Сдружение „Фридрих Шилер“ прием 2018/2019

  • 90 171
  • 767
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 184
Когато се обсъждаше новата наредба, Артъри, имаше предложение  от една госпожа да няма разделение по класове, но не се прие от Общината (Проверено), така че паралелките ще са с деца на Шилер и други. Съгласна съм, че ще се приемат през Системата. Как се развиха нещата с таткото, който изпрати жалба за дискриминация заради уседналостта?Не следя случая.

Не знам, но Чобанов е категоричен, че промяна във водещия критерии - прилежаща територия и уседналост в нея няма да има.

И стига с това паралелки Шилер или други. Това е дискриминация.

Повтарям няма Шилер паралелки и никой не може да гарантира на което и да е дете, че в първи клас и нагоре ще има. Ще има паралелки с немски, само при условие, че има достатъчен брой деца, приети по уседналост и местоживеене и успоредно приети от Сдружението.

Справка - питайте директорите на училищата.

И разберете, че Шилер не е училище, за да си собствени паралелки.

# 361
  • Мнения: 184
Абсолютно същото копи/пейст писмо получих и аз. Но това не дава яснота по основното, което питам, а то е: каква е точно уговорката между училищата и сдружението за брой паралелки със засилено изучаване нс немски. Ако аз знам, че даденото уч-ще обявява 4 паралелки за 1-4 клас, от които две ще са със засилено изучаване на немски към Сдружението, то това би ми дало повече яснота. Това някъде има ли го уредено? Къде да питам-училището ли, Сдружението ли? Тази информация е нужма, за да можем по-точно да предвидим шансовете си. Благодаря

Вие не разбирате ли как са регламентирани условията за прием? Ако не, обадете се на директорите на училищата и ги питайте дали ще има Шилер паралелки или не. Децата учат в общински училища и се приемат в тях по правилата на Столична община за прием в първи клас.

Никой няма да ви гарантира нищо, без да изпълнявате условията за прием. Толкова е просто и толкова се дъвче тази тема.

# 362
  • Sofia
  • Мнения: 5 903
Когато се обсъждаше новата наредба, Артъри, имаше предложение  от една госпожа да няма разделение по класове, но не се прие от Общината (Проверено), така че паралелките ще са с деца на Шилер и други. Съгласна съм, че ще се приемат през Системата. Как се развиха нещата с таткото, който изпрати жалба за дискриминация заради уседналостта?Не следя случая.
Не знам, но Чобанов е категоричен, че промяна във водещия критерии - прилежаща територия и уседналост в нея няма да има.
Решението на КЗД се очаква до края на май. И ако КЗД обяви критерия "уседналост" за дискриминационен, Чобанов няма думата.
Вие не разбирате ли как са регламентирани условията за прием? Ако не, обадете се на директорите на училищата и ги питайте дали ще има Шилер паралелки или не. Децата учат в общински училища и се приемат в тях по правилата на Столична община за прием в първи клас.
А Вие не разбрахте ли, че веднъж децата приети в училището, директорката може да ги разпредели по паралелки както си иска. Тоест, нищо ни ѝ пречи да направи паралелки само с деца от Шилер.

# 363
  • Мнения: 184
Когато се обсъждаше новата наредба, Артъри, имаше предложение  от една госпожа да няма разделение по класове, но не се прие от Общината (Проверено), така че паралелките ще са с деца на Шилер и други. Съгласна съм, че ще се приемат през Системата. Как се развиха нещата с таткото, който изпрати жалба за дискриминация заради уседналостта?Не следя случая.
Не знам, но Чобанов е категоричен, че промяна във водещия критерии - прилежаща територия и уседналост в нея няма да има.
Решението на КЗД се очаква до края на май. И ако КЗД обяви критерия "уседналост" за дискриминационен, Чобанов няма думата.
Вие не разбирате ли как са регламентирани условията за прием? Ако не, обадете се на директорите на училищата и ги питайте дали ще има Шилер паралелки или не. Децата учат в общински училища и се приемат в тях по правилата на Столична община за прием в първи клас.
А Вие не разбрахте ли, че веднъж децата приети в училището, директорката може да ги разпредели по паралелки както си иска. Тоест, нищо ни ѝ пречи да направи паралелки само с деца от Шилер.

А вие ако си мислите че КЗД е независим орган, явно сте доста заблудена.

Паралелки с немски език може да има само с деца, приети по уседналост и прилежаща територия. И не ги наричате паралелки Шилер,  защото те не са на сдружението.

И ходете питайте директорите да ви кажат своите очаквания за първи клас. Доста ще се разочаровате. Който иска да рискува тази година в ПГ без да живее в квартала и без уседналост да си носи риска и да трепери дали след 1 година детето му ще продължи. Питайте и Шилер дали ще ви гарантират нещо Simple Smile

# 364
  • Мнения: 4 246
Намерил кой да говори за дискриминация....Имаше предложение, не беше прието. Да видим сега Комисията по дискриминация какво ще каже за случая с многодетния татко, който е новодомец. Много ми е любопитно.Благодаря, Брин! Артъри, някъде четох из пресата, че Министерството на образованието е дало свобода на всяка община  да приеме правила свързани с уседналостта, а не по 3 години уседналост.Също виждам, че си много добре запозната. Я сподели, какво ще направи общината когато след 3 години всички ще са с по 3 години уседналост?

Последна редакция: нд, 13 май 2018, 16:16 от malinkap

# 365
  • Sofia
  • Мнения: 5 903
Паралелки с немски език може да има само с деца, приети по уседналост и прилежаща територия.
Аз пак да се повторя.
Паралелки с немски ще има за деца, приети в училището (и в сдружението), а не само за деца с уседналост в прилежащата територия. Специално в 131-во като нищо ще се стигне до прием на деца с местоживеене извън прилежащата територия, така че, не е много точно това, което пишете.

# 366
  • Мнения: 184
Паралелки с немски език може да има само с деца, приети по уседналост и прилежаща територия.
Аз пак да се повторя.
Паралелки с немски ще има за деца, приети в училището (и в сдружението), а не само за деца с уседналост в прилежащата територия. Специално в 131-во като нищо ще се стигне до прием на деца с местоживеене извън прилежащата територия, така че, не е много точно това, което пишете.

За 131 може би да. За 145 и 55 не.

# 367
  • Мнения: 184
Намерил кой да говори за дискриминация....Имаше предложение, не беше прието. Да видим сега Комисията по дискриминация какво ще каже за случая с многодетния татко, който е новодомец. Много ми е любопитно.Благодаря, Брин! Артъри, някъде четох из пресата, че Министерството на образованието е дало свобода на всяка община  да приеме правила свързани с уседналостта, а не по 3 години уседналост.Също виждам, че си много добре запозната. Я сподели, какво ще направи общината когато след 3 години всички ще са с по 3 години уседналост?

Какво трябва да прави общината? Уседналостта ще си расте с времето Simple Smile

Ясно е че има детайли за доизкусуряване,  но генерално уседналостта и прилежащата територия ще си останат. Стига разбира се политически да има воля за това, а в момента има такава,  особено след драмата миналата година. Believe me. Ако се смени кмета, всичко може да се обърне Simple Smile

# 368
  • Мнения: 4 246
Има светлина в тунела, значи Simple Smile?

# 369
  • Мнения: 1 821
Уседналостта, като принцип или критерий , не е определен като дискриминационен ( за сега) , но според съда , уседналост от над 6м е определена като прекомерна и ограничаваща( спрямо изборното право). Т.е. тя носи повече ограничения и вреди , отделно е в противовес на свободното право на предвижване , отколкото ползи. В този смисъл, Чобанов , може и да е категоричен, че уседналостта и районирането , няма да отпаднат , но това с  микрорайоните , си е интерпретация на наредба 10, която СОС са си направили. В Наредба 10 , не пише,че предимство , 1 дете трябва да ползва в едно ,единствено най-близко училище и че може адресът му да попада в района на само 1 училище. Смятам,че ако КЗД се произнесе , че уседналостта е дискриминация, то ще трябва да се промени и наредбата и Чобанов , нищо няма да може да направи по въпроса. Ако пък, някой реши да я атакува в съда, на 100 процента,ще падне. Но толкова време и усилие ще отнеме,че по-скоро ще приемат детето,на този някой където иска, отколкото да се влачат по съдилища.Или просто, упражнението ще се обезсмисли след 2 години.

# 370
  • Мнения: 184
Кой съд е определил че уседналост над 6 месеца е прекомерна и ограничаваща ?

# 371
  • Sofia
  • Мнения: 5 903
Конституционният съд

# 372
  • Мнения: 10
В Младост 1а има само едно училище.
Училището има определен капацитет за прием.
Ако стане през система ясно как ще е: както сега беше, който успее да се класира се записва.
Просто децата , които не са от квартала, но са учили пг в 145 ще се преместят в 131 най-вероятно. Докато децата, които не са успели в 145, но живеят там, ще си се преместят от 131 в 145. Ще има разместване на децата.
Това тази година и догодина евентуално.
След това не се знае Grinning


Точно следващата година набор 2012 е достатъчно голям за 1ви клас, за да покрие в доста голяма степен бройката от деца, обявена за прием тази година за 1ви клас.  Едва ли следващата година бройката за прием ще е по-голяма от таз годишната.

Разполагаш ли с такава статистика - колко деца, набор 2012, в момента имат адрес в Младост 1А и Младост 4 съответно?

# 373
  • Мнения: 4 246
А, някой знае ли каква форма на образование (целодневна или полудневна) 145-то предлага за 2018/2019 година на 1 - 4 клас?

# 374
  • Мнения: 184
В Младост 1а има само едно училище.
Училището има определен капацитет за прием.
Ако стане през система ясно как ще е: както сега беше, който успее да се класира се записва.
Просто децата , които не са от квартала, но са учили пг в 145 ще се преместят в 131 най-вероятно. Докато децата, които не са успели в 145, но живеят там, ще си се преместят от 131 в 145. Ще има разместване на децата.
Това тази година и догодина евентуално.
След това не се знае Grinning


Точно следващата година набор 2012 е достатъчно голям за 1ви клас, за да покрие в доста голяма степен бройката от деца, обявена за прием тази година за 1ви клас.  Едва ли следващата година бройката за прием ще е по-голяма от таз годишната.

Разполагаш ли с такава статистика - колко деца, набор 2012, в момента имат адрес в Младост 1А и Младост 4 съответно?

Да кажем, че съм се интересувала и имам подходящи данни. Те разбира са променлива величина, но като цяло с малко работа в ексел, можеш да си направиш необходимите изводи.

Общи условия

Активация на акаунт