Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 16 март 2018, 21:45 ч.

WORLD CUP RUSSIA 2018 - Официална тема

• 51 355
  • 1 197
  •   1
Отговори

Анкета

За кой отбор стискате палци да стане световен шампион?

Опции:

# 1 185
  • Варна/София
..... Немците газ пикаят......
Изобщо не будят у мен подобни асоциации коментарите в пресата и из соц. медии. Йозил и компания така или иначе приключиха с нац. отбор след мача с ЮК и това му/им е ясно. Просто той използва момента, за да направи оттеглянето си по-атрактивно. Вместо да каже, че не е получил покана от селекционера, ще каже, че сам се е отказал и готово.

.....Омразните и обидни коментари към него от страна на сънародниците му излагат Германия пред света и показват едно грозно лице, обикновено прикрито зад ефемизми и учтивост. .....
Точно пък немците нямат нито едно от посочените качества според мен. Хората казват това, което мислят, но приемам и твоето мнение.

Той, ако желае, нека се снима и с Ким Чен Ун, и да напише под снимката, че това е неговият човек. Никой не го спира, но пък и феновете имат право да реагират, когато става дума за човек, който носи нац. флаг на гърдите си. За мен оттеглянето на Йозил трябваше да стане още преди СП и това не е нещо неочаквано.

Сега по-интересно ми е какво ще направи Льов с нац. отбор на Германия за ЕП и СП.

# 1 186
  • София
Йозил по много лош начин си тръгна и загуби и малкото уважение и респект което имаше. Повечето футболисти са просто момченца и много често не мислят преди да действат и когато става въпрос за жени, алкохол и наркотици махаме с ръка (това си е техният живот и си е тяхна работа какво ще правят с парите си), но когато целенасочено се снима с Ердоган и казва, че това е ''моят президент'' то това е огромна обида за всички германци и за националния отбор. Германия дължи много на Йозил, но и Йозил дължи много на Германия. Нещата са свързани. Когато си направил грешка, бъди мъж, признай си и се извини, пък после ако искаш напусни. Но това което направи и думите му са обидни за него самия. Не знам дали го осъзнава. Мисля, че не и това е още по-лошото за него.

# 1 187
Диаволо, всъщност, доста хора в Германия се застъпват за него. Да, много се нахвърлиха агресивно върху него, но други го разбират и уважават постъпката му. Всъщност, според мен, този, който ще го отнесе, ще е Grindel. Постъпката му събуди диалог по доста наболели въпроси, което аз намирам за хубаво.

# 1 188
  • Варна/София
Diavolo, казал си го добре. Преглеждах вчера соц. медии и ми се струва, че %-ът на недоволните е доста по-голям отколкото на тези, които разбират и защитават постъпката (говоря за офиц. facebook и twitter на Йозил).

# 1 189
missence, аз си мисля, че Озил само спечели от постъпката си. 

# 1 190
  • Варна/София
missence, аз си мисля, че Озил само спечели от постъпката си. 
Дано ти си права, защото моето усещане е коренно различно.

# 1 191
Беше само въпрос на време да се повдигне темата за интеграцията на имигрантите в Германия и в частност на голямата турска общност. Досега мирно и кротко си съжителстваха, не заради добрите си взаимоотношения, ами просто защото нямаха пресичане на интереси. Настъпи момент, обаче, когато трябва да се заеме страна в конфликта Турция - Германия и нещата загрубяха. Досега като че ли германците отбягваха тая щекотлива тема, но ето, че трябва да се изправят лице в лице с неприятната истина. Ще има още да се пише и говори.

# 1 192
  • Варна/София
Политиката не трябва да се набърква в спорта. Мен това ме дразни. Спортът си е спорт и нека поне него да го оставят неопетнен от политически лозунги и мръсотия.

# 1 193
  • София
Идеалният отбор според феновете (гласуване в сайта на ФИФА)
4-3-3

Тибо Куртоа
Тиаго Силва/Диего Годин/Рафаел Варан/Марсело
Кевин Де Бройне/Лука Модрич/Филипе Коутиньо
Килиан Мбапе/Хари Кейн/Крищияну Роналдо

Най-красив гол според феновете (гласуване в сайта на ФИФА)

1. Бенжамен Павар (Франция) - 1/8 финал - за 2-2 с/у Аржентина
2. Хуан Кинтеро (Колумбия) – ГФ - за 1-1 с/у Япония – ПСУ
3. Лука Модрич (Хърватия) – ГФ – за 2-0 с/у Аржентина

* Павар е първият европеец, който печели наложената от СП’ 2006 г. анкета на ФИФА.

# 1 194
  • София
и още четири непубликувани от мен мондиалки-любопитки Simple Smile

* Даниел Субашич (Хърватия) се изравни с Харалд Шумахер (ФРГ – СП’ 1982 и 1986) и Серхио Гойкоечея (Аржентина – СП’ 1990) с по 4 спасени дузпи. Субашич и Гойкоечея го правят в рамките на един форум!

* Трябваше да минат 18 мача, докато най-накрая азиатски отбор победи южноамерикански на СП. Това стори Япония за 2-1 с/у Колумбия!

* 72.5 км. пробяга Иван Перишич на това СП, повече от всеки друг на този Мондиал. За сравнение, Шави пробяга общо 80 км. в ЮАР’ 2010, а Томас Мюлер спечели надпреварата в Бразилия’ 2014 г. с 84 км.

* 135 г. и 3 месеца е общият сбор от годините на Оскар Табарес и Фернандо Сантуш, когато двамата се срещнаха на 1/8 финала между Уругвай – Португалия. Това е най-възрастният общ сбор на двамата треньори в цялата история на световните първенства!

# 1 195
  • Преди на юг, сега на север, но все на изток!
Благодаря, Дяволо.
Припомних си някои любими моменти.

# 1 196
Политиката не трябва да се набърква в спорта. Мен това ме дразни. Спортът си е спорт и нека поне него да го оставят неопетнен от политически лозунги и мръсотия.

Не може да се отдели политиката от спорта и това световно го доказа.
Йозил дали ще смени милионите евро от германците за лири по призива на неговия президент !?!?

# 1 197
  • София
Я да офертирам феновете за една популярна футболна виртуална игра Wink

Малко по-дълго ще е, но прочетете обезателно.

Тази идея ми е от години, но най-накрая се реших, особено и най-вече след голямата активност, която имаше тук по време на световното. Значи все пак имаме и много жени истински ценители на този велик спорт. Не просто да гледат, но и да анализират, да са добри в прогнозите, да имат мнение, което да отстояват.
За това и се реших сега. Ако има навити да пишат тук или във футболните фенове. Аз пускам темата и на двете места.
Търсят се 5/8/повече човека за един виртуален отбор по футбол с капитан, нападатели и вратар.
Идеята е да се направи изцяло женски отбор и то от най-големия портал не само в България - БГ Мама. И така да защитавате честта на БГ Мама. Аз давам само идеята и ще помогна със стиковката и разяснението на правилата, но няма да се мешам по никакъв начин в отбора. Аз си имам друг отбор на който съм мениджър, а и по правилник няма как да си мениджър на два отбора в играта.
Играта се казва ПМЛ и е единствена по рода си не само в България, но и в световен план.
Играе се в един популярен форум, който е наследника на умрелите, но легендарни едно време клубове на dir.bg
Накратко. Този отбор трябва да се състои от минимум 5 човека и максимум 8. Ако има повече ентусиасти, то винаги сте добре дошли. Може да се сформират дори два отбора или просто да бъдете трансферирани в други отбори. Качествени голмайстори се търсят. Simple Smile
Но за да добие един отбор права то трябва да сте не по-малко от пет и максимум осем.
Отбора трябва да има име, аз ви дадох идеята - ''БГ Мами'' или нещо подобно, ама ми се ще да се знае, че е от Бг Мама по някакъв начин. Трябва да си изберете мениджър, който един вид ще коли и беси в отбора. Той прави трансферите, купува и продава и пр. Той регистрира отбора във федерацията и се явява нещо като собственик на отбора.
Отбора се нуждае от капитан (обикновено мениджърите са и капитани, но не винаги, има и не малко изключения), за който ще има най-много работа, защото от капитана зависи поне 50% от битката. Той пуска потоците или мачовете (в зависимост дали отбора играе като домакин или гост), т.е. участва в надлъгването с противниковия капитан. В един мач участват четирима нападатели и един вратар. Нападателите пускат по 5 прогнози от избран брой мачове и ако познаят точния резултат - вкарват гол! Елементарно е. Така всеки отбор пуска по 20 прогнози (4х5). А вратарят има правото да избие по своя преценка четири опасни атаки на противниковия отбор. Т.е. отбор А пуска 20 прогнози, а вратарят на отбор Б има право да избие 4 от тях. Така дори и да излязат точните резултати, то се води, че вратаря е спасил и няма гол!
За победа се дават 2 точки, за равен 1 точка, а за загуба 0 точки. Играе се всеки уикенд успоредно с първенствата в Европа. Започва есента и приключва късната пролет.
Отделно си има и Купа на ПМЛ с директни елиминации. Изобщо играта е едно към едно с реалните първенства, само че тя е виртуална и не ритаме на поляната, а даваме прогнози.  Grinning
Не отнема много време. Капитана трябва да мисли повече, особено когато избира мачовете, но нападателите и вратаря имат веднъж в седмицата да пуснат 5 (за вратаря 4) прогнози и толкоз. Някои маниаци отделят часове време, други 5 минути, няма формула на успеха.
Отделно има и дузпи, картони, преки свободни удари, но за това по-нататък, не е най-важното за момента. Играта е изключително зарибяваща и става като краста. Имаме мъже на по 45 г. + които все още като малки деца се вълнуват, имаме майки, които като накърмят децата и отиват да пуснат прогнозите, хаха. Тази игра си стана част от нашия живот.

Мениджъра или капитана (обикновено капитана) пуска и кой ще играе. Значи може да сте осем в отбор, но играят само пет (четирима нападатели и един вратар). Другите са резерви, можете да играете ротационно и пр. Вие си решавате.

Куркума, Роналд и пр. мъже.
И вие сте добре дошли естествено. Ясно е, че няма как да сте в този отбор (но ако има поне 10 сериозни желаещи, то втория отбор може и да е смесен), но пък доста отбори търсят играчи, отделно във форума има още доста индивидуални футболни и тенис игри, така че момчета и момичета стига да обичате прогнозирането и риска, то това е за вас. Не играем за пари, а само за чест и виртуална слава. Няма такси и щуротии.
Игрите имат дългогодишна традиция - вече близо 17 години откакто ги има.
Има си специална купа, която се връчва на шампиона, има медали и пр. Нещата са много истински и много добре организирани.

И за финал. Ние пак си оставаме в БГ мама и ще си пишем тук, просто там ще прогнозираме. Ако искате разбира се пишете и там, където искате, ваша си воля. Аз например от много години пиша активно и на двете места и не ми пречи, защото обичам истински и двете. Много моля да се разбере това. Не правя кражба на кадри от Бг мама, напротив даже съм довел някои хора тук да пишат в спортните и филмовите клубове, а този отбор или два ако изобщо се сформират ще са реклама и за това място и че тук има майстори.

Вие сте на ход. Simple Smile

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт