Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 16 март 2018, 21:45 ч.

WORLD CUP RUSSIA 2018 - Официална тема

• 44 462
  • 1 197
  •   1
Отговори

Анкета

За кой отбор стискате палци да стане световен шампион?

Опции:

# 15
  • София
Сега, специално за вас и само за нас си, ето един списък с предстоящите (най-близки) контроли на участниците на световното. Е, сложих за цвят и България  Grinning

22.03.2018 г.
Дания – Панама

23.03.2018
Португалия – Египет
Русия – Бразилия
С.Арабия
– Украйна
Уругвай – Чехия (China Cup)
Тунис – Иран
Сърбия – Мароко
Германия – Испания

Норвегия – Австралия
Франция – Колумбия
Аржентина
– Италия
Полша – Нигерия
Шотландия – Коста Рика
Гърция – Швейцария
Холандия – Англия
Япония – Мали
Сенегал - Узбекистан
България – Босна

24.03.2018
Мексико – Исландия
Северна Ирландия – Южна Корея
Швеция – Чили
Перу – Хърватска

26.03.2018
Португалия – Холандия
България - Казахстан

27.03.2018

Египет – Гърция
Русия – Франция
Белгия – С. Арабия
Иран
– Алжир
Мароко – Узбекистан
Испания – Аржентина
Колумбия – Австралия
Дания
– Чили
Нигерия – Сърбия
Германия – Бразилия

Тунис – Коста Рика
Швейцария – Панама
Полша – Южна Корея

Румъния – Швеция
Англия – Италия
Сенегал - Босна

28.03.2018
Мексико – Хърватска
Исландия – Перу

Ще се грижа своевременно да ъпдейтвам резултатите, ако темата ми позволява да редактирам...

# 16
  • София
Стадион-кукла в Брьондби, наполовина.... пълен, само, а два отбора световни фиалисти играят - Дания - Панама.
Мачът завърши 1:0 за Дания, с гол през втората част. Панама предимно се защитаваха и се очертават като "боксова круша" в групата си. Дания също не впечатляват, обаче...Simple Smile Ще им е трудно срещу Перу....

В друг приятелски мач от днес (23.03.) игран в Белгия, пред 250 зрители, Япония за малко да загуби от... Мали. 1:1 все пак, с изравнителен гол за самураите в 90-та минута!

Последна редакция: пт, 23 мар 2018, 17:23 от Ronald

# 17
  • София
Забравих да напиша, че гласът на дяволчето е за Португалия! Колебаех се между тях и Белгия, но избрах Португалия заради великия Крищяну. Ест. избирах само измежду отбори с някакви шансове за титлата.
Принципно съм против ЮА, но все пак там Уругвай и Колумбия са ми симпатични, особено вторите. Твърдо против Бразилия (или както им викам Мангазилия) и Аржентина.  Peace

# 18
  • София
Здравейте всички,
Малко ъпдейт, какво се случи в контролите на участниците в Мондиала след изиграни, по календар, от всеки отбор от по 4 до 7 приятелски срещи, в периода ноември 2017 – март 2018 г. По календара на ФИФА до началото на световното всеки участник ще има още 3 възможности за контроли, повечето от които, буквално в навечерието на WORLD CUP RUSSIA 2018.

Кратък обзор кой как се справи дотук след приключване на квалификациите и в периода на „обиграване“ на отбора и избистряне на състав и тактика. Станахме свидетели както на някои доста интересни сблъсъци, случиха се изненади, доколкото такива може да има във френдли мачовете.

Домакините не успяха да впечатлят, след като за 5 контроли, записаха 3 загуби и 2 равенства, едно от които престижно – срещу Испания. С останалите класни съперници, с които домакините имаха привилегията да играят – Аржентина, Бразилия и Франция, Сборная тотално отстъпи. И като игра, и като резултати. Предстои да видим две по-лесни проверки - срещу Австрия и Турция, които се очаква Русия да „вземе“ безпроблемно, може би с цел здравословно надъхване преди старта.

Уругвай изигра 4 срещи, в които инкасира изненадваща загуба от Австрия, равенство с Полша и победи над Чехия и Уелс. На Урусите им предстои само още една контрола (поне засега) срещу Узбекистан, явно за да се ориентират в азиатския футбол. Саудистка Арабаия и Египет записаха само по една победа, съотв. над Молдова и Конго.

Единственият отбор, записал само победи от всички приятелски срещу до момента е в група Б, и това е тимът на Мароко. Най-впечатляващи са разгрома над Нигерия с 4:0 и победата над Сърбия с 2:1. За Мароко предстоят две проверки още – срещу Швейцария и Тунис.

Португалия записа малко очаквана загуба от Холандия с 0:3, а Испания – 2 равенства (срещу Русия и Германия), но разгром над Аржентина с 6:1 и още един – над бойкия тим и сензация от миналото световно - Коста Рика с 5:0.

Иран пък има само една загуба, но от друг участник на световното – Тунис, и победи над непретенциозни тимове. Равенството с Русия също трябва да се отбележи.

Франция допусна много изненадваща загуба от Колумбия с 2:3 в мач-спектакъл, а Перу записа впечатляващи победи в „единствените“ си 2 контроли – на Хърватия и над евро чудото Исландия. Дания се представя неубедително в контролите до момента (загуба от Швеция, загуба от Йордания, равенство с Чили, а предстои още един мач с Швеция).

Аржентина игра на приливи и отливи - победа над Русия с 1:0, последвана от загуба срещу Нигерия с 2:4. През март 2:0 срещу Италия и печалното 1:6 от Испания. Аржентина за момента не са обявили други контроли преди старта на световното.

Исландия се представят доста неубедително, и към момента от 6 контроли имат само 2 победи над един и същи съперник – Индонезия. Същото важи и за другите два отбора в групата – Хърватска (загуба от Перу с 0:2, но пък победа над Мексико с 1:0) и Нигерия (победа над Аржентина, загуба от Мароко с 0:4, победа над Полша, но загуба от Сърбия). Наистина, твърде непредвидима група....

Бразилия до момента нямат загуба, при само едно равенство (срещу Англия), победи над домакина, Германия и Япония. Предстоят проверки срещу Хърватска и Австрия. Швейцария не блести с голям брой изиграни приятелски срещи (победи над Гърция и Панама), но това е обяснимо, тъй като кръстоносците играха баражи. Предстоят им по-сериозни контроли с Испания и Япония.

Коста Рика, достигнали до ¼ финал в Бразилия, сега записват само една победа на Шотландия с 1:0. Предстои да ги видим как ще се справят с по-класни класни съперници през юни – Англия и Белгия.

Сърбия отстъпи изненадващо от Мароко с 1:2, но победи Нигерия с 2:0 като гост. Освен това съседите имат победа над Китай и равенство с Корея. Засега нямат уговорени предстоящи други проверки.

Интересни са резултатите на Германия. Три равенства (Англия, Франция, Испания) и една загуба (Бразилия)! Предстоят надъхващи контроли срещу Австрия и Саудитска Арабия...

Мексико за сметка на това е по-скоро на другия полюс – 3 победи (Полша, Босна и Исландия, загуба от Хърватия и равен с Белгия (3:3). Швеция играят без Златан (засега), като записаха равенство с Естония, победа над Дания по съседски (предстои им още една контрола с Дания), загуби от Чили и Румъния... А отборът на Южна Корея е изиграл цели 9 приятелските срещи (победи над Колумбия(!), Латвия и Молдова, равенства със Сърбия и Ямайка, загуби от Русия, Мароко, С. Ирландия и Полша) и пълен календар до края – 4 срещи с Хондурас, Босна, Боливия и Сенегал.

Белгия записа равен с Мексико (3:3), победи над Япония и С. Арабия, предстоящи по-сериозни срещи с: Португалия, Египет и Коста Рика през юни.
Панама взеха една победа над ... Гренада, престижно равенство с Уелс и загуби от Иран, Даняи и Швейцария (последната с 0:6).

Тунис, скритите лъвове на Африка, записват победа на Иран с 1:0, и над Коста Рика със същия резултат, предстоят им обаче мачове с Португалия, Турция, че дори и с Испания, в които мачове вероятно ще се види имат ли скрит потенциал.... Англия няма загуба, но има 3 ремита – Германия, Бразилия, Италия и победа над Холандия с 1:0.Последни проверки – срещу Нигерия и Коста Рика.

Последната група, поне според изиграните проверки, се очертава като може би най-завързаната – в нея само Сенегал няма загуба, две равенства от два мача – срещу Узбекистан и Босна. Явно Сенегал имат намерение да трупат на самочувствие преди световното, предстоят им проверки срещу Люксембург, Корея и Хърватска.... Полша на Левандовски има 2 загуби (Нигерия и Мексико), равенство с Уругвай и трудна победа над Корея с 3:2.

Япония, които съвсем наскоро останаха без треньора, който ги класира на мондиала, имат изиграни 6 мача – 3 загуби (Бразилия, Белгия, Украйна ) непрестижни равенства с Мали и Хаити, победа над Нова Зеландия... Предстоят мачове срещу по-сериозни съперници – Гана, Швейцария и Парагвай, преди старта на световното! Колумбия започнаха „тестовия“ период със загуба от Корея (1:2), след което победиха Китай и Франция, но завършиха 0:0 с Австралия. Предстои им да уговорят други приятелски срещи, тъй като в момента нямат обявени.

# 19
Много интересно!
Ronald, благодаря за труда!  bouquet

# 20
  • sf
Нямам търпние! Подкрепям Испания, и само Испания! 😁

# 21
Аз съм любопитна какво ще направят на това първенство, след неубедителното си, да не кажа срамно представяне на последните две( Световно и Европейско).

# 22
  • София
Мисля, че минимум като на Евро 2016 ще се представят, т.е. - ще прескочат групата, и после -зависи от съперника, може поне до 1/4-финал. А защо не и повече, имат силен тим.

Интересно ми е, какво мислите за Група А, и най-вече отборът на Египет? Как ще се представят? Само Мо Салах стига ли...?

# 23
  • sf
Аз съм любопитна какво ще направят на това първенство, след неубедителното си, да не кажа срамно представяне на последните две( Световно и Европейско).

Мисля,че трудно ще издрапат дори в групата, но пак ще ги подкрепям. Обикновено спирам да гледам след тяхно  отпадане 😂

# 24
  • София
Мартинез сучпи тъпомера. Да не извика Наинголан???  ooooh!
Аржентинците без Икарди?!  ooooh!

# 25
  • София
Много ме е яд за решението на Мартинез.!
Относно Икради - не е баш толкова нечувано и нечовешко решението му, освен това, продължавма да твърдя, че Аржентина (за които ще стискам палци на това световно) имат далеч по -проблемни линии, отколкото нападението, където...със или без Икарди.....Simple Smile)

# 26
  • На запад от Сетагая
Да се запиша в темата, ще следя. Чакам другата седмица старта и аз.

Винаги съм подкрепяла Италия и Германия, а сега като я няма скуадрата (голяма мъка, още не мога да го повярвам), ми остават само немците. Стискам палци.
Доволна съм от окончателния състав на Льов и не се учудвам, че не взе Лерой Сане. Дисциплината в Бундестима е на първо място, а и след изпълненията му - Льов е направил логичното. Не е нужно да трови атмосферата.  

# 27
  • Варна/София
Да се запиша и аз в темата преди старта.

По повод Бундестима аз се чудя, дали Льов ще заложи на ter Stegen, който направи страхотен сезон в Барса или ще даде шанс на Neuer, което няма да е много премерен риск?

# 28
  • На запад от Сетагая
Едва ли... Гледаме ги сега в последната контрола със Саудитска Арабия (на полувремето са и водят с 2:0).
Нойер е на вратата и едва ли Льов ще заложи на друг в първите мачове.

П.С. Допълвам се. Сега започва второто, а Льов смени Нойер с тер Щеген.
И Зюле влезе в игра на мястото на Боатенг.

Последна редакция: пт, 08 юни 2018, 21:39 от rossonera

# 29
  • Варна/София
Скрит текст:
Едва ли... Гледаме ги сега в последната контрола със Саудитска Арабия (на полувремето са и водят с 2:0).
Нойер е на вратата и едва ли Льов ще заложи на друг в първите мачове.
П.С. Допълвам се. Сега започва второто, а Льов смени Нойер с тер Щеген.
И Зюле влезе в игра на мястото на Боатенг.
Peace
Да, тъкмо това щях да коментирам, че явно все още има колебания. То затова са контролите всъщност.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт