?за краставиците,черешите,авокадото и сладкия картоф

  • 4 600
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 254
За месото - аз го дадох като 3-тата въведена храна - след картофа и моркова.

# 16
  • Мнения: 5 026
 Не точно по темата,но пак за черешите...
 На мен педиатъра ми предложи да дам сок от череши като слабително средство (бебо не ака по 3 дни). Като задръстен е! Пробвах веднъж, не помогна. Моля, дайте идея как да действам при такива състояния! Не искам да прибягвам до термометъра! Sad

# 17
  • София
  • Мнения: 6 254
На мен педиатъра ми предложи да дам сок от череши като слабително средство (бебо не ака по 3 дни). Като задръстен е! Пробвах веднъж, не помогна. Моля, дайте идея как да действам при такива състояния! Не искам да прибягвам до термометъра! Sad
Колко голямо е детенцето ти и с какво е захранено до сега?
Аз в неделя за пръв път дадох череши на сина ми и после в памперса беше обилно  Sick  Laughing Разхлабващо действат също круши, тиква, тиквичка, банан (но при някои действа запичащо, при нас разхлабва), зелен боб, грах, сливи, овесена вода, овесена каша, подсладен чай, има един разхлабителен чай на Блевит, той също помагал, но лично аз не съм го ползвала.

# 18
  • Мнения: 5 026
 Благодаря за инфото!!!
 Бебо е на 3,5 месеца. Захранвам го от 2 седмици с плодови пюрета, тъй като стриктно спазвам заръките на доктора или по-точно не смея да не ги спазвам.Но като чета, че почти всички тук са избрали късното захранване, май съжелявам, че избързах. И въпреки  пюретата, Божидарко си предпочита кърмата.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 254
Ами наистина ви е раничко. Rolling Eyes
Ако решиш да продължиш със захранването и щом си започнала с плодово пюре значи можеш да да опиташ да го разхлабиш с круша и слива. Кърмата също помага - сина ми се беше запекал много лошо в началото на захранването, карахме 1 ден само на кърма и се изака и после позабавихме малко темпото на захранването.

# 20
  • Мнения: 3 929
Моето човече е на 7,5 месеца. Давам му краставица да си чеше венците, като отрязвам едно по-голямо парче от цялата краставица, напречно на нея, така че да е достатъчно дълга, за да не си я пъхне в гърлото, и достатъчно голяма, за да си отхапе, макар и с венците. Даже не я беля. Череши също му давам, но първо ги беля от ципите и ги пасирам с кисело мляко и бисквитка, или изцеждам на сок - много му харесва. За авокадото и сладкия картоф нищо не мога да ти кажа - нито съм виждала на живо, нито съм ползвала.

# 21
  • Мнения: 272
Понеже и аз бях пускала подобна тема като бяхме прохождащи в захранването сега мога да споделя личен опит за авокадото и сладкия картоф. Сладките картофи са ни втората храна и са на голяма почит и при бебе и при мама. Над 5 лв им е килограма. Последно ги купих от Пикадили. Приличат на тиква. Варят се и се пасират през преса за картофи. Относно авокадото- ядем го чисто, защото не ми се стори добре да го бъркам с банан, който също е тежка храна. Онзи ден по случайност добавих ябълка- стана изключително вкусно и се омете на секундата.

# 22
  • Мнения: 293
Относно авокадото- ядем го чисто ...
margarithen като купиш авокадото как го съхраняваш?А после като се разреже предполагам в хладилника го държиш-колко време може да стой?Аз искам да дам авокадото на децата, но не мога да избера от щанда плод който е узрял и ако не е как трябва да се съхранява?

# 23
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Синът ми харесва много авокадо и аз му давам доста често.

Купувам твърдо авокадо и го оствям да узрее за 2-3 дни докато стане леко мекичко на пипане. След това го обелвам и смачквам в блендера. Може и с вилица, но на мен с блендера ми е по-удобно. Използвам каквото използвам веднага, а останалото количество замразявам в камерата във формички за лед.

Давам авокадо с банан, ябълково пюре, круша, с просена каша, намазан на коричка хляб или сухар. Ако е въведено киселото мляко, може да се добави към мялкото заедно с други плодове. Резенчета краставици също може да се топват в сос от авокадо.

# 24
  • Мнения: 3 591
Aвокадото за да е узряло трябва да е меко, но около дръжката трябва да е останало твърдо. Толков амеко, че да може спокойно да се намаже на филийка като масло. не трябва да има кафеви жилки вътре и костилката лесно да се отделя. Кожичката на озрялото авокадо се бели лесно с ръка.
Ако го продават твърдо, можеш да го купиш и оставиш на тъмно за няколко дни. Ако е набрано много рано може да се наложи да чакаш и повече от седмица да омекне.

Аз Авокадо не давам на децата(те не го харесват), а го слагам в салати вместо олио - като я разбъркаш ако авокадото е узряло то се размива и "изчезва". 

Нищо няма да пострада диетата на детето ако не даваш авокадо. Аз не го смятам примерно за подходяща храна за малки деца, защото е много мазно(тежко), а и те не го харесват.

# 25
  • Мнения: 293
Момичета благодаря Ви за инфото  bouquet
Заради хемоглобина на Гери (108) ще опитам да въведа авокадото пък дано и двете да го харесат и да си хапват.

# 26
  • София
  • Мнения: 830
Само да си кажа. Снощи за първи път дадох краставица на Кали, дълго парченце. За първи път вечеряхме спокойно.
Черешки давам варени комбинирани с бана (плодово пюре) и пасирани.

# 27
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Действително авокадото е доста калорично в сравнение с другите плодове, но точно в това е предимството му. То е единственият плод, съдържащ мононенаситени мазнини ("добрите мазнини"). Съдържа още омега-3 мастни киселини, които стимулират развитие на мозъка на бебетата и децата. Богато на ценни витамини и минерали като витамин А и В-6,  желязо, магнезий... Д-р Сиърс, примерно, поставя авокадото на първо място сред най-полезните плодове и го опреля като една от най-полезните храни въобще за малките деца.
Но естествено, че храненето не е просто хладнокръвно пресмятане на калории и полезност и отичитане мнения на светила, а се обуславя от фактори като лични предпочитания (на майката и детето), културологични ообености и т.н. Така че е съвсем нормално едни да включват авокадото в менюто си, други - не. Със сигурност обаче авокадото е подходяща храна за бебета и малки деца.

# 28
  • Мнения: 272
Когато купуваш авокадо им кажи, че е за бебе и да ти изберат. Мисля, че никой няма да те излъже. Разрязвам го на две и парчето с костилката го завивам във фолио за другия ден. Тъй като леко потъмнява, изтърквам горния слой. Най-добре ще е да даваш само прясно и другото ти да изяждаш, ама пусто нито аз, нито мъжът ми го ядем.

# 29
  • Мнения: 1 559
   Ей с това инфо за авокадото ме карате да съжалявам,че не сме се върнали в София още  Laughing Мерси за полезните пояснения  Grinning  Авокадото е на дневен ред за въвеждане - само да се приберем от село Wink

Общи условия

Активация на акаунт