Сдружение „Фридрих Шилер“ прием 2018/2019

  • 90 099
  • 767
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 184
Само на мен ли ми прави впечатление, че ARTERY изчезна, а се появи ADTR Smile с доста сходен изказ и начин на копиране на цели постове? С най-добри чувства, разбира се, тъкмо ми беше мъчно, че те няма, а сега се зарадвах! Innocent


Всички асоциации с никове и лица са невинни до доказване на противното. Smile

И не, нямам нищо общо с когото и да е за ваше най-голямо съжаление. Знам за кого говорите, чела съм цялата тема и предишни също. Споделям някои позиции, но с напъване, няма да промените нищо. Най-много да си лаете безславно в тези форуми. И преди да продължите с обвиненията, се замислете защо приема в ПГ се формализира, колкото и да не ви харесва.

# 256
  • София
  • Мнения: 98
ARTERY / ADTR, сега можеш и да се "самолайкваш" Smile , скоро ще ти завещаем и цялата тема, че да можеш и да си самоотговаряш, а по някое време можеш да промениш и заглавието на "възхвала на адекватността на МОН и СО, в частност юридическия отдел и още по-конкретно на ГЕРБ-активистите от него". аз до някаква такава мисъл стигам, докато си лая и чета на воля по форумите Sweat Smile 

tanili, защо не го качиш още сега само с инициали? Нали информацията така и така е публична? Питам само защото ми е много любопитно, пък и аз се опитвам да правя разни екселски сортировки и да гадая. Само предлагам, иначе ще си чакам чинно до класирането Smile.

# 257
  • Мнения: 11
Да, но според мен Шилер не единствена алтернатива за неприети в сдружението деца от района, както и взимането наобяд. Гледам училищата работят с Фарос и други сдружения, а да не говорим, че в района на Младост има редица частни занимални с взимане и водене на децата от и до училище плюс целодневни занимания през ваканциите, така че полудневното обучение не изглежда голяма пречка пред родителите на неприетите в Шилер деца.




Какво са измислили родителите да си вкарат децата в 1 клас още ми е много далечен проблем.
Засега ме интересува приемът в ПГ.
Мен повече ме смущава факта, че има родители , чиито деца са кандидатствали в Шилер , но не са приети, се стараят едва ли не да избутат деца, които са изкарали достатъчно точки за сдружението. Не ги ли е срам , че побутват детето си, за сметка на друго, което е заслужило.
Не визирам родители, които имат възможност да си ги взимат на обяд и не се надяват на прием.
Аз като родител на дете, което е прието само бих искала да обърна внимание на малки подробности:
- В системата ясно се вижда кои инициали са класирани в Шилер.
- Значи знаем и кои не са класирани
- имаме точки на всяко дете по входящ номер
- но имам и списък на децата по имена и входящ номер, който беше залепен в 131
След евентуалното второ класиране в сдружението ще знаем колко точки има приетото дете и дали въобще мястото му е там.
След класиранията мисля да го публикувам. Ако на някой му е от полза Simple Smile

# 258
  • Мнения: 184
Да, но според мен Шилер не единствена алтернатива за неприети в сдружението деца от района, както и взимането наобяд. Гледам училищата работят с Фарос и други сдружения, а да не говорим, че в района на Младост има редица частни занимални с взимане и водене на децата от и до училище плюс целодневни занимания през ваканциите, така че полудневното обучение не изглежда голяма пречка пред родителите на неприетите в Шилер деца.




Какво са измислили родителите да си вкарат децата в 1 клас още ми е много далечен проблем.
Засега ме интересува приемът в ПГ.
Мен повече ме смущава факта, че има родители , чиито деца са кандидатствали в Шилер , но не са приети, се стараят едва ли не да избутат деца, които са изкарали достатъчно точки за сдружението. Не ги ли е срам , че побутват детето си, за сметка на друго, което е заслужило.
Не визирам родители, които имат възможност да си ги взимат на обяд и не се надяват на прием.
Аз като родител на дете, което е прието само бих искала да обърна внимание на малки подробности:
- В системата ясно се вижда кои инициали са класирани в Шилер.
- Значи знаем и кои не са класирани
- имаме точки на всяко дете по входящ номер
- но имам и списък на децата по имена и входящ номер, който беше залепен в 131
След евентуалното второ класиране в сдружението ще знаем колко точки има приетото дете и дали въобще мястото му е там.
След класиранията мисля да го публикувам. Ако на някой му е от полза Simple Smile

Ако вярваме на думите на HRS, интереса към училищата е само и основно продиктуван от Шилер. Затова и всички, пишещи тук се напъват да бъдат приети в Шилер, а не Фарос.

# 259
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
На мен ми е интересно защо някой ще си причинява това обаче newsm78 Предучилищната подготовка е задължителна от трета група. Тоест очаква се, че всички деца ходят на държавна или частна градина до този момент. И изведнъж ги отписват от там и ги пускат полудневно на училище. От какъв зор.... Че и ще плащат допълнително за частни занимални.

# 260
  • Мнения: 11
Бих предположила, че причината би била същата, като и за тези, които кандидатстват в Шилер, а относно плащането - не виждам и това да е пречка, тъй като след увеличението на таксата, частните занимални предлагат сравнително конкурентни цени.

На мен ми е интересно защо някой ще си причинява това обаче newsm78 Предучилищната подготовка е задължителна от трета група. Тоест очаква се, че всички деца ходят на държавна или частна градина до този момент. И изведнъж ги отписват от там и ги пускат полудневно на училище. От какъв зор.... Че и ще плащат допълнително за частни занимални.

# 261
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
Нямам предвид ПГ в 145-то до обяд да се сравнява  с ПГ в  Шилер. Въпросът ми беше защо някой ще избере полудневна ПГ в училище през целодневната ДГ.

# 262
  • Мнения: 11
Ако детето е по-зряло, ако родителят е по-амбициозен, ако не са доволни от детската градина ... 145то е сред най-успешните (5то място) по резултати от НВО / Матура за 7 клас по математика и БЕЛ за София.

Нямам предвид ПГ в 145-то до обяд да се сравнява  с ПГ в  Шилер. Въпросът ми беше защо някой ще избере полудневна ПГ в училище през целодневната ДГ.

# 263
  • София
  • Мнения: 98
145то е сред най-успешните (5то място) по резултати от НВО / Матура за 7 клас по математика и БЕЛ за София.

На какво ли се дължи това? Smile

# 264
  • Мнения: 184
145то е сред най-успешните (5то място) по резултати от НВО / Матура за 7 клас по математика и БЕЛ за София.

На какво ли се дължи това? Smile



На усмивката ти Wink

# 265
  • Мнения: 11
Ако е така, тогава защо и 55то не е в челните места? Интересно ми е да видя и със 131во какво ще стане.


145то е сред най-успешните (5то място) по резултати от НВО / Матура за 7 клас по математика и БЕЛ за София.

На какво ли се дължи това? Smile


# 266
  • Мнения: 1 970
На факта, че  ако в едното училище 145 откак там влезе Сдружението се влиза(ше) след подбор, в другото- 55-то, само два класа, ако не бъркам, последните две три години, а преди няколко години - три влизаха чрез подбор.. От 9 първи класа през 2007 например...  И след 4-ти клас от трите Шилерски оставаха 2, , но тук всъщност няма значение дали е Шилер или Офенбах или Карол или който и да е ... Просто има подбор  на входа. И средният успех на децата от паралелката на дъщеря ми в 7-ми клас беше над 5.70, за разлика от успеха на останалите 6 нешилерски паралелки.
При същите учители.
Затова.
Ако си мислите, че успехът на Света София или на Американския колеж или на други добри гимназии или средни училища се дължи само на учителите... Не само, те просто си подбират материала.
СМГ също - не от всяко дете става математик, е, може и да стане, ама докато научат изоставащите , добрите ще си губят времето.
Просто е.
Ето затова.
А за 131 - след време ще стане ясно, но дотогава я камилата я камиларя, всяка година измислят нешо ново, докато има резултати, сравними със сегашното положение, може да се сменят 16 пъти критериите и ако щете, изобщо да няма НВО, а дефиле по подиум..., знае ли човек... Неведоми са пътищата на хрумванията министерски... Няма такава държава...

Последна редакция: чт, 26 апр 2018, 02:26 от StefanB

# 267
  • Мнения: 4 242
Децата,които не са с подбор ще наваксат само ако родителите или частни учители се занимават с тях.Няма индивидуален подход в държавното училище и не знам какво очаквате,но  никой няма до ви свърши работата с детето
вместо вас.ARTERY/ADTR попита на какво се дължи.Повечето деца ходят на курсове за мятурите зах7 клас и заниманията с родителите.

# 268
  • Мнения: 1 970
Е това е повече от ясно за курсовете,  дори учениците на Св. София, първенеца на НВО ходят, въпреки двойния хорариум по български и математика,  12 вместо 6-8 часа седмично по министерските програми. 
въпросът тук бе защо 55-то е на много По- задно място в класирането за НВО от 145-то. И не го зададе Артери, потребителят е напълно в час с нещата.

# 269
  • Мнения: 350
По повод на таксите. Държавата на гърба на данъкоплатците взе решение да вдигне на два пъти в две последователни години заплатите на държавните учители с по средно 15%. Това пак средно с натрупване прави 32% и малко за две години. Също така се въведоха безумни наеми, за което писах по-горе.  Това е основната причина за вдигане на членския внос и при "Шилер". Сигурно е, че частните занимални също ще си вдигнат цените от наесен, нали не очаквате да тръбят за това в края на учебната година ? Въпросът е с колко. Шилер е един от най-големите работодатели на учители по немски език в държавата и присъства осезаемо на пазара на труда. В този смисъл няма как Фарос или другите частни фирми, които преследват печалба, да останат на цени от есента на 2017-та. Луйс Карол също обявиха, че си вдигат цените.

Общи условия

Активация на акаунт