти. В момента, в който аз трябваше да направя компромис и да започна малко по-ниско платена работа, за да мога да имам спокойствието, нужно за изпълняване на една от общите ни цели, това се оказа огромен проблем, а аз се оказах безотговорна и мързелива. Опитвам се сега да я обърна ситуацията наопаки и да си представя как бих реагирала, ако мъжът ми печели добре и спре да печели добре. Сигурно няма да се зарадвам, но не бих го напуснала заради това. Освен ако обедняването не е в такава степен, че да гладуваме и да затънем в заеми. Или недай си боже ако е в резултат на някакви хазартни дейности.
Ако пък причината е инвалидизиране, съвсем не бих могла да му се сърдя, че се е получило така. Ще трябва някак да се борим.

# 31
  • Мнения: 11 505
(ако съм разбрала правилно замисълът на bgtatko.... говорим за ДОЖИВОТНА грижа, нали?)[/color][/i]
Говорим за сценарии, при които доживотно не може да работи. Очевидно има различни варианти - при някои не изисква грижи, при други изисква грижи.

Ако почнем с вариантите отиваме в съседната тема Wink

А аз мислех, че за да не се стига до всичките 3789 варианта на саможертва говорим за конкретен казус...

За по-прост казус - да допуснем, че става дума единствено за физически проблеми, а личността на партньора е напълно запазена. Но физическият проблем може и да е толкова тежък, че комуникацията да е силно затруднена.

Да? Не? Може би?

# 32
  • Nice
  • Мнения: 946
Естествено, че ще отговоря с ''не'', но и ще чукам на дърво подобно нещо да не ми се случва.
Но познавам двойки на които им се случи и от лични наблюдения ще кажа, че голяма част се разделиха.
Те си знаят причината. В много случаи пострадалият губи всякаква надежда и става много тежък характер и е трудно да се живее с него. Така, че не само парите са основание и не може да се коментира само загуба на работоспособност.

Като цяло при големи сътресения е трудно да се устои, някои успяват, други не. Такъв е животът.


Скрит текст:
Много се разделят и ако се случи нещо с детето им-тежка болест и тн.
А това е тежко, много тежко. Не знам защо вместо хората да са заедно точно в такъв момент и да обединят сили, те се разделят.  

# 33
  • Мнения: X
Няма да го напусна, ако не може да работи, заради болест. С едно изключение - алкохолизъм и наркомания, които също са болести, но там не бих си съсипала живота, за да се боря. Но бих го напуснала, ако не иска да работи.
+1

Ти да видиш? Продължение на заключената тема имало?!

# 34
  • Мнения: X
Заключиха ли я? Проспала съм го.

# 35
  • Мнения: X
Заключиха ли я? Проспала съм го.
И аз. Simple Smile
Явно доста неща са изтрити и нищо не се разбира защо и кой. Нищо де, ето поета е щафетата наново..

# 36
  • Мнения: 1 121
1995 г., след 27 г. брак от които 23 или 24 в инвалидна количка, Стивън Хокинг, лека му пръст, се развежда с жена си, заради една медицинска сестра. Бих бил любопитен бг-таткото да коментира това. За по-красивата и по-голяма част от форума - недейте, няма нужда Simple Smile

ПС. Пари ли, секс ли, какво? Зобравих да кажа, че има 3 деца, все пак родени 60-те години. Та не е и заради децата.

ПС2.  Забравих моите 5 ст. Тука се споменават некви обети, некви вечни вричания и още глупости. Няма такова нещо. Хората си омръзват и това е всичко. Някои са по-търпеливи, други са непукиси, от нищо не им пука, трети от муха ще направят слон. Има и такива, които се имат за божие творение, ама единственото и незаменимото. Да не дава господ Wink да попаднеш на такава.

Последна редакция: ср, 14 мар 2018, 18:46 от Lyam

# 37
  • Мнения: 11 505
Е, не може.... аз точно такъв случай исках да коментирам, а то не може... Relieved

# 38
  • Мнения: 15 619
1995 г., след 27 г. брак от които 23 или 24 в инвалидна количка, Стивън Хокинг, лека му пръст, се развежда с жена си, заради една медицинска сестра. Бих бил любопитен бг-таткото да коментира това. За по-красивата и по-голяма част от форума - недейте, няма нужда Simple Smile

ПС. Пари ли, секс ли, какво? Зобравих да кажа, че има 3 деца, все пак родени 60-те години. Та не е и заради децата.

ПС2.  Забравих моите 5 ст. Тука се споменават некви обети, некви вечни вричания и още глупости. Няма такова нещо. Хората си омръзват и това е всичко. Някои са по-търпеливи, други са непукиси, от нищо не им пука, трети от муха ще направят слон. Има и такива, които се имат за божие творение, ама единственото и незаменимото. Да не дава господ Wink да попаднеш на такава.
Лиъм, къде ги четеш тия глупости за обети и вечни вричания?

# 39
  • Мнения: X
Стивън Хокинг, лека му пръст, се развежда с жена си, заради една медицинска сестра. Бих бил любопитен бг-таткото да коментира това.
Ако не Ви е неудобно да ровите в клюки за интимния живот на прясно починал човек - коментирайте Вие. Аз ще се въздържа, най-малкото защото Стивън Хокинг няма нищо общо с темата, като изключим инвалидизирането, което обаче в неговия случай не просто не му пречи на работата, а най-големите му финансови (ако не научни) успехи са след инвалидизирането му.

Що се отнася до темата - може да се търси връзка по-скоро с темата за безработния мошеник, който се беше нанесъл уж за малко у авторката на темата. С естествено очевадната закачлива препратка към тема, която не съм чел или следил извън процентите в анкетата и последните 1-2 страници, които се бяха изродили в някакъв особено странен поне за мен офтопик.

# 40
  • Мнения: 6 962
Има огромна разлика между двете ситуации:
- да се инвалидизираш и да не можеш да работиш;
- да те мързи и да не искаш да работиш.

В първия случай човекът не е виновен за лошия си късмет и е жертва на обстоятелствата. 
Във втория случай човекът е паразит, търсещ гостоприемник.

# 41
  • MI
  • Мнения: 11 803
Бг-татко, тази тема не съм я следила, сега надникнах за какво става дума. Независимо от пола такива хора не стават, но според мен трудно можеш да се превърнеш така от нищото в подобен типаж. Тези хора са си винаги такива според мен.

# 42
  • Мнения: 1 121
Бях тръгнал да ви отговарям на дълго и широко, в един момент усетих, че заприличвам на вас, с  безмислените пространни обяснения/оправдания. Все пак ето по-накратко:
Общото на Хокинг с вашата тема е, че независимо от инвалидизиране, интелектуални способности, физически или финансови такива, морални принципи и тн., отношенията м/у двама души НЕ могат да бъдат вкарани в клишето - добрия е верен до гроб, лошия е безсъвестен и безотговорен, защото си тръгва, изоставя - болен, здрав, дебел, слаб, умен, глупав или каквото искате.
Груповото осъждане НЕ може да се прилага върху индивидуални отношения. И най-интелигентния може да изостави, най-големия темерут може да остане. Отделен въпрос е защо?
Затова не виждам какво ви помагат лицемерните отговори кой би и кой не би, писани от анонимни във форум.

Е, не може.... аз точно такъв случай исках да коментирам, а то не може... Relieved

Никому нищо не забранявам. Нито мога, нито искам.  Писах, че няма нужда, за мен няма, защото, със съжаление ще го кажа, мнението на женската страна е еднотипно клише, съдържащо се в поне 3/4 от мненията във всяка тема тук.
Драга Кикимора, моля коментирайте. Не ми пречи, а на вас може би ще помогне да излеете душата си по наболелия въпрос. Нали форума е за взаимопомощ?

# 43
  • Мнения: 1 327
Повечето говорят хипотетично, т.е. наизуст. Гледали сме с мъжа ми близък роднина, млад човек с неизлечима рядка болест, засягаща както физическите, така и психическите способности. Знам какво е. Така че моля, недейте да се гаврите с наистина болните!!!

# 44
  • Мнения: X
Бг-татко, тази тема не съм я следила, сега надникнах за какво става дума. Независимо от пола такива хора не стават, но според мен трудно можеш да се превърнеш така от нищото в подобен типаж. Тези хора са си винаги такива според мен.
Пределно ясно е, че този човек "не ставаше", въпросът е защо точно не ставаше. За мен неработенето и липсата на пари и жилище бяха сред най-малките от описаните му проблеми. За мен един мошеник и лъжец е боклук и нестабилен партньори, дори и да работеше и да имаше пари. И се замислих какво би се случило ако един свестен човек не може повече да продължи да работи по някаква причина - от там и темата Simple Smile
Общото на Хокинг с вашата тема е, че независимо от инвалидизиране, интелектуални способности, физически или финансови такива, морални принципи и тн., отношенията м/у двама души НЕ могат да бъдат вкарани в клишето - добрия е верен до гроб, лошия е безсъвестен и безотговорен, защото си тръгва, изоставя - болен, здрав, дебел, слаб, умен, глупав или каквото искате.
Груповото осъждане НЕ може да се прилага върху индивидуални отношения. И най-интелигентния може да изостави, най-големия темерут може да остане. Отделен въпрос е защо?
Затова не виждам какво ви помагат лицемерните отговори кой би и кой не би, писани от анонимни във форум.
наболелия въпрос. Нали форума е за взаимопомощ?
Че хората не са черно бели ми е ясно. Интересно ми е как разсъждават. Аз търся едни характеристики в жената до себе си, те в доста случаи търсят по-различни в мъжа/жената до тях. Примерно аз търся добър, благ характер. Ако този характер се промени в зла вещица, която се кара и тормози за всяко нещо, абсолютно бих напуснал. Аналогично жената търси спокоен мъж, който да не я бие (колкото и да е тъжно, че трябва да има подобни изисквания). Ако спокойният галантен мъж в един момент почне да удря, тя също ще го напусне. В доста от случаите, в други ще стиска зъби естествено. Ето една характеристика, за която може да се обобщи като фактор. Мисля, че спокойно можем да кажем, че и външността е фактор, макар и повече за мъжете, отколкото за жените. Но как стоят нещата за един парнтьор като provider? Или пък ""гребец" както беше наречен в друга една тема? Какво става ако provider-a/гребкинята престане да бъде такъв/такава? Надявам се да не е много пространно Simple Smile
Повечето говорят хипотетично, т.е. наизуст. Гледали сме с мъжа ми близък роднина, млад човек с неизлечима рядка болест, засягаща както физическите, така и психическите способности. Знам какво е. Така че моля, недейте да се гаврите с наистина болните!!!
Бихте ли разказали повече? Защо е в минало време, кой го гледа сега?

Общи условия

Активация на акаунт