от кога мога да давам пюрета

  • 5 532
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Здравейте мамчета, бебчето ми след 7 дни прави 3м. Искам да попитам от кога почнахте да дохранване с пюрета, какви пюрета, и по колко пъти на ден. Сега я кърмя обаче нямаме режим на поискване сме а ми казаха че е хубаво да си направим режим на 3ч но тя спи 1ч и половина и става и почва да търси и след като ядем тя иска още дали не и стига храната. Взех и АМ НАН 1 но го плюе не го иска. Извинявам се че задавам толкова много въпроси но съм начинаеща и се притеснявам за бебчо.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Поне на 5 навършени месеца. На 6 още по-добре. Много, ама много ти е рано да мислиш за пюрета.

# 2
  • Мнения: 2 988
НИКАКВИ пюрета, каши, а още по-малко пък сокове ПОНЕ още 2 месеца!!! И какъв ти е проблемът да го кърмиш на час и половина? Не виждам причина и за дохранване.

# 3
  • Мнения: 29
Благодаря. А за кърменето може ли да ми дадеш съвет. Дали може да я дохранвам с козе мляко защото опитах с АМ но не го яде. Може да не ми е хранителна кърмата за да се нахрани незнам не разбирам и няма кой и да попитам.

# 4
  • Мнения: 21 158
За захранването поне на 6 месеца.
А с какво АМ опитахте ?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Дали може да я дохранвам с козе мляко
НЕ!!!!
Как ще даваш козе мляко на 3-месечно, как изобщо ти хрумна? Мляко различно от кърма/АМ се дава доста след първите храни на 5-6 месечна възраст! Защо реши, че ти е нехранителна кърмата и че има нужда от дохранване? По колко наддава на месец, че се притесняваш? Кърмените бебета ядат по-често, нормално е, кърмата се усвоява много по-бързо от АМ. Нормално е и кърмаче да не хареса АМ. Кое точно те притеснява, че не разбрах, освен факта, че яде често?

# 6
  • Мнения: 29
НАН 1, но ми казаха че козето мляко най много се доближава с кърмата дали може да и давам козе мляко

# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 199
А как наддава, пълни ли памперсите? Това е важното, а не дали търси още след хранене. И как така търси още, нали я кърмиш? Не се ли пуска сама?

# 8
  • София
  • Мнения: 983
Има изключително добри и отзивчиви консултанти по кърмене, към които можеш да се обърнеш за съвет! На мен много ми помогнаха, когато кърмата ми спря от раз (от стрес) и когато имах жестоки запушвания. Може и по телефона да си говорите, а и за всеки квартал си има жени, които могат да дойдат на място да ти покажат,кажат каквото те интересува.
Не вярвам в понятието "нехранителна кърма"! Не слушай бабини съвети за козе мляко, че ще си докараш някоя беля на главата, а и къде ще намериш такова в момента?
Не пишеш колко наддава? АМ има ужасно много разновидности и ако се налага, предписано от ЛЛ, може и да не случиш от 1 път и да трябва да сменяш.

Последна редакция: пт, 16 мар 2018, 14:40 от mishoto

# 9
  • Мнения: 29
преди се изхождаше 1 път на ден а тези 2 дни забелязвам че е по 2 3 пъти но по малко

# 10
  • Мнения: 2 988
Никакво козе мляко! Ако толкова държиш да дохранваш пробвай с друго АМ, но не и с козе/ краве кисело или прясно.

Щом бебето пълни памперсите според мен няма за какво да се тревожиш. Продължавай да кърмиш на поискване както до момента.
А и не пишеш по колко наддава бебето?

# 11
  • Мнения: 29
еми роди се на 23 януари 2.700 . Изписаха ни на 30, 2,460 кг.. а на 27 февруари бяхме 3.700. сега сме пак на 27

# 12
  • София
  • Мнения: 983
И ти се струва, че не се храни достатъчно? Прекрасно си наддава детето, 1.240 за месец си е супер. Имай предвид, че като мине някой друг месец ще започне да качва по по-малко, което не означава, че трябва да го дохранваш с АМ, ако имаш кърма.
На тази възраст се гледат пълни памперси, да спи спокойно, да хапва когато поиска (щом не си на някакъв режим) и най-вече да му се радват мама и тати! Не се притеснявай излишно, ако няма за какво!

# 13
  • Мнения: 434
Едно от задължителните условия за започване на захранване е бебето да може да стои седнало, поне с опора. Много е рано за пюрета, както са ти писали и другите 5-6 месеца е препоръчителната възраст.
Козето мляко го забрави. Близко е но не означава, че е полезно на тази възраст дори е опасно.
Ако кърменето не е за теб най-добрият вариант е да заместиш с АМ. Като това което ми идва на ум е да опиташ първо да даваш кърмата от шише за да свикне бебето с шишето.
Но като цяло аз съм за кърменето.
Най-добре си кърми детето, да ти е мирна главицата. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 4 808
Аз съм гледала деца доста отдавна, знам, че много неща са се променили... и все пак... Когато децата ми бяха малки, започвахме с плодовите пюрета на 3 месечна възраст, след 5-6 месеца вече можеше и месни. На два навършени месеца съм им давала сок от моркови, който сама правех. На 7-8 месеца вече ядяха попарки от супички и манджички. Не знам какво съдържат адаптираните млека, но сигурно има химия. И козе мляко съм им давала, да, най-близко е до майчината кърма, но трябва да се внимава, за да не получат разстройство. Децата ни ядяха чисти храни и растяха здрави, а сега ми настръхва косата като чувам що алергии и болести има...

Общи условия

Активация на акаунт