Забременяване по време на наркотици

  • 6 872
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте. Въпреки риска от нападение съм длъжна към себе си да попитам...След закъснение на месечния ми цикъл си направих тест за бременност оказа се положителен.... Най разумното решение е да направя аборт, тъй като по време на забременяването ми съм използвала наркотици. От както разбрах че съм бременна съм оставила всички тези глупости дори и не знам защо ги използвах....... Усетих едно доста тежко чувство, когато се усетих че заради глупост трябва да махна дете.Има ли други които са минали по този път

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 428
Тук точно едва ли ще се намери някой, който да е попадал в същата ситуация ама пък знае ли човек... Защо не направиш една консултация с лекар? Той би могъл да ти каже какви са рисковете в зависимост от това какво и колко често си ползвала. Може пък да не се налага аборт...

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Най разумното решение е да направя аборт, тъй като по време на забременяването ми съм използвала наркотици.
Със сигурност това е най-разумното. Теоретично. Но пък е тежко решение. Не съм използвала наркотици, но имам няколко пациентчета родени от такава бременност и са с доста тежки увреждания. Разбира се дали ще се случи при твоето дете никой не може да каже. Но и никой не може да ти гарантира, че няма да се случи. Само ти можеш да си прецениш дали ти стиска да поемеш риска.

# 3
  • Майна Сити
  • Мнения: 951
Е то от наркотици до наркотици има разлика. В смисъл мисля че и марихуаната се води наркотик, но не е като инжекциите примерно. Иди на лекар, дай на бебето шанс, не бързай да го махаш. Медицината е напреднала много, за да отчете дали има нещо, което не е както трябва или всичко е наред.

# 4
  • Мнения: 1 297
Тук подкрепа няма да намериш.
Има значение какви вещества си използвала, кога и колко
Обади се на някой от тези телефоби
02 971 99 20
0884 38 99 30

Това са центрове за зависими. Имат безплатни консултации. Там ще те насочат по-добре

# 5
  • Мнения: 448
Ние тук няма как да ти дадем отговор.Разбира се аз съм против абортите,освен ако не става дума за нещо много,много сериозно при бебето и няма шанс за него.В случая нещата при теб са 50/50.Съветвам те да отидеш на лекар.Да бъдеш много откровена с него,за да може да направи реална преценка какво може да се случи на бебето ти и какви са шансовете да е непоправимо увредено.И ти сама да решиш какво да правиш.

# 6
  • Мнения: 2 755
Що за глупости 50/50, как ги изчислихте. Шансът бебето да е здраво е много голям, а да е увредено от наркотици е минимален, още повече щом си ги спряла. Та то още не е бебе, а само няколко клетки. Може да си направиш консултациисъс специалисти, изследвания /фетална морфология и тогава да решиш, а не да го махаш веднага.

# 7
  • Мнения: 448
Що за глупости 50/50, как ги изчислихте. Шансът бебето да е здраво е много голям, а да е увредено от наркотици е минимален, още повече щом си ги спряла. Та то още не е бебе, а само няколко клетки. Може да си направиш консултациисъс специалисти, изследвания /фетална морфология и тогава да решиш, а не да го махаш веднага.
Ами напротив зависи от много неща.За това трябва консултация с лекар.

# 8
  • Мнения: 5 468
Според мен, ако си използвала наркотици по време на зачеването, е възможно всичко с бебето да е наред. Все пак, когато яйцеклетката бъде оплодена, тя пътува 6-10 дни до матката и реално бременността започва от този момент. Разбира се, само лекар може да каже дали през това време има вероятност тя да бъде засегната. Проблемът по-скоро би могъл да дойде от остатъците от веществото в твоя организъм. Важно е и дали си го използвала системно или е било инцидентно. Важно е и за какъв точно наркотик говориш, защото от наркотик до наркотик има разлика. Консултирай се с лекар, поинтересувай се дали това, което си взимала може да навреди на бъдещия плод. Помисли и за моралната страна, дали можеш да възпитаваш дете на този етап и какъв пример можеш да му дадеш. Нахвърлям ти теми за размисъл, но само и единствено лекар може да каже дали ще има и какви биха били последствията за плода. Не е за подценяване и това, че през първия триместър се оформят всички органи на плода и реално начална бременност е един от най-важните етапи.

# 9
  • Мнения: 448
Според мен, ако си използвала наркотици по време на зачеването, е възможно всичко с бебето да е наред. Все пак, когато яйцеклетката бъде оплодена, тя пътува 6-10 дни до матката и реално бременността започва от този момент. Разбира се, само лекар може да каже дали през това време има вероятност тя да бъде засегната. Проблемът по-скоро би могъл да дойде от остатъците от веществото в твоя организъм. Важно е и дали си го използвала системно или е било инцидентно. Важно е и за какъв точно наркотик говориш, защото от наркотик до наркотик има разлика. Консултирай се с лекар, поинтересувай се дали това, което си взимала може да навреди на бъдещия плод. Помисли и за моралната страна, дали можеш да възпитаваш дете на този етап и какъв пример можеш да му дадеш. Нахвърлям ти теми за размисъл, но само и единствено лекар може да каже дали ще има и какви биха били последствията за плода. Не е за подценяване и това, че през първия триместър се оформят всички органи на плода и реално начална бременност е един от най-важните етапи.
Много точно казано!Аз това имах предвид под 50/50,заради всички тези неща,които са важни..кога,какво,колко и т.н.

# 10
  • София
  • Мнения: 38 115
Чакай, чакай. Какъв наркотик? Колко пъти? Колко време? Да не се окаже, че си взела една линийка или си си дръпнала веднъж и сега - драма.

# 11
  • Мнения: 11 234
Подкрепям те и смятам, че най-разумното нещо в така стеклите се ситуации е да прекратиш бремеността. Ако и бащата е приемал наркотици тогава пък съвсем.
Трябва да побързаш, докато бремеността е още в самото начало - ако имаш шанс все още за медикаментозн аборт.

Вярвам, че всичко това ти се случва, за да ти даде знак, че потъваш в нещо гадно и трябва да спреш.

# 12
  • Мнения: 3 732
Авторке, какъв е наркотика и колко често е ползван? Бащата чист ли е?

# 13
  • София
  • Мнения: 38 115
Пак ни метнаха у пуканките!

# 14
  • Мнения: 4
Пико от тавата.. Wink
24/7 системно няколко месеца, хапете ...
На останалите, благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт