Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 16 март 2018, 12:40 ч.

1 АЕГ - тема 2

• 35 583
  • 364
  •   2
Отговори
# 15
В 9 клас за съжаление нещата не се поправят. Продължава масовото безхаберие. Аз се карам на сина ми, че не учи достатъчно, а той ми казва - не разбра ли, че в това училище не се преподава като хората, никой не се опитва да те научи на нещо, а после дават трудни тестове. Не съм напълно съгласна с него. Според мен има учители, които наистина работят с желание. Нивото обаче е толкова паднало, че сериозно се замислям дали да включваме гимназията в списъка с желанията след две години, когато дъщеря ми ще кандидатства.
Господинът по математика, Генин, продължава да бърка задачите или не успява да ги дореши... Без коментар. На контролни дава доста по-трудни от "решаваните" в час.
Що се отнася до дисциплината - и при нас продължава да има проблеми понякога, но май само един младеж ги причинява. Другите обаче се разсейват и се водят по неговия акъл.

# 16
  • София
Надеждата ми бе, че трагичното положение е само в 8 клас! Мислех, че по-отчаяна не мога да бъда  Twisted Evil

# 17
  • 1st floor
Аз пък за пет години не чух някой да се оплаква от дисциплината в класа извън рамките на нормалното.  Laughing Девойката сега завършва, харесва си училището. Последните години гледам, че го дава по-лежерно, но първите (особено осми клас) се сдухваше от учене и писане. Сякаш в различини училища учат децата. Laughing Или пък децата и майките им са различни...  Laughing

# 18
  • София
Не знам какви са твоите "рамки на нормалното" за дисциплината . Косата ми се изправи от това, което чух на родителската! Аз пък не знам сега някой да се "сдухва от учене и писане". Така беше мноооого отдавна! Аз съм от тези майки, които  помнят как беше преди 10 години поне. За по-назад пък да не говорим  Twisted Evil

Съжалявам, че в темата пишем само 2-3, а ми се искаше да има повече мнения.
Тук май четат и от седмокласната тема, та не им завиждам пред прага на подредбата на гимназиите!

# 19
Аз пък за пет години не чух някой да се оплаква от дисциплината в класа извън рамките на нормалното.  Laughing Девойката сега завършва, харесва си училището. Последните години гледам, че го дава по-лежерно, но първите (особено осми клас) се сдухваше от учене и писане. Сякаш в различини училища учат децата. Laughing Или пък децата и майките им са различни...  Laughing

Така сте го написали,все едно детето ви е учило 10 години там- първите години... последните години...
Дъщеря ми говори точно като сина на  Бети- просто не  учат нищо.Пак казвам , тя е отличничка  и би трябвало аз да съм ОК с всичко, но просто виждам как не се отваря учебник. Със сигурност така не се учи език.

# 20
  • 1st floor

Така сте го написали,все едно детето ви е учило 10 години там- първите години... последните години...

Пет достатъчни ли са.  Mr. Green Съжалявам, ако съм ви обидала с поста си. Но форумът е точно за изказване на лично мнение и моето е такова.  Laughing Не знам какъв е вашият случай и какво чувате на родителските срещи, но моята коса си е още къдрава, а съм била на всички такива среща с изключение на тази година (реших да си ги спестя).  Mr. Green В никакъв случай не промотирам училището, даже ще се радвам баловете тази година да паднат и моят неучещ син да има шанс! hahaha

# 21
  • София
Искрено му пожелавам да има шанс!

Недоумението ми идва от факта, че балът в Английската бе висок, а някои от постигналите го се оказаха недоразумения и като дисциплина, и като умствен багаж.

# 22

Пет достатъчни ли са.  Mr. Green Съжалявам, ако съм ви обидала с поста си. Но форумът е точно за изказване на лично мнение и моето е такова.  Laughing Не знам какъв е вашият случай и какво чувате на родителските срещи, но моята коса си е още къдрава, а съм била на всички такива среща с изключение на тази година (реших да си ги спестя).  Mr. Green В никакъв случай не промотирам училището, даже ще се радвам баловете тази година да паднат и моят неучещ син да има шанс! hahaha

Съжалявам и аз ако съм ви обидила.Не е била това целта ми. Истината е, че родителските срещи преминават с четене на имена на провинили се ученици и ниски оценки. Просто за нас наистина е шок. Може би по- нагоре ще свикнем.

# 23
Здравейте! Има ли отзиви за последното контролно на 8 клас при Генин върху раздел ,,Окръжности”?

# 24
Здравейте! Има ли отзиви за последното контролно на 8 клас при Генин върху раздел ,,Окръжности”?

Нашите още не са го правили.Може би-днес.В понеделник и вторник е отсъствал.

# 25
  • София
За едни всичко в училището е ОК, за други /като мен/ не е. Зависи от критериите, които всяка от нас има.
Аз отивам на мнението, че учители и администрация са прехвърлили отговорността за ученето върху родителите. Ние да проверяваме, следим...... аз си мислех, че одисеята приключва със 7 клас.
А 1АЕГ  не е нищо по-различно от останалите езикови, освен Генин, може би, той е уникат.

Можем да попитаме Директорката, дали ще ни отпусне една стая, два пъти седмично и да си намерим учител, на който да платим заедно. Математиката в осми клас не е никак елементарна, започва се с едни множества и допустими стойности, корени, квадратни уравнения. Геометрията е по-лесна, но в алгебрата се въвеждат основни понятия. Рационални уравнения също.

# 26
  • София
aninica, не се засягай, не твърдя, че всички учители са отлични и не казвам, че няма какво повече да се желае в гимназията, но какво значи "да ги проверяваме, следим"? Та те са гимназисти, не са в начален курс, за да им напомняме за домашното. Учителите преподават, а който иска учи, който не иска се скатава.

# 27
Като бивш възпитаник на гимназията, сестра на наскоро завършил и човек, влизаш поне веднъж седмично в 1 АЕГ - препоръчвам училището горещо.
Факт е, че учителите не се опитват да ни налеят нещо в главата, но също така е и факт, че никога не е отказан шанс на дете, на което му се учи.
 Има толкова клубове, СИП-ове и възможности за развитие за минимални средства (в повечето случаи дори безплатно), че свят да ти се завие.
Това реално е училището с ной-много извънкласни дейности, а ако погледнете и резултати и лауреати от Олимпиади - също е на челните места. Тези неща обаче наистина са по-осезаеми след 8-ми клас, Когато, за съжаление, наистина се случва и да не попаднете на класен (моят случай беше такъв, на брат ми - точно обратното).

П.П. надявам се никого да не засягам с мнението си.

# 28
Всички сме недоволни от екскурзията "за избрани" на Галя Ненчева в Швейцария...родителите на 8б клас могат да потвърдят. Явно избраните и изборът са били грешни...

# 29
  • София, в зелената гора
Моля за малко разяснение относно профилите за кандидатсване в Първа АГ - какво точно представлява
профил например АЕ ИЕ М? Испанския език - изучаването му започва от 9 клас и от нулево ниво? Математика
сигурно с 1-2 часа седмично повече от останалите класове?
Според Вас като имащи вече опит с училището - има ли учители по чуждите езици, а също така напр. англичани,
които да преподават английски език? Или само българи преподават английски на учениците?
Предварително благодаря за отговорите.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт