Извинявам се за поредната тема, но имам важно питане....

  • 8 006
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 622
Мама миа, сериозен маршрут, но и невероятни места сте избрали. Не мога да сметна километрите, защото не зная как сте наредили последователността... Триград е чудесно място, а не е далече и Ягодинската пещера, която е по-красива, но е дълга, а вътре зиме лете е все 6 градуса... Мога да спомена и едно село Косово, щом ще ходите до Кръстова гора... То се пада след Наречен, мисля е дясно на 3 км...

Ако искаш напиши реда на местата, както сте го намислили, понеже като сте в Асеновград и отидете до Кръстова гора и се връщате пак до хотела...много път е това, ако правите отсечки в двете посоки...

Кажи точно как го мислите и ще разпитам за състоянието на някои пътища!  Peace

Ами като начало ме интересува  колко дълъг и как е пътят от Асеновград до Девин и След това от девин до Велинград.

А иначе местата, които смятаме да видим за следните- понеже ще сме 2 дни в Асеновград, смятахме от там да отидем до Кръстова гора и да се върнем в хотела.Точно както си разбрал.Ако е много пътя(колко точно е това много?) може ли да минем към Кръстова гора когато тръгнем от Асеновград към Девин. Или и тогава се отклоняваме доста?

Като отидем в Девин, ще посетим и Триград (колко е пътя Девин -Триград?) и околните места и пещери (но ще преценим на място дали ще можем да влезем с детето )

След това както казах искам да знам колко дълъг и въобще как е пътя от Девин към Велинград...на картата гледам, че може да се мине през Доспат-Батак и от там има някакъв път директно към Велинград. Иначе по-обстойно ще разгледаме Батак като отидем специално натам от Велинград, където ще бъдем 3 дена, надявам се, че  ще са достатъчни

 И накрая пътят Велинград-Варна.....

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 563
От Асеновград до Девин ще стигнете най-много за час (това е без да спирате). понякога има свлачища между Широка лъка и Девин, но винаги ги оправят навреме и пътят е общо взето хубав. Що се отнася до Кричим - Девин - там пътят е лош, така че по-добре не минавайте оттам.
За пещерите - миналата година бяхме в Ягодинската и Дяволското гърло. В ягодинската маршрутът е около 45 мин. Температурата е ниска и отначало е студено, но после се свиква, ако Габи е добре облечен, може да го вкарате, има само някои малки пасажи, на които може да се наложи да го носите. В Дяволското гълро обаче накрая има доста стръмно изкачване и на мен не ми се вижда подходящо за малко дете. Пътя Девин - тригад беше май около 30 км, но не съм сигурна, защото нямам карта и карам на спомени. от кръстова гора няма много смисъл да се връщате до Асеновград, за да спите там. По-добре нощувайте в Момчиловци например, има много хотелчета, а и въздухът и атмосферата на планината не могат да се сравнят с Асеновградските
А пътят около Доспат -  такова чудо аз не съм виждала никога и никъде, ако изобщо може да се нарече път.

# 17
  • Мнения: 59
Асеновград - Девин = 88 км
Девин - Триград = 25 км
Девин - Велинград = 86 км
Велинград - Варна = 467 км

http://www.bgmaps.com/home.asp?sid=08f0b58cb0670665ab8a7d84fad53fb9

Тези данни можеш да намериш на линка, като е добре да зададеш и междинна точка. Посочените от мен са "най-бърз маршрут", което не значи най-кратък. Погледни ше ти е полезно и не се заблуждавай от километрите - 80 км в планината не са като 80 км в равнината  Peace

# 18
  • Мнения: 5 622

А пътят около Доспат -  такова чудо аз не съм виждала никога и никъде, ако изобщо може да се нарече път.


Отидоха ми летите джанти...  Joy

Мерси за отговорите. Значи към Доспат ще се измъчим по пътя  #Cussing out



Асеновград - Девин = 88 км
Девин - Триград = 25 км
Девин - Велинград = 86 км
Велинград - Варна = 467 км

http://www.bgmaps.com/home.asp?sid=08f0b58cb0670665ab8a7d84fad53fb9

Тези данни можеш да намериш на линка, като е добре да зададеш и междинна точка. Посочените от мен са "най-бърз маршрут", което не значи най-кратък. Погледни ше ти е полезно и не се заблуждавай от километрите - 80 км в планината не са като 80 км в равнината  Peace

Много благодаря! Все е нещо тази информация.Знам, че в планината се пътува по-бавно. Но ориентировъчните километри са ми от полза все пак.    bouquet

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Не си и помисляй за ляти джанти! Сменяй ги веднага с по-простички!!! Wink

# 20
  • Мнения: 4 668
Извинявам се , ама какво му е толкова на пътя към Доспат ? Миналата седмица бяхме там , ходим често в х-л Панорама , а колата ми е Опел Тигра , т.е е ниска , с ЛЕТИ джанти и не съм видяла нещо страшно . В София има по - големи дупки . Ако сте минали откъм Сърница вече е друг въпрос !
По темата - на малкия му се отрази много добре почивката , спеше повече , разхождахме се много , обра една поляна теменужки ... не сме имали никакви проблеми , там е толкова чисто и свежо   Hands Thumbsup

# 21
  • Мнения: 59
Извинявам се , ама какво му е толкова на пътя към Доспат ? Миналата седмица бяхме там , ходим често в х-л Панорама , а колата ми е Опел Тигра , т.е е ниска , с ЛЕТИ джанти и не съм видяла нещо страшно . В София има по - големи дупки . Ако сте минали откъм Сърница вече е друг въпрос !
По темата - на малкия му се отрази много добре почивката , спеше повече , разхождахме се много , обра една поляна теменужки ... не сме имали никакви проблеми , там е толкова чисто и свежо   Hands Thumbsup

 newsm10 newsm01 Да, откъм Сърница е ад, проверих, иначе като се внимава откъм Батак си е нормален път, малко тесничък, ама бива Simple Smile

# 22
  • Мнения: 5 622
Не си и помисляй за ляти джанти! Сменяй ги веднага с по-простички!!! Wink

Нямам по-простички  Rolling Eyes



Извинявам се , ама какво му е толкова на пътя към Доспат ? Миналата седмица бяхме там , ходим често в х-л Панорама , а колата ми е Опел Тигра , т.е е ниска , с ЛЕТИ джанти и не съм видяла нещо страшно . В София има по - големи дупки . Ако сте минали откъм Сърница вече е друг въпрос !
По темата - на малкия му се отрази много добре почивката , спеше повече , разхождахме се много , обра една поляна теменужки ... не сме имали никакви проблеми , там е толкова чисто и свежо   Hands Thumbsup

 newsm10 newsm01 Да, откъм Сърница е ад, проверих, иначе като се внимава откъм Батак си е нормален път, малко тесничък, ама бива Simple Smile

През Батак смятаме да минем, да.

Е, значи не е толкова страшно  Wink

Много, много благодаря за съветите   bouquet

# 23
  • Мнения: 4 668
През Батак пътя си е нормален , изобщо не се притеснявай , има завои , но там е толкова красиво .  Laughing

# 24
  • Мнения: 649
Буба, направо ви завиждам  Hug за надморската висичина не се притеснявай- аз моят го заведох до Смолян (мама са там  Grinning) като беше на 2 месеца и после и до най-южните Родопи при прабабата и нищо му нямаше! супер ви е маршрута! за пещерите: Дяволското гърло вярно е доста стръмно, но много интересно!!! чува се подземната река и летят едни прилепи... даже май ме беше малко страх като дете  Rolling Eyes и нас като деца са ни водили за пръв път там. иначе и Ухловица е много хубава, и Ягодинската. И всички пещери са доста студени, както и вечер навсякъде! Хайде спирам, че изпадам в сантиментални чувсва! Приятно прекарване!

# 25
  • Мнения: 5 622
Буба, направо ви завиждам  Hug за надморската висичина не се притеснявай- аз моят го заведох до Смолян (мама са там  Grinning) като беше на 2 месеца и после и до най-южните Родопи при прабабата и нищо му нямаше! супер ви е маршрута! за пещерите: Дяволското гърло вярно е доста стръмно, но много интересно!!! чува се подземната река и летят едни прилепи... даже май ме беше малко страх като дете  Rolling Eyes и нас като деца са ни водили за пръв път там. иначе и Ухловица е много хубава, и Ягодинската. И всички пещери са доста студени, както и вечер навсякъде! Хайде спирам, че изпадам в сантиментални чувсва! Приятно прекарване!

Благодаря, благодаря. И аз нямам търпение да тръгваме вече....

Дрешки дебели ще взема, то е ясно, че в планината вечер става студено  Peace

Общи условия

Активация на акаунт