1 АЕГ - тема 2

  • 86 817
  • 724
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 26
 Като започнат да учат на английски физика, химия, биология, география и история, отделно да пишат есета по английска литература, знанията им няма начин до останат на ниско ниво. Може в други езикови гимназии, особено по страната, където няма достатъчно учители, и да са ниски, но не и тук.
Не търсете под вола теле Ill Hands V .
[/quote]

Това звучи успокоително, благодаря! Проблемът обаче остава чисто административно. За да имат документ за С, отново трябва външни школи и изпити.

# 376
  • София
  • Мнения: 17 991

Това звучи успокоително, благодаря! Проблемът обаче остава чисто административно. За да имат документ за С, отново трябва външни школи и изпити.
Че и по старата система беше така.. Изключение са само езиковите гимназии с немски ( и пак не всички), навсякъде другаде, дори и при достигнато в училище ниво С1, пак няма сертификат, такъв се взима след явяване на изпит в оторизиран за целта изпитен център. В последния, дори и той да се помещава в самото училище, какъвто е случаят примерно с ФЕГ, пак се плаща за явяване на изпит.

# 377
  • Мнения: 4 915
Учебниците им по английски ще са за ниво само B2.1.
Така им е заложено по учебен план според МОН.

Аз все пак се притеснявам, независимо че ще учат предмети на английски.
Не гоня непременно да имат документ за С1, а да го учат на това ниво.

А вторият език - ниво А2 не е ли смешно? То ясно, че няма да го изучат много сериозно, но поне който има желание, да има възможност да учи.

По-добре да се интересуваме и да питаме, така смятам аз. Simple Smile

# 378
  • София
  • Мнения: 6 094
aninica, ако не те затруднява, пиши какво са ти отговорили от гимназията.

# 379
  • Мнения: 4 915
На кой мейл пишете, този от сайта ли?

Ако пишем повече родители, ще има по-голям ефект.
И да се повдигне въпросът на предстоящата родителска среща - според мен е много важно.

П.П. На сайта на гимназията има списък на учебниците за някои предмети.
Настоящите учебници по втори чужд език за 12токласниците по испански и френски примерно са за ниво B2.
Обаче сега трябва да е различно. Rolling Eyes


Ако по новите глупости на МОН първата година покрият ниво по основен език B1, какво ще правят още 4 години?...Ще учат ниво B2.1...Sad

Последна редакция: ср, 19 сеп 2018, 14:13 от Free Soul

# 380
  • Мнения: 1 108
Смятам, че се притеснявате абсолютно излишно.
1) всички предмети в 9. и 10. клас са на АЕ - няма как нищо да не научат
2) дори да приемем, че МОН ще ги задъжава да преподават по някакви учебници, то обучението по АЕ винаги се е случвало го огромна степен от раздадени от учителите допълнителни листа и материали, така че учебникът би станал просто още по-излишен
3) децата имат два вида АЕ - така наречените А и Б, единият от които после става литература - първите години по Б обикновено се учи по чужди учебници (разбирайте не на МОН), а после искам да видя как по литература ще учат Шекспир на ниво Б2.  Или моят личен кошмар - "Кентърбърийски легенди" (оригиналът е от 14-ти век) - няма как да стане.

Нито една елитна гимназия няма изобщо да отрази подобна наредба - децата ще имат ниво Б2 така или иначе, така че няма какво да променят в обучението най-вероятно.  Да не би Leistung класовете на немската (които държат немски изпити) да ги накарат да спрат? Няма такъв вариант, не го мислете Simple Smile

Успех на всички с новата учебна година!  

# 381
  • София
  • Мнения: 1 681
Здравейте на всички и честита нова учебна година! Моят син е вече в 9 клас и бюджетът за учебници тази година ще бъде умопомрачителен - дотук сме на 160 лв. само за 4 предмета. Заради новата програма всички учебници са нови и не могат да се ползват от познати или втора ръка. В тази връзка ако някой се интересува от употребявани учебници за 8 клас на половин цена, моля да ми пише на лично.

# 382
  • София
  • Мнения: 1 082
aeg1@abv.bg


Това е имейла на училището, пишете и Вие.
Като гледам обаче политиката на всички правителства до сега, предполагам, че са заложили по-ниско ниво.

# 383
  • Мнения: 21 455
Разгледайте учебната програма по езика и наредбите за общообразователната и профилираната подготовка. Там нивата ги пише.

# 384
  • Мнения: 15
Забравих да добавя...
Една от приятелките ми, която вчера е била на родителската на 8кл сподели, че вчера също е допуснал няколко грешки-предвид опита си, което не е очаквала...казал е че математиката е по-важна от английския и може да не учат английски в началото , а математика трябва; нещо от този сорт и също, че родителите трябва да проверяват всички домашни и задачи на учениците т.е. да вършат неговата работа...и по-скоро не са с добро първо впечатление за него.
Не знам в коя паралелка е било това, но при нас каза, че материалът в 8-ми клас започва с комбинаторика, което е трудна материя и децата, които са учили с години английски език могат да наблегнат в първите седмици на този материал.
Големият проблем са 3-те часа седмично по този предмет - те просто не стигат за нищо, което е факт. За проверки на домашните не е казал да ги следим, а да подсещаме, че трябва да си решават задачите за домашно и да пререшават задачите от учебника. Задачите от сборника са по преценка на ученика дали и кога да ги решава. Петминутките съдържали задачи от часа, домашното или сборника - по този начин той проверява кой си пише домашните.
Да, моята приятелка е в 8е кл. с класен ръководител Евгения Ангелова и мненията за нея не са много положителни, да не кажа отвратителни. Другите родители с преки впечатления могат да споделят. Въпреки че в началото на годината е нормално да има леко напрежение до нормализиране на нещата.

# 385
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
СЕПТЕМВРИ 25 , 2018
На 03.10.2018 година, сряда, от 18:30 часа ще се проведе родителска среща за всички класове.

Поканват се родителите на всички наши възпитаници.

# 386
  • София
  • Мнения: 124
Здравейте,

Предлагам учебници втора употреба за 8 и 9 клас на половин цена. Ако някой се интересува, нека ми пише лично съобщение.

# 387
  • столицата
  • Мнения: 3 791
Лайстунг паралелките на Немската си учат по немската образователна система и с немски учебници в по-голямата си част. Обявените учебници за втори език в 9 клас са с ниво В2

# 388
  • Мнения: 30
Здравейте,

Предлагам учебници втора употреба за 8 клас на половин цена. Ако някой се интересува, нека ми пише лично съобщение. Успешна учебна година на всички!

# 389
  • София
  • Мнения: 1 082
Новото ниво ще е в2, вместо досегашното с1.
Учителка по английски от гимназията го каза.
МО явно има за цел с всяка измината година да намалява качеството на образование.
И не мога да пропусна клишето за ползата от прости консуматори, които умират 1-2 години след пенсиониране.

Общи условия

Активация на акаунт